• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor Zakładu Przemysłowego

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#24
Witam.
Troszkę prace się spowolniły, ale powróciłem do pracy. Niestety stoję przed dylematem. Jaki ewentualnie zamiennik użyć, lub gdzie próbować kupić farbę. Problem mam z farbą RAL. Zastanawiałem się nad kupnem farby Weinert. Pisałem do sklepu w Niemczech, czy jest możliwość zakupu, dostałem zwrotny e-mail, że nie mogę zamówić tej farby bo nie wyślą mi za granicę. Nie rozumiem polityki sklepu. Czy ma ktoś propozycje gdzie kupić, lub gdzie szukać innych zamienników odpowiednich.

Myślałem nad kolorem szarym dla całej lokomotywy, podwozie czerwone, koła czerwone, białe poręcze. Jeśli ktoś ma inne propozycje i może mi pomóc, będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#26
Trochę się zmieniły przepisy wysyłania towarów niebezpiecznych za granicę w Niemczech. Sklep pewnie by farbę wysłał ale za 20 Euro samej wysyłki.
Poszukaj innego sklepu może ktoś ma podpisaną umowę na wysyłkę farb i spray'ów.
Co to ma być za kolor szary, może warto użyć Tamiya lub Gunze, a to kupisz w Polsce.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#27
Czy ma ktoś propozycje gdzie kupić, lub gdzie szukać innych zamienników odpowiednich.
Dobre farby modelarskie firm takich jak Tamyia, Vallejo, MiG, Humbrol, Revell itd znajdziesz bez problemu w wielu sklepach modelarskich na terenie całej Polski. Ważne, żebyś przeglądał nie tylko sklepy zajmujące się modelami w skali H0, ale także w innych skalach. Poza tym do malowania modeli także nadają się lakiery samochodowe, a te znajdziesz praktycznie w każdym mieście. Wystarczy znaleźć taki sklep, podać im nr RAL i dobiorą Ci odpowiedni kolor, a jak nie chcesz używać aerografu, to nabiją Ci tą farbę w pojemnik Spray. To naprawdę nie jest trudne. Na naszym forum sporo na ten temat już napisano. Trzeba tylko trochę poszukać.
A jak wpiszesz u "wujka Google" hasło w stylu - farba (i tu nazwa firmy) to wyskoczy Ci mnóstwo linków... Teraz trochę czasu, żeby to przeszukać...
Działaj chłopie... ;)
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#28
Bardzo przepraszam ale ja przebywam w krainie deszczowej. Wielka Brytania. I w Polsce jestem bardzo sporadycznie. Bardziej wolę, zdobyć asortyment modelarski z dobrego sklepu. Nie mam jak udać się do sklepów.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#29
Chciałbym poruszyć jeszcze jeden dla mnie problem. Kwestia, że pierwszy raz robię przebudowę lokomotywy. Nigdy nie robiłem i bardzo dużo mam z nią problemów. Nie wszystko jeszcze ogarniam. Obejrzałem poradnik na temat stosowania zaczepów. Niestety nie do końca wszystko jest jasne dla mnie. Chciałbym zrobić tak aby przybliżyć wagony do siebie. Na początek chciałbym się zająć lokomotywą. Czytając poradnik nabyłem z firmy Weinert zaczepy, wszystko super. Jeżeli spróbuje zamontować zaczep do gniazda, który mam w lokomotywie, to absolutnie nie pasuje, jest za nisko. Po usunięciu gniazda. Możliwość jaką widzę na tą chwilę to przyklejenie go na stałe nieruchomo do podstawy lokomotywy. Na próbę przykleiłem, zaczep jest równo ze zderzakami. I jest na takiej wysokość zaczep, że nie będzie haczył się podczas jazdy. Przymierzyłem wagon jest dobrze, tak mi się wydaje. Natomiast przymierzałem imitację oryginalnego sprzęgła firmy Weinert, i nie pasuje w żadną stronę. Za każdym razem wchodzi mi na zaczep i uniemożliwia połączenie wagonów. Czy doświadczeni modelarze, mogli by mi poradzić co zrobić. Zastanawia mnie jeszcze jeden element, czy zaczep Weinert szukać jakiegoś odpowiedniego gniazda, czy zostawić tak. Wszelkie sugestie będą bardzo mile widziane.
 

Załączniki

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#32
Mała sesja zdjęciowa lokomotywy z drobnymi nowymi dodatkami. Nareszcie zaczyna cieszyć. Po mimo wielu błędów. Jak na pierwszy raz całkiem nieźle wygląda. Dalej będę próbował poprawić pewne mankamenty, które widze. Nie wiem z jakim efektem końcowym.
 

Załączniki

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#33
Zachęcam do dyskusji, a najbardziej do wszelkich propozycji. Budka maszynisty. Niestety po próbach ułożenia całej elektroniki z głośnikiem. Nie ma mowy o odbudowie wnętrza kabiny maszynisty. Jedynie co w tej chwili mogę zrobić to wstawić z obu stron tekturę, aby zasłonić elektronike. Wstawić po obu stronach maszynistów i na tym absolutny koniec. Myślałem o pomalowaniu tektóry na czarno. Zastanawiam się czy trochę głupio nie będzie wyglądało czarne tło i ludziki.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#34
Bardzo przepraszam ale ja przebywam w krainie deszczowej. Wielka Brytania. I w Polsce jestem bardzo sporadycznie. Bardziej wolę, zdobyć asortyment modelarski z dobrego sklepu. Nie mam jak udać się do sklepów.
A czy w Wielkiej Brytanii nie ma sklepów modelarskich z farbami firm Tamyia, Revell, Humbrol itd.? Nie wierzę...
 

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
#36
Ja jeszcze nie mam odwagi na konwersję lokomotyw, ale efekty prac są bardzo obiecujące i jestem ciekaw efektu finalnego :)

Nie wiem na ile kolega ma doświadczenie z malowaniem i czy podkład był pryśnięty z aerografu czy z puszki, w każdym razie zachęcam do próbnego malowania kolorem finalnym jakiegoś starego wagonu, ale wypraski od domku czy co tam jest pod ręką (oczywiście najpierw pryśniętego podkładem takim jak użyty w modelu lokomotywy). Taka próba zawsze pozwala zweryfikować jak nanieść farbę i ile jej dać, a także poćwiczyć, szczególnie przy farbach w puszce to ma znaczenie.

Przeglądałem kolory lokomotyw w linku kolegi Jacek765, ale jakoś nie dojrzałem szarego.
Na pewno szary to bardzo ciekawy pomysł i stanowi ładny kontrast dla czerwonego, jaśniejsze kolory wydobywają też szczegóły z modelu, ale czy ten wybór jest jakoś umotywowany?
Jeśli chodzi o sprzęg to ja na przykład polecam krótki Fleishmanna, potem zawsze można wymienić, a na razie zobaczyć czy taki się nie nada.
Maszynistę to dałbym jednego, bo zakładam, że taką lokomotywę obsługiwała jedna osoba.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#37
Przemekk, przyznam się, że jest mi bardzo ciężko. Bo to są moje początki. W trakcie budowy tego modelu pare drobiazgów jest źle zrobionych. Musiałem odklejać, poprawiać. Lokomotywa przechodzi naprawdę ciężkie przeróbki. Ja podchodzę do tego tak. Jest to model, który ma mnie cieszyć. To mi ma się podobać. I nie jest w żadnym razie sprzętem ratującym życie. Jeśli coś nie do końca zrobię poprawnie. To zapewne z czasem jak się nauczę to poprawię. Da się rozkleić elementy. Publikuje pracę na forum, bo są tutaj życzliwi ludzie, którzy podpowiedzą co zrobić. I warto skorzystać z ich rad. Dzięki temu model nabiera życia.
Pierwszy raz robie przebudowę lokomotywy. Nigdy tego nie robiłem. Wiem, że nie od razu zrobię perfekcyjnie jak inni modelarze, którzy od lat w tym siedzą, ale z czasem wyjdzie tak jak u nich. Trzeba czasu i wytrwałości nie zniechęcania się. I najważniejsze próbowania. Czego wszystkim początkującym modelarzom życzę powodzenia w trudach. Tym bardziej ciebie zachęcam próbuj.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#38
Co do techniki malowania, szary jest podkład na razie. Pokazał gdzie coś brakuje i będe jeszcze szlifował. I kocioł i budka mają jeszcze nie zadawalające mnie efekty. Muszę to poprawić. Zgodnie z sugestią moje kolegi lakiernika, który daje mi mnóstwo rad jak mam zrobić model nabiera życia. Mógłbym dać jemu do pomalowania, ale to nie to samo. Brak przyjemności. A tak naucze się więcej. Generalnie kolory, jakie chcę zrobić.
Przewiduję podwozie czerwone, czarny podest, białe poręcze, kocioł budka albo szara albo zielony, dach szary.
Na dniach będzie farba w spray zielona RAL, więc czekam na nią aby zobaczyć jak będzie wyglądał model po malowaniu.
Miałem propozycję spray a aerograf. Wybrałem na razie wszystko spray.
 
OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#39
Jeszcze jedna kwestia wyjaśnienia. Lokomotywa jest lokomotywą zakładową. Faktycznie mógłby tam być jeden pracownik, maszynista. Ponieważ nie mogę nic więcej wstawić do środka z powodu dekodera i głośnika, kiepsko będzie wyglądała lokomotywa z dziurą przy oknie. Dlatego zdecydowałem się na dostawienie drugiego pracownika, który się uczy. Mogę go zamienić na innego pracownika, a mianowicie manewrowego, którego też posiadam. Tylko on troszkę nie będzie pasował, bo lokomotywa jest zakładowa.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#40
Będzie pasował. Jeśli zakład ma bocznicę i własna lokomotywę to ma też maszynistów do niej, manewrowego (ktoś musi łączyć i rozłączać wagony i pilotować pchany skład) i ustawiacza który kieruje manewrami. Te funkcje nie są zarezerwowane tylko dla kolei, wszak bocznica to też prywatna kolej.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki