• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
Tw1-15 w okresie przedstawiającym model (czyli końcówka lat 50-tych, par. Zaspa) posiadał oświetlenie, o ile pamiętam, naftowe... Jeżeli dostał już reflektory elektryczne i to nowego typu, warto by było pokusić się o dołożenie szczegółu turbogeneratora...
 

Bernard Sobczyk

Aktywny użytkownik
SKMK
Reakcje
520 14 1
Jeśli tak było to jest to cenna informacja. :)
Cieszę się że cokolwiek pomogłem :):)
Swego czasu szukałem właśnie parowozu o tym samym typie kotła (wczesnym), który miał wtedy oświetlenie elektryczne... Dlatego dane były sprawdzane. Nie dam głowy teraz czy może nie było to przypadkiem oświetlenie gazowe... W każdym razie "15" nie miał elektrycznego wtedy (końcówka lat 50-tych)... Mój wybór padł na "7" o podobnych parametrach technicznych kotła (produkcja z przed 1920 roku) jak model roco, ale z oświetleniem elektrycznym... Model był uzupełniony o turbogenerator APM. Plus takie drobnostki jak rura odlotowa pary ze sprężarki...
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki