• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Taka tam dłubanina - czyli warsztat matekw

matekw

Znany użytkownik
Reakcje
10 0 0
#1
Witajcie.
Jako że nie wszystko jest dostępne (z powodów obiektywnych oraz subiektywnych) to samemu czasem coś zbuduję lub przerobię. W tym temacie będę Was męczył relacjami z tej dłubaniny.

Na początek pokażę maszyny rolnicze. Temat ciekawy, ale przez większość producentów traktowany po macoszemu.

Na początek model rozrzutnika. Niektórzy mogą go pamiętać ze starego forum. Model jeszcze nie ukończony (nie wiem czy w ogóle zostanie skończony). Brakuje podpórki, siatki na przedniej burcie oraz porządnych kół (mam już wytypowane, ale kłopot z dostaniem). Potrzebne są także poprawki malarskie.
S7308567.JPG

Następnym modelem, który tworzę jest sieczkarnia polowa do kukurydzy. Model obecnie czeka na malowanie.
S7308532.JPG S7308534.JPG

Kolejna jest przyczepa. Określam ją jako typ 'Autosan', ponieważ wzorowałem się na nich (głównie na D-46). Także czeka aż ją pomaluję.
S7308544.JPG S7308545.JPG
Tutaj z nadstawkami 25 cm.
S7308546.JPG S7308547.JPG

Na koniec 'prototyp' (walnąłem się w wymiarach i jest za krótka) kabiny typu SAM.
S7308529.JPG

Mam nadzieję, że nie zanudziłem.

C.D.N. ...kiedyś.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#2
Bardzo fajnie wykonany model. Kabina to taka typowa samoróbka jakie często spotykało się w czasach PRL-u. Natomiast przyczepę to zrobiłeś kapitalną. Gratuluję.
Czy mogę poprosić o fotki podwozia przyczepy?
 
OP
OP
M

matekw

Znany użytkownik
Reakcje
10 0 0
#3
Dzięki.
Zdjęcia podwozia będą, ale po weekendzie. Nie mam takowych, a przez najbliższe dwa dni jestem poza domem.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#6
Bardzo fajnie to wszystko Ci wychodzi.Przyczepki z tymi drewnianymi podwyzszeniami burt mi się podobają bardzo.
 
OP
OP
M

matekw

Znany użytkownik
Reakcje
10 0 0
#7
Dzięki wszystkim. Kombinuję następną, wywrotkę tym razem. Ale to jak te skończę.

mafo Podwozie trochę uproszczone.
S7308658.JPG S7308659.JPG
Koła Buscha, dyszel Espewe/Berlin modellplast/S.E.S.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#8
Dzięki za fotki. Bardzo fajny pomysł z tym podwoziem. Podoba się.
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#9
Całkiem przyjemne te twoje wynalazki , brakowało mi takich lekkich maszyn w naszej skali bo jak już ktoś robi to największy model a jak go tu do małego gospodarstwa wstawić :oops:.
Odkrycie czipsu bardzo poszerzyło możliwości i przesunęło granice :D.
 

SCYZOR

Znany użytkownik
Reakcje
2.964 2 0
#10
Ciekawie to wygląda, szczególnie przyczepa. Po pomalowaniu jej będzie bardzo przyjemny dodatek do pojazdów.
 
OP
OP
M

matekw

Znany użytkownik
Reakcje
10 0 0
#11
Zostajemy w rolnictwie: przedstawiciel rodziny ciężkich Ursusów (C-385A / 904).
Podejście pierwsze.
S7300068.JPG S7300069.JPG
Po długiej chwili (jakoś okolice ostatniego wpisu w tym temacie:oops:) nastąpiło podejście drugie.
DSCI2809.JPG DSCI2810.JPG DSCI2811.JPG
Zacząłem go od nowa, ale coś czuję że będzie podejście numer trzy.:)

No i dłubię sobie taką konstrukcję:
DSCI2820.JPG
Nazwałbym to przed prototypem;)

W międzyczasie powstało jeszcze parę konstrukcji, kilka zostało skończonych. Pokażę je, mam nadzieję że wcześniej niż za trzy lata:);).
 

M&M

Znany użytkownik
Reakcje
671 22 2
#12
Kombajnu nie rozpoznaję ale to chyba bo ktoś kiedyś utajnił plany bizona ....:LOL::LOL: a ursus jak dla mnie bomba .(y)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
W robocie 19
W robocie 3

Podobne wątki