• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Witam, wszyscy koledzy , którzy czekacie na swoje modele, proszę o cierpliwość, niestety doznałem urazu oka i muszę odłożyć modle na przynajmniej 3-4 tygodnie.

Proszę o wyrozumiałość i cierpliwość.

Pozdrawiam Mariusz
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Kalkomanie na Traxsie mają to samo z czym walczył Pan Andrzej Brylski. Ta na niebieskim tle łapie kolor tła i jest ciemna. Po jakimś czasie jego PCC już były bardzo dobre nie wiem jakiej metody używał ale był taki sam problem, te pierwsze miał białe, drugie przepuszczały kolor pudła a ostatnie były idealne. Na starcie też jego kalkomanie miały prześwit ale po poprawkach wstrzelił się w 10. Teraz to z tymi kalkomaniami jak go brakło jest kłopot i to nie tylko w modelach kolejowych.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Kalkomanie na Traxsie mają to samo z czym walczył Pan Andrzej Brylski. Ta na niebieskim tle łapie kolor tła i jest ciemna. Po jakimś czasie jego PCC już były bardzo dobre nie wiem jakiej metody używał ale był taki sam problem, te pierwsze miał białe, drugie przepuszczały kolor pudła a ostatnie były idealne. Na starcie też jego kalkomanie miały prześwit ale po poprawkach wstrzelił się w 10. Teraz to z tymi kalkomaniami jak go brakło jest kłopot i to nie tylko w modelach kolejowych.

Tak kolor kalek jak i same kalki to dziś problem, nie da się tak szybko zastąpić św pamięci Andrzeja. Nie da się też kłaść kalki na kalkę, czyli biały podkład, a na to kalka kolor, czy też podwójna kolorowa kalka, wychodzi bardzo grubo. Pozostaje więc dobieranie koloru farby do kalki, co też nie zawsze się da idealnie utrafić. Przy kalce do PCC miałem konkretny kolor RAL od PCC Intermodal, RAL został przeliczony w corelu na CMYK , ale jak widać drukarni też nie udało się idealnie dobrać koloru w stosunku 1:1 ...RAL = CMYK.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki