• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Tabor ZNTK Bytom

OP
OP
Krzych374

Krzych374

Znany użytkownik
Reakcje
3.072 3 0
BR38 Fleischmann'a czyli polskiej Ok1 kupiłem na targach w Leizgu w 2009, mało miałem wtedy pojęcia o modelarstwie ze względu na wiek. Prace rozbiórkowe ruszyły zaraz po powrocie z Targów, jednak model w częściach wrócił do pudełka i czekał ''na lepsze czasy''. Model swoje wyczekał i w lutym 2020 ruszyłem z pracami. Myślę, że zrobiłem na tyle, że mogę już coś pokazać.
Pierwsze co to układ jezdny, kilka fotek na wzór i został rozebrany do ostatniej części. Ostoja została umyta w płynie hamulcowym Dot4 a następnie wypiaskowana. Koła zostały umyte także w Dot4 a następnie wyczyszczone porządnie ''druciakiem'' przy użyciu Proxona.
Następnie ostoja została pomalowana a na nią założyłem koła, które trzeba było ustawić. Potem wiadomo.. malowanie itp a ostatnia fotografia pokazuje efekt końcow (jest jeszcze kilka poprawek ale to jest już dopieszczenie''
CDN ;)
1.JPG
Układ wiązarowy w trakcie rozbiórki
2.jpg
Umyte koła
3.jpg
Ostoja po wypiaskowaniu
4.jpg
5.JPG
6.JPG
Ostoja przygotowana do malowania w podkład
7.jpg
Prace ukończone, jeszcze kilka poprawek szczegółów i można brać się za serce każdego parowozu czyli kocioł.
8.jpg
9.jpg



 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.594 33 4
Niesamowicie przyjemna ta patyna dla oka. Gags-y wyglądają genialnie. Gratuluję i obserwuję wątek w oczekiwaniu na kolejne projekty(y)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
4.594 33 4
Piękna maszyna, swego czasu bywała w Olsztynie, nie wiem czy dalej kursuje na trasie Olsztyn-Białystok, ale w zeszłe lato parę fotek jej wpadło. Robota z patyną jak zawsze na mega poziomie(y)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
 
OP
OP
Krzych374

Krzych374

Znany użytkownik
Reakcje
3.072 3 0
Piękna maszyna, swego czasu bywała w Olsztynie, nie wiem czy dalej kursuje na trasie Olsztyn-Białystok, ale w zeszłe lato parę fotek jej wpadło. Robota z patyną jak zawsze na mega poziomie(y)
Z pozdrowieniami.
Maciek "Magic"
Dzięki
Maszyna miała ostatnio swój debiut w Katowicach z racji tego, że trzeba było maszynistów przeszkolić na obsługę nurków do prowadzenia TLK Sudety, stąd pomysł akurat na 037-0 :)
 

Podobne wątki