• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
509 41 1
@Engineer nie powiesz mi że lodówka na "swince" była montowana fabrycznie... Doskonale pamiętam jak wuja sam mówił że ja wtargali.. (mała turystyczna).
Nie, nie była. Piszę przecież o wysokich numerach siódemek (czyli 303E), dużo młodszych niż niskie numery i pochodne (4E i 102E, 4Ea).
Nie pamiętam dokładnie, ale lodówki, (podobnie jak umywalki i podgrzewacze wody ("bojlery")), w lokomotywach nie wyposażonych fabrycznie, pojawiały się one sukcesywnie, jak lokomotywy wracały po naprawach okresowych.
 
Ostatnio edytowane:

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
Nie, nie była. Piszę przecież o wysokich numerach siódemek (czyli 303E), dużo młodszych niż niskie numery i pochodne (4E i 102E, 4Ea).
Nie pamiętam dokładnie, ale lodówki, (podobnie jak umywalki i podgrzewacze wody ("bojlery")), w lokomotywach nie wyposazonych w nie fabrycznie, pojawiały się sukcesywnie, jak lokomotywy wracały po naprawach okresowych.
Do nr.300 myliśmy się w zwykłych cynkowanych wiadrach;)

Dawniej były maszyny służbowe (za czasów starej dobrej kolei), później wszedł styl "amerykański" gdzie lokomotywa jedzie cała trasę a tylko załoga się zmienia.

Poparz na stare zdjęcia to zobaczysz zadbane maszyny i z zewnątrz i wewnątrz. Różne ozdoby itp.

Mojego ś.p. Wuja była EP08-010, pamiętam jak brał mnie na maszynę a tam chodniczki, lodówka itd.. Ale to już inny temat.
Chciałem Ci tę kwestię wyjaśnić daleko dogłębniej niż zrobił to "wujek",ale z grubsza zrobił to przedemną kol."Engineer.
 

ed250

Aktywny użytkownik
Reakcje
444 89 5
Bzdury piszecie kolego, wcale nie przekroczył nawet 100,% ich wartości przy cenie sklepowej ok 130zl , także proszę nie pisać bzdur i wyssanych informacji z palca.
Wartość sklepowa, a wartość realna jaką sobą coś reprezentuje(nie mylić z kosztem produkcji), to temat rzeka o którym by można długo rozmawiać, zarówno w przypadku produktów serii HOBBY jak i MTB. Dla mnie ten wagonik jest warty kilka złotych więcej od tego zielonego z gazetki i to tylko przez magiczny napis "PeKaPe".
Co z tego, że patyna ładnie zrobiona, jak to nadal zwykły szajs, jest takie powiedzenie "z gówna bata nie ukręcisz". Nie będę ciągnąć tego niewygodnego tematu, a właściciel tych wagoników niech dalej żyje w przekonaniu, jakie to ma super modele, za które kiedyś przy ewentualnej sprzedaży dzięki tej patynie dostanie tyle co za ACME:LOL:
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
Mariusz, fajna patyna, jak zwykle. Zabawka czy nie, dostał realistyczny wyglądna ile się dało i za to brawo się należy.
W kwestii dlaczego: mam skład IC Robo i Tilinga, też im nieco brakuje, ale pierwszego Husarza z takimi wagonikami z zestawu startowego nie pozbywam się, bo... córa ma sentyment, w sumie to jej skład... Więc powody mogą być różne.
Z kolei waloryzacja zabawek siku... Jeśli trzymają skalę i kształt, to po odpowiedniej obróbce mogą stać się modelami. ;)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki