• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Mariusz, gdybyś dowiedział się (oraz inni użytkownicy tego forum) kim jest ów ludek, przypuszczam, że stojąca na rynku starego miasta syrenka zeszłaby z cokołu ze wstydu.
Pozdrawiam i dziękuję za fachową interwencję.
Piotr, mało mnie to interesuje kto to ten "ludek", ja mam wystarczająco dużo roboty, a na poprawki to już nawet nie biorę, bo mi czasu szkoda ;)
Ważne, że udało się uratować te Twoje modele :)
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Tym razem kolejny model po renowacji i naprawie wykonanej przez kogoś tam patyny. Dach przemalowany i zrobiony na nowo, pudło umyte z patyny, żaluzje od nowa, kabiny w kolor, do tego kilka detali z blaszek min. numery na pudle.

20210820_132203.jpg
20210820_132216.jpg
 

A-K

Użytkownik
Reakcje
108 1 0
Krótkie info dla tych którzy chcieliby sobie ten model (SU46-039) urealnić na początek lat 80-ych:
- napis O-GPR był czerwony,
- tablice pod PKP i SU46-039 były czerwone
- osłona dielektryczna anteny radiotelefonu miała kolor naturalny materiału czyli jasny pomarańcz.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Krótkie info dla tych którzy chcieliby sobie ten model (SU46-039) urealnić na początek lat 80-ych:
- napis O-GPR był czerwony,
- tablice pod PKP i SU46-039 były czerwone
- osłona dielektryczna anteny radiotelefonu miała kolor naturalny materiału czyli jasny pomarańcz.
Super gdybyś zdjęcie dołączył.
Czy twoje informacje opierają się na materiale zdjęciowym, czy taką ją pamiętasz?

Co to jest ten napis O-GPR?
Pisząc "tablice pod PKP i i SU46..." masz na myśli, że te oznaczenia miały czerwone tło w postaci tablicy pod nimi? Do tej pory myślałem, że te napisy były wykonane z metalu i po prostu mocowane do budy w oryginalnej lokomotywie.

Jeśli coś poknociłem to sorry, ale tak zrozumiałem twój w wpis.
 
Ostatnio edytowane:

A-K

Użytkownik
Reakcje
108 1 0
Super gdybyś zdjęcie dołączył.
Czy twoje informacje opierają się na materiale zdjęciowym, czy taką ją pamiętasz?
Zasadniczo pamiętam, bo obie z 035 były w tamtym okresie przypisane do MD Poznań Główny i często je widywałem z tym, że do celów modelarskich robiłem notatki i rysunki (na aparat nie było mnie wtedy stać) więc pamięć ma pewne wsparcie :)
Co to jest ten napis O-GPR?
Oznaczenie systemu hamulca przy dolnej krawędzi pudła.
Pisząc "tablice pod PKP i i SU46..." masz na myśli, że te oznaczenia miały czerwone tło w postaci tablicy pod nimi? Do tej pory myślałem, że te napisy były wykonane z metalu i po prostu mocowane do budy w oryginalnej lokomotywie.
Sposób mocowania zależy od lokomotywy. Czasem znaki są mocowane bezpośrednio do poszycia a czasem do blachy pośredniczącej mocowanej do poszycia, a czasem każdy inaczej jak na wysokich numerach ET22 (PKP nie ma blachy reszta tak).
W tym przypadku, zapewne drużyna, pomalowała te blachy na czerwono.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki