• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tajemniczy posterunek odgałęźny na leśnych mokradłach ...

A

Anonymous

Gość
#1
................. :twisted:

...już nie jeden oglądał to miejsce , podobno coś się tu da zobaczyć ,tak twierdzą fani HO-PKP...
...ale tu przebywać długo nie warto, tu jakby szybciej zapadał zmierzch...
...a sama odgałęziająca się linia może okazać się bezpowrotną wędrówką , więc nie ryzykuj ...wracaj !


Ostatnio w pobliżu posterunku podobno pojawia się widmo owocarki...
 

Załączniki

OP
OP
A

Anonymous

Gość
#6
Na te święta to najadekwatniejsza byłaby nie owocarka tylko "zajęczarka" :LOL:
O! Na przykład z logo "Playboya" i panienkami z lochów Draculi.

Pozdro.
Tolo
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#9
Cezary napisał(a):
Ok co waniejsze się dowiedzialem.... ;-)
No i ? Może kolega podzielić się informacjami?
Czy to może tajne łamane przez poufne, naruszające dobra osobiste Hrabiego i Forum całego ??
Tolo
 

DRACULA_

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
I poprawka do OWOCAREK PKP

-epoka IIIc trzy różne numery / st.mac. Warszawa Główna Towarowa , Wrocław Główny, Jasło
-epoka IVa (1968-74) jeden numer / st.mac. Warszawa Główna Towarowa
-epoka IVb (1975-79) jeden numer / st.mac. Zebrzydowa

Wagony służyły do wywozu z PRL za bezcen ! m.in. owoców leśnych (N.R.F) , żywych ślimaków (Francja) , grzybów (Zachodnia Europa).Oraz do wewnętrznego transportu owoców i warzyw z zagłębiów owocowo-warzywnych (grójeckie -st.mac.Tarczyn,lubelskie,Podkarpacie).W trzydziestoleciu 1961-przełom lat 80/90 były spotykane na całej sieci P.K.P. oraz w wielu krajach Zachodniej Europy. I to zrówno pojedyńczo jak i w grupach po kilka sztuk.Prędkość dopuszczalna 100/120km/h umożliwiała dopinanie owocarek wszystkich typów 6S1-6S5 do relacji osobowych i pośpiesznych,oraz w stałych relacjach np: Zebrzydowa-Rzepin i dalej "nach Deutschland"...z pewnością podróż/ucieczka z PRL wewnątrz takiego wagonu pełnego jagód ,jerzyn ,poziomek ,malin do Frankfurtu n/M należała do bardzo przyjemnych zwłaszcza w towarzystwie nagiej wampirzycy...

Poniżej :
- głowice kompletnej baterii areografów w Wilczycy Książęcej
- prototypowy K23 - wersja wewnątrz techniczna PKP
- skrócony ryflak dwuosiowy -wersja do przewozu pracowników
 

Załączniki

DRACULA_

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
gbbsoft napisał(a):
Witamy w swojej skórze... :D
Trzeba było tego Weinert pokazać także przed złożeniem... w częściach... :grin:
"Maersk" to było konto buforowo-rozbiegowe którego zadaniem było :
- stestowanie forum pod kontem aktywności (czytaj przewrażliwienia) moderków... :twisted:
- rola wziernika w ukryte działy forum
Ale "Maersk" wykonał swoje zadania i to bardzo poprawnie ; na bocznicy się nie udzielał nawet w trakcie wielkiego wirtualnego mordobicia chempionatu w wątku "Wydzielone".
Dobrze kreował swoją rolę w "ankiecie",mocno dając się we znaki. :twisted:
Ale cóż ...w nagrodę czeka go bezlitosna kasacja.Tak to już jest z półbotami.Choć owszem pozostanie jego nazwa na tysiącach kontenerów...
Admin już jest poproszony o kasację :grin:
 

DRACULA_

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
To jest prototyp i rzeczywiście ma za mało ryfli, nie przeznaczony narazie do produkcji ,więc...jego sprawa i jego ryfle...Zresztą to pomysł najstarszego (l.56) z pracowników Dracula Wagg-ind prowadzącego wydział "A". Ja go tylko gruntowałem i malowalem.

Tak, mam doświadczona kadrę, jestem oficjalnie najmłodszy, pracownik wydz. "E" też jest starszy odemnie.Z dzieciakami poniżej 30-tki z maślanymi oczyma ,w pracy się nie zadaję... :twisted:...ale moi ludzie nie obawiają się starości, to nie nasz problem...to problem szarych apostatów, śmiertelników ,bez względu na zasoby finansowe... :LOL: :LOL: :LOL:
Tak więć średnia wieku w D.W.I. to pół wieku...niebawem osiągniemy średnio 60-siątkę a póżniej 70-siątkę... :D
 

DRACULA_

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Teoretycznie można wykonać parę sztuk ale napewno nie w tym roku.
Zresztą marzy mi się gaziarka do boczniaków które ostatecznie zamkneły edycje oparte na bazie modeli fabrycznych.To byłoby duże wyzwanie konstrukcyjne - rama wagonu, walczaki.Musiałbym chyba namówić Sheparda na odlewanie zbiorników z metalowym usztywnieniem wewnątrz , on jeden jest w stanie sprostać takim odlewom.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#19
Jak już pisałem na PW, jestem bardzo zainteresowany posiadaniem takiego 94A,
ze względu na sentyment do Rozwadowa gdzie takowy jeździł.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 159
Tabor 30

Podobne wątki