• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Taki moduł końcowy z wiaduktem... - prośba o zdjęcia

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#1
Jak wiecie prace nad makietą posuwają się drobnymi kroczkami do przodu i teraz pora myśleć nad stacjami technicznymi. @hugwa podsunął kiedyś pomysł z tunelem ale jakoże teren odwzorowywany jest raczej nizinny, to tunel raczej nie wchodzi w rachubę. W zamyśle mam coś następującego. Jest stacja techniczna (cztery tory po około 3m) zasłonięta dla publiczności płytą z naklejonym czymś tam (może logo pkp, jakaś tam historia, stare zdjęcia, rozkład jazdy na makiecie) teraz pociąg jak wyjeżdża to dla widza wygląda to tak jakby wyjeżdżał spod wiaduktu. Prawdziwa część makiety zaczyna się dla widza wiaduktem. Wiem że widziałem gdzieś zdjęcia tego rozwiązania. Szukałem już dwa dni i nie mogę odnaleźć. Czy ktoś może dysponuje takim zdjęciem lub linkiem do niego?
 
OP
OP
Walter Rusin

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#3
@Paparazzi 97 - taka stacja końcowa to jest marzenie! Tylko ostatnio zweryfikowałem moje możliwości :) Inaczej jest jak makietę buduje się w klubie a inaczej jak sie całość robi w pojedynkę. W klubie można sobie pozwolić żeby jedna osoba zbudowała taką stację a reszta ludzi szlak i ewentualne stacje. Dzięki za namiary. Tę górkę znam ze zdjęć.
 
OP
OP
Walter Rusin

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
#6
@hugwa - ten tunel pierwsza klasa! Chyba tak będzie się zaczynała makieta. Z wiaduktem to mi chodziło o to że pociąg spod niego wyjeżdża i tak sie zaczyna szlak ale z tunelem jest jakoś bardziej naturalnie niż z połową wiaduktu...
 

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
#8
Na targach w Poznaniu dwa lata temu widziałem na makiecie modelarzy z Sopotu takie rozwiązanie
im_030.jpg
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Podobne wątki