• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tajemnicze projekty Tololoko

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#1
Corwin napisał(a):
A co do spotkania to słyszałem, że jutro jest zlot "wtajemniczonych" wszyscy bossowie pojawią się u "szefa wszystkich szefów" :D
:twisted: Służby wszelakie Specyalne też.

Jutro wreszcie ich szefowie rozgryzą dręczące ich od dłuższego czasu kryptonimy:
Ok22, Ty23, OKz32, Pm36, ET22, W9, BIPA, EN71. Starczy, czy mam kontynuować insynuując bezczelnie? :twisted:

Akcja ADAM - jest zaiste zagadką, samą w sobie.

Samochody tychże służb opuszczą manufakturę w skrytości przed fleszami i zoomami zwiadowców.
Zalewając rynek, wzbudzając popłoch wśród luzaków i małorolnych.

Zapraszam do pilnego śledzienia: Wyborczej, Faktu, Wprost i Playboy.
:D

Pozdrowienia z tropikalnego Bielska.
T. OLO
 

piokar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Re: Adam Modellbau - zmiana strategii

TLLK napisał(a):
Corwin napisał(a):
A co do spotkania to słyszałem, że jutro jest zlot "wtajemniczonych" wszyscy bossowie pojawią się u "szefa wszystkich szefów" :D
:twisted: Służby wszelakie Specyalne też.

Jutro wreszcie ich szefowie rozgryzą dręczące ich od dłuższego czasu kryptonimy:
Ok22, Ty23, OKz32, Pm36, ET22, W9, BIPA, EN71. Starczy, czy mam kontynuować insynuując bezczelnie? :twisted:

Akcja ADAM - jest zaiste zagadką, samą w sobie.

Samochody tychże służb opuszczą manufakturę w skrytości przed fleszami i zoomami zwiadowców.
Zalewając rynek, wzbudzając popłoch wśród luzaków i małorolnych.

Zapraszam do pilnego śledzienia: Wyborczej, Faktu, Wprost i Playboy.
:D

Pozdrowienia z tropikalnego Bielska.
T. OLO

żeby tylko z tymi szumnymi zapowiedziami nie skończyło się tak jak z moją EU07...
 
OP
OP
TLLK

TLLK

Aktywny użytkownik
Reakcje
235 7 2
#4
Re: Adam Modellbau - zmiana strategii

piokar!
EU są stopniowo realizowane, ale SERIĄ!
Jazda po sztuce już mnie nie interesuje.

Wczoraj testowaliśmy 8 podwozi modeli EU07 na szykanach toru testowego z obciążnikiem ale bez bud.
Jeżdżą bez problemów. Wolno, bardzo wolno szybko i ekspresowo. Faulhabery lekko szumią.
Małe poprawki papierem ściernym i pilniczkiem. W jednym przypadku nastąpiło przesunięcie ślimaka. Już skorygowane.
Jakieś choroby wieku dziecięcego są oczywiscie możliwe, ale nie z takimi problemami sobie manufaktura TOLOLOKO radziła i najważniejszy problem, czyli powtarzalność produkcji wydaje się być pod kontrolą.
10 bud w trakcie malowania według zamówień klientów. :D

Filmik na TOLOTV wkrótce.

Com obiecał i zapowiedział tom zrobił.
Anatol Gacek
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#5
Re: Adam Modellbau - zmiana strategii

TLLK napisał(a):
...
:twisted: Służby wszelakie Specyalne też.
To tłumaczy odstraszającą obecność jednostek Specjalnowo Naznaczenija w Waszym rejonie operacyjnym
TLLK napisał(a):
...
Jutro wreszcie ich szefowie rozgryzą dręczące ich od dłuższego czasu kryptonimy:
Ok22, Ty23, OKz32, Pm36, ET22, W9, BIPA, EN71. Starczy, czy mam kontynuować insynuując bezczelnie? :twisted:
Piękne symbole, aż nie mogę się doczekać przecieków, bo ... kupić, nie kupić, ale pomacać zawsze przyjemnie wiedząc, że to nasze, polskie produkty :D
TLLK napisał(a):
...
Akcja ADAM - jest zaiste zagadką, samą w sobie.
Czyli inny kryptonim dla operacji "Raj" ... dla kolekcjonerów.
TLLK napisał(a):
...
Zapraszam do pilnego śledzienia: Wyborczej, Faktu, Wprost i Playboy.
:D
Pozdrowienia z tropikalnego Bielska.
T. OLO
Popcorn i Cola jest, więc czekamy :D
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Re: Adam Modellbau - zmiana strategii

Ciekawe jak długa jest kolejka, to znaczy, za ile osób jest ten szary koniec, na którym powinienem się znajdować? :D
 

piokar

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Re: Adam Modellbau - zmiana strategii

TLLK napisał(a):
piokar!
EU są stopniowo realizowane, ale SERIĄ!
Jazda po sztuce już mnie nie interesuje.
A mnie nie interesuje już taki producent .
Szkoda że nie zostałem o tym poinformowany w momencie składania zamówienia w listopadzie 2007 roku. A zresztą wtedy także było wielu chętnych na ten model więc co ma do tego pisanie o serii?

