• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Tabor ZNTK Bytom

OP
OP
Krzych374

Krzych374

Znany użytkownik
Reakcje
3.071 3 0
Witam wszystkich po dłuższej przerwie. Długi czas przerwy w warsztacie został spowodowany pewną porażką jeśli chodzi o lakiery przezroczyste które kładę na koniec spatynowanego modelu, swoją przygodę jeśli chodzi o lakierowanie rozpocząłem z lakierami producenta Valejjo Premium, lakiery matowe, satynowe i połysk, przez kilka lat spisywały się i nie było żadnych wątpliwości do nich. Niestety miarka się przebrała, z wagonów jednego z kolegów zaczął ten lakier się łuszczyć i odchodzić płatami (można to zobaczyć w wątku TV). Prace jakiekolwiek zostały wstrzymane areograf poszedł na półkę i przerwa. Gdy modele nie były robione czasami od czasu do czasu przeprowadzałem testy lakierów bezbarwnych pod kątem wytrzymałości. Na pierwsze miejsce oczywiście pojawiły się lakiery samochodowe a na drugim MR Color. Po długim czasie stwierdziłem, że spróbuje jeszcze raz. Areograf w dłoń i próbujemy, jak się okazało, udało się. Lakiery samochodowe robią robotę, w moim odczuciu patyna jest nie do zdarcia. W życiu każdy popełnia błędy, u mnie padło niestety na modele, duży błąd, którego wcześniej nie zauważyłem, mam nadzieje, że zniknie na zawsze i będzie tylko lepiej. Co prawda niektórzy już cieszyli się chyba, że zrezygnowałem z modelarstwa ale nie poddaje się, nowe lakiery, nowe metody i lecę do przodu ku perfekcji.

Poniżej fotki ostatnich prac:
DSC_0224.jpg
DSC_0225.jpg
DSC_0226.jpg
DSC_0227.jpg
DSC_0228.jpg
DSC_0229.jpg
DSC_0230.jpg
DSC_0232.jpg
DSC_0233.jpg
DSC_0236.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki