• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tani pikol+dcc

Karol

Użytkownik
Reakcje
10 2 0
#1
Kazdy chyba zna wlaściwości jezdne Taurusa by Piko czyli beznadziejne: problemy z płynnym ruszaniem i mała stabilność przy małych prędkościach. Co ciekawe Taurus tejże samej firmy lecz w skali TT posiada identyczną konstrukcje i co dziwne ten sam silnik. W TT nawet dość dobrze sie sprawuje, po zainstalowaniu dekodera Lenz Silver okazało sie że loka bardzo płynnie jeżdzi. Zastanawiam sie czy jest sens instalować taki sam dekoder w Taurusie H0 ?
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#2
ogólnie z TT to mam mało wspólnego z DCC dość dużo, ale czy tten model w TT ma gniazdo dekodera, czy dekoder jest wlutowany. Bo jeśli jest gniazdo to jaki problem szybko dekoder przełożyć do H0?
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#4
sens jest, silnik przy DCC jakby nie było jest zasilany w nieco odmienny sposób i może się okazać, że jego praca również się różni.
 
OP
OP
Karol

Karol

Użytkownik
Reakcje
10 2 0
#5
Faktycznie jest, zainstalowałem wyżej wymieniony dekoder silver i loko odżyło na nowo. Przy predkosciach rzędu 2kmh /5kmh delikatnie szarpie, jednakże przy wyższych jest już wszystko OK. Można powiedzieć że loko w miarę płynnie sie porusza (nieporównywalnie lepiej niż w analogu :razz: ) wiec dla świezo upieczonych amatorów Dcc jest to pozycja godna polecenia.
Aha w TT Taurus jednak lepiej wypada.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#8
Wim że jest taka możliwość, w DCC to dość dobry jestem.
Chodziło mi o to, jak ten lok z włożonym dekoderem porusza się na analogu, bo z tego co napisałeś zrozumiałem, że pod cyfrą chodzi dobrze.
 
OP
OP
Karol

Karol

Użytkownik
Reakcje
10 2 0
#9
Aha, jeżeli jest puszczany w analogu to wyjmuje dekoder i zakładam zaślepkę. W analogu z dekoderem nie próbowałem jeszcze.
 

Elvis

Znany użytkownik
Reakcje
1.685 62 3
#10
A przecie o to głównie chodzi, jak się lok będzie zachowywał z zabudowanym dekoderem pod analogiem. CV29 = 6
A po to jest ta funkcja w dekoderze, żeby loka często nie otwierać, bo się niszczy.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 15
DCC 5
DCC 6
M
DCC 3
DCC 11

Podobne wątki