• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
Chodzi mi bardziej o wagony jakimi podróżowali ci z "wierchowki" ;-)
To nie byli "ci z wierchowki", a delegaci na zjazd PZPR. Były to zwykłe wagony przedziałowe w oliwkowym malowaniu (w latach 1970. raczej z szarymi dachami), oczywiście nowe i w dobrym stanie. Nie jestem pewien, czy zdarzyło się, żeby wykorzystano kremowo-czerwony skład "Odry". Mógł być restauracyjny (ale nie ma takiego modelu, czerwony, jak model Tilliga, wtedy jeszcze nie istniał). Na pewno nie było żadnego sypialnego SŻD. Ale jeżeli ma to być skład fikcyjny, to może być wszystko z tamtej epoki. ;)
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Skład nie musi odzwierciedlać realnego składu, nie jestem purystą w tym temacie. Myślę że 1kl. z epoki IV np. ostatnia jedynka od PIKO, WARS czerwony od Tilliga, może jakiś radziecki sypialny od ACME lub Eurotrain, zakładając że jakiś oficjel z ZSRR przyjechał do Edwarda z "przyjacielską" wizytą. Może to być skład wyimaginowany z tamtej epoki, jeden ze scenariuszy, który był możliwy choć się nie wydarzył ;-)

Screenshot_2019-03-08 Państwowa Fabryka Wagonów Pafawag w PRL-u zdjęcia www wroclaw pl.png
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Trudno w tym wątku nie pochwalić się kolejną moją wymarzoną lokomotywą,

Zobacz załącznik 636882

zakupioną w shop.dcc24.eu i tamże wyposażoną w dekoder jazdy ze światłami E1 przez @karol_mar , cudnie przemalowaną przez autora tego wątku Mariusza. Trąbki i "oczka" wykonane przez @14D40 czyli Kamila.
Dzięki wielkie Mariuszu ;