• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0 Tabor Zakładu Przemysłowego

OP
OP
L

LordVegetos

Aktywny użytkownik
Witam.
Troszkę prace się spowolniły, ale powróciłem do pracy. Niestety stoję przed dylematem. Jaki ewentualnie zamiennik użyć, lub gdzie próbować kupić farbę. Problem mam z farbą RAL. Zastanawiałem się nad kupnem farby Weinert. Pisałem do sklepu w Niemczech, czy jest możliwość zakupu, dostałem zwrotny e-mail, że nie mogę zamówić tej farby bo nie wyślą mi za granicę. Nie rozumiem polityki sklepu. Czy ma ktoś propozycje gdzie kupić, lub gdzie szukać innych zamienników odpowiednich.

Myślałem nad kolorem szarym dla całej lokomotywy, podwozie czerwone, koła czerwone, białe poręcze. Jeśli ktoś ma inne propozycje i może mi pomóc, będę wdzięczny za wszelkie propozycje.

RS11

Znany użytkownik
Trochę się zmieniły przepisy wysyłania towarów niebezpiecznych za granicę w Niemczech. Sklep pewnie by farbę wysłał ale za 20 Euro samej wysyłki.
Poszukaj innego sklepu może ktoś ma podpisaną umowę na wysyłkę farb i spray'ów.
Co to ma być za kolor szary, może warto użyć Tamiya lub Gunze, a to kupisz w Polsce.

Mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Czy ma ktoś propozycje gdzie kupić, lub gdzie szukać innych zamienników odpowiednich.
Dobre farby modelarskie firm takich jak Tamyia, Vallejo, MiG, Humbrol, Revell itd znajdziesz bez problemu w wielu sklepach modelarskich na terenie całej Polski. Ważne, żebyś przeglądał nie tylko sklepy zajmujące się modelami w skali H0, ale także w innych skalach. Poza tym do malowania modeli także nadają się lakiery samochodowe, a te znajdziesz praktycznie w każdym mieście. Wystarczy znaleźć taki sklep, podać im nr RAL i dobiorą Ci odpowiedni kolor, a jak nie chcesz używać aerografu, to nabiją Ci tą farbę w pojemnik Spray. To naprawdę nie jest trudne. Na naszym forum sporo na ten temat już napisano. Trzeba tylko trochę poszukać.
A jak wpiszesz u "wujka Google" hasło w stylu - farba (i tu nazwa firmy) to wyskoczy Ci mnóstwo linków... Teraz trochę czasu, żeby to przeszukać...
Działaj chłopie... ;)