TLLK napisał(a):
Com obiecał i zapowiedział tom zrobił.
Anatol Gacek
Nie wiem co i komu Pan obiecywał. Mnie obiecał Pan 22 listopada 2007 roku (równo dwa lata temu) taką rzecz- cytuję : "Pański model zacznie powstawać 1 grudnia. O postępach w pracy będę informował." Modelu nadal nie ma ani żadnych informacji o postępach i pewnie nie zaczął jeszcze powstawać. A tak na marginesie skoro pisze się o "ofercie" na EU07 na stronie Tololoko to należy podać : formę składania zamówienia, cenę, termin realizacji, szczegóły techniczne modelu itp. - dla mnie to nie jest żadna "oferta" tylko mglista informacja.
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Re: Adam Modellbau - zmiana strategii

piokar napisał(a):
A tak na marginesie skoro pisze się o "ofercie" na EU07 na stronie Tololoko to należy podać : formę składania zamówienia, cenę, termin realizacji, szczegóły techniczne modelu itp. - dla mnie to nie jest żadna "oferta" tylko mglista informacja.
Tyle że chyba właśnie na tym nasi rękodzielnicy próbują budować ekskluzywność. Właściwie jedynie Jan-Kol zapewnia jako taki kontakt i informację. Reszta jest tak tajemnicza, że nie daje szans, żeby ich modele mogły się rozchodzić w większym nakładzie.

Wszystko to trochę takie tyłem do klienta. Nieprzyjazne i nieprzyjemne. Jak sądzę cena EU07 nie jest jeszcze znana nawet producentowi, bo żaden finalny egzemplarz jeszcze nie powstał. Koszt budowy wyjdzie dopiero w praniu :roll:
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
#17
psz, skontaktuj się proszę z producentem i zaznacz że chcesz kupić, czy też że coś tam chcesz wiedzieć, a wszystkiego się dowiesz. Bo tak to troszkę głupoty niestety wypisujesz.

Co też nie znaczy, że nie powinno być takich informacji bezpośrednio na stronie.
 

corwin

Administrator
Zespół forum
Reakcje
307 2 3
#18
CoCu napisał(a):
psz, skontaktuj się proszę z producentem i zaznacz że chcesz kupić, czy też że coś tam chcesz wiedzieć, a wszystkiego się dowiesz. Bo tak to troszkę głupoty niestety wypisujesz.
Zgadzam się... jak ktoś chce to kupi. Owszem trzeba trochę poczekać ale warto. Np. na niektóre modele EFC Loko czeka się po 2 lata... ale jaka jest radość jak się je już odbierze. Zresztą sam widziałem na Hobby 2009 kilka osób które odbierały zamówienia od Pana Andrzeja i widać było jaką radość im to sprawia.

Jeśli chodzi o Tololoko to ja np. na swoją Ol49 czekam też już długo ale rozumiem wyzwania stojące przed producentem i cierpliwie czekam, bo to jedyny producent tego modelu. Mnie przypomina to czekanie na ekskluzywny model samochodu lub zegarka (gdzie kolejka jest kilku letnia, a produkt z drugiej ręki droższy od nowego - bo dostępny od ręki).
 

psz

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Skontaktowałem się, ale ceny nie znam (może jestem z jakiegoś gorszego gatunku?).

Więc nie pisz mi, że wypisuję głupoty. Akurat o cenie podanej na stronie nic nie napisałem.

A jeśli Ty masz informację o cenie, to poproszę wiadomość na priv. Będę zobowiązany.

EDIT:
Podziękował za informacje :D i przeprosił za marudzenie, choć po części uzasadnione :p
 

Cobrix

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
93 1 0
#20
psz napisał(a):
... informację o cenie, to poproszę wiadomość na priv.
Dlaczego na priv ? No chyba ze producent dziala w szarej strefie a klientem mozna zostac jedynie z polecenia a poswiadczyc lojalnosc musi 3 innych klientow.
Nie kumam tej aury tajemniczosci. Tak jakby nie mozna podac wzorem innych normalnych producentow na calym swiecie ceny sugerowanej, detalicznej, MSRP czy jak to tam sie zwie. To ze sa od tej ceny rabaty to juz inna bajka ale byloby przynajmiej jakies odniesienie i potencjalni nabywcy mogliby zaplanowac zakupy. Chyba ze nie chodzi o to zeby nabywcow znalezc...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 240
Tabor 318
Tabor 54

Podobne wątki