• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Pieszczotliwie nazywają ją Czesio. Polecam Koledze artykuł.
Doskonale o tym wiem i nie musi mi Kolega polecać żadnego artykułu. Chciałem jedynie zwrócić uwagę, zwłaszcza młodszym kolegom, że "czesio" to nazwa nadana całkiem niedawno przez nieświadomych historii młodych miłośników kolei, którzy może mają wprawdzie dużo dobrej woli, ale mało wiedzy, a szczególnie historycznej. I szkoda tylko, że pismo, mające ambicję pisma fachowego, też nie ma tej wiedzy i propaguje historię nieco zafałszowaną, pisząc np. takie coś (cytat z tego artykułu):
Popularny "Czesio" to lokomotywa ... EP05-23 wcześniej nazywana ,,piątką”...
zapominając, że dawniej EU05 i EP05 nazywano właśnie "czechami" (choć "piątkami" też).
 
Reakcje
4.111 416 99
czesio" to nazwa nadana całkiem niedawno przez nieświadomych historii młodych miłośników kolei, którzy może mają wprawdzie dużo dobrej woli, ale mało wiedzy, a szczególnie historycznej.
Panie Andrzeju, ta fala jest nie do zatrzymania... możemy sobie chcieć, ale przyjmowanie nowych "slangowych" nazw w środowisku młodych miłośników kolei jest jak wirus. Leci i nikt tego nie kontroluje /choć tak się wydaje/. Nie zdziwię się jak za chwilę wypłyną nowe wymyślne określenia.... ewoluuje to wszystko..... dobrze, czy źle...? Cholera wie. Ważne by zawsze był ktoś, kto zna historię danego typu i fajnie potrafi o tym opowiadać., prostować niuanse, itd..... w literaturze, muzeum, czy internecie ... czyli wykładać prawdę źródłową :) bez tego całego nowego pitolenia.
EP05-23 na bazie MTB. Model robiony całkowicie od nowa, nowe malowanie, detale trawione, polskie trawione z blaszek pantografy, wymienione reflektory na polskie oraz lustrzane wkłady, nowe polskie zderzaki, przebudowany dach, na czole dołożona płyta z gniazdami sterowania, nowe kalki własnego projektu.
Kawał super roboty. Wygląda zacnie. Czyatając zakres prac wyobrażam sobie, że tanio nie było dla zlecającego. Ale jest się z czego cieszyć, bo egzemplarz jedyny w swoim rodzaju :) . Te pantografy (trawione z blaszek) - to czyja produkcja?
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:

ignacy500

Znany użytkownik
Reakcje
629 18 0
Panie Andrzeju, ta fala jest nie do zatrzymania... możemy sobie chcieć, ale przyjmowanie nowych "slangowych" nazw w środowisku młodych miłośników kolei jest jak wirus. Leci i nikt tego nie kontroluje /choć tak się wydaje/. Nie zdziwię się jak za chwilę wypłyną nowe wymyślne określenia.... ewoluuje to wszystko..... dobrze, czy źle...? Cholera wie. Ważne by zawsze był ktoś, kto zna historię danego typu i fajnie potrafi o tym opowiadać., prostować niuanse, itd..... w literaturze, muzeum, czy internecie ... czyli wykładać prawdę źródłową :) bez tego całego nowego pitolenia.
Naprawdę nie chciałem zaśmiecać tego wątku, ale ciężko Was Panowie pojąć w Waszym rozumowaniu.
Drodzy Koledzy, skąd macie pewność, że jestem młody? To, że dopisałem się do forum niespełna miesiąc temu nie znaczy, że jestem młody. Może właśnie dostałem komórkę od wnuczka na 75 urodziny, znalazłem owo forum i zalogowałem się, bo mi się spodobało.

"Upieracie się" Panowie przy nazwie i bronicie jej jak Niepodległości, która być może powstała tylko i wyłącznie z nowomowy i pitolenia w latach 60 bądź 70. Przecież nie było tejże nazwy w dokumentach "zakupowych" ani czeskiej dokumentacji konstrukcyjnej. To tylko czysty żargon, a nie prawda źródłowa.

Ucieszcie się z tego, że młode pokolenie chce coś robić, a że ktoś nazwał lokomotywę "Czesio" to chyba nie tragedia.

Kiedyś może faktycznie traficie tutaj na młodych ludzi i będziecie tylko odpychać bądź zniechęcać. Młodzi mają inne podejście i tego nie zmienicie. Po takich postach "odwrócą się na pięcie" i będą robić swoje, a Wy zostaniecie ze swoją "prawdą źródłową" i metką "Janusza".

Życzę Wam - "starszym" - długich lat życia i POKORY.

Pozdrawiam
 
Reakcje
122 13 1
Akurat 'Minionkiem' wpierw były nazywane en57, żeby odejść od drażniącej zmysły nazwy 'Kibel' (chociaż w domu nazywaliśmy je zawsze 'berbeluchami'). Chyba nie ma co podążać za nowomową nakręcaną aktualną modą kinematograficzną - nie zmienimy nazewnictwa każdego lata, bo zwariujemy.
p.s. Jaki ten EP05 ze zdjęć wyżej piękny!
 

Paweł.W-wa

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.434 17 0
No Kochany! Ale zawieszenie pierwszego wózka z lewej strony, tuż za osią (tą po prawej) to już mogłeś domalować. Lecisz normalnie "rutyną". I jeszcze ta trąbka. Od środka zwyczajnie niedomalowana. Powinieneś się wstydzić! ;) :LOL:
A już tak bez żartowania - piękna!!!(y)(y)(y):love: - "zazdraszczam" warsztatu i umiejętności :mad:;)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki