• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

stranski

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
424 4 0
A ja na swoją Bipę czekam już półtora roku i jakoś żadnego z dotychczasowych modeli nie widziałem na ostatnich wystawach modelar
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
A ja na swoją Bipę czekam już półtora roku i jakoś żadnego z dotychczasowych modeli nie widziałem na ostatnich wystawach modelar
Bo te modele widać nie jeżdżą po wystawach tylko są w gablotkach, w domach. Poza tym Piotr w międzyczasie wyszły inne Twoje modele jak właśnie bipa po zmianie przydziału oraz po patynowany, seria wagonów osobowych Bx , ryflaki w nowym malowaniu oznaczeniach i patynie, parowozy po patynie, teraz wyjdzie nowy ryflak w nowym malowaniu z nowymi oznaczeniami i spatynowany. Owszem jest też i u mnie bipa wspomniana przez Ciebie, co do której było wiele pomysłów, wiele zmian , bo raz miała być taka, a raz inna, a nawet była koncepcja sprzedania jej i odesłania wraz z innymi wagonami od Herrisa. Kalkomania jaką udało się załatwić oraz wydrukować też była słabej jakości więc czekaliśmy na nowe, co też zajeło sporo czasu, więc tą bipe jakby odłożyliśmy na później, ale to nie znaczy, że ona nie jest w trakcie. Za moment wyjdzie kolejny ryflak, który pojawi się na wystawie w maju, a po nim kilka bip, bhp. Proszę zrozumcie to, dziś na wszystko się czeka, a na kalkomanie to już bardzo długo. Ostatnio zamówiłem kalki w Niemczech, czekałem ponad 4 tygodnie i jak przyszły to jakość była tak marna, kalki grube, nie poddające się żadnemu ze znanych specyfików do zmiękczania, a na modelu wyglądały jakby ktoś przyspawał kawał grubej blachy. Żył św pam. Andrzej Grataka to nie było problemu z dostępem do kalek, dziś na rynku prawie nie ma nikogo, kto by chociażby się zbliżył jakością do Jego produktów. Tak samo blaszki ..też trzeba czekać często nawet po 1-2 miesiące. Ogólnie dziś z kimś współpracować w kontekście zakupy części to jest jakaś masakra, poza kilkoma osobami to resztę tylko gonić. Jak wiecie wskazuję Wam sprawdzone sklepy, ludzi , u których można zakupić części z czego nie robię żadnej tajemnicy. Polecam Wam kilku projektantów kalek, montażystów dekoderów i oświetlenia, osoby co zajmują się trawieniem blaszek. Notabene proces tworzenia wagonu tylko patyny trwa kilka dni, to nie jest tak, że ja taki wagon robię godzinę, to wszystkie specyfiki, które używam muszą swoje odstać, np lakiery samochodowe dobę zanim coś dalej się zacznie robic, płukanki nawet dwa dni. Także to jest proces dość rozciągnięty w czasie. Tak poza tym juz na marginesie chciałbym poinformować kolegów, że ja mam tylko dwie ręce, dwie nogi, doba ma 24 godziny, zmieniłem pracę na wyjazdową, szkolenia, loty, dom .... no i się nie roztroję, a całego świata modelarskiego nie mam zamiaru łapać, aby tylko opanować całość. Ale to nie oznacza, że nie ma ze mną kontaktu. Odbieram telefony, odpisuję tu oraz na FB, jestem i żyję. Nie jesteśmy robotami.

Dla przykładu ..strona 126 mojego wątku ...wspomniane modle na wystawie, czy str 128 i trax w PCC, który czeka na wspomniane wcześniej kalki, a w normalnych warunkach już by dawno był u Damiana.
 
Ostatnio edytowane:

stranski

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
424 4 0
Najmocniej przepraszam kolegów za zamieszczenie mojego i tak niekompletnego wpisu w niewłaściwym wątku. Pisałem z telefonu a wiadomość adresowana była do innego użytkownika i miała być jako priv i odnosić się do jego modeli stojących tylko w gablotach ale omyłkowo i przez nieuwagę zamieszczona została tutaj.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Najmocniej przepraszam kolegów za zamieszczenie mojego i tak niekompletnego wpisu w niewłaściwym wątku. Pisałem z telefonu a wiadomość adresowana była do innego użytkownika i miała być jako priv i odnosić się do jego modeli stojących tylko w gablotach ale omyłkowo i przez nieuwagę zamieszczona została tutaj.

Piotrunio ....spoko, ja się nie gniewam, nawet się cieszę, że mnie wywołałeś do tablicy :) , bo miałem zamiar juz jakiś czas temu napisać takiego posta. Także spoko ...działamy chłopie i jesteśmy na łączach.



Ps. ta "świnka" która jest powyżej w wątku, to chciałbym napisać, że tylko te listwy aby ładnie położyć to zeszło 4 godzinki z bani, aby było równo i czysto, na to lakier połysk, po połysku mat, wczesniej malowanie żaluzji , montaż trąbek i kolejne malowanie, kabiny, a to wszystko czas. Same reflektorki i montaż oświetlenia z płytkami, lutowanie diodek SMD ...tylko następne 4 godzinki i cały dzień przy stole.
 
Ostatnio edytowane:

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
Ps. ta "świnka" która jest powyżej w wątku, to chciałbym napisać, że tylko te listwy aby ładnie położyć to zeszło 4 godzinki z bani, aby było równo i czysto, na to lakier połysk, po połysku mat, wczesniej malowanie żaluzji , montaż trąbek i kolejne malowanie, kabiny, a to wszystko czas. Same reflektorki i montaż oświetlenia z płytkami, lutowanie diodek SMD ...tylko następne 4 godzinki i cały dzień przy stole.
Tego nigdy nie zrozumie nikt kto sam przynajmniej nie próbował czegoś zrobić.
Zawsze będą zarzuty, co tak długo, co tak drogo itd.
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Ja chciałem zamówić listwy do swojej EP ale one są za krótkie chyba bo te malowane Pikowskie wystają przez nimi koło reflektora. Czy te trawione są za krótkie bo widać tam namalowaną listwę? Kurcze myślałem, że to się wstrzeli idealnie w modelu.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Ja chciałem zamówić listwy do swojej EP ale one są za krótkie chyba bo te malowane Pikowskie wystają przez nimi koło reflektora. Czy te trawione są za krótkie bo widać tam namalowaną listwę? Kurcze myślałem, że to się wstrzeli idealnie w modelu.

Napisałbym coś tu o modelach piko, ale nie chcę toczyć kolejnej burzy mózgów. Powiem tylko tyle, że kłania się matematyka, kątomierze i porządna miarka.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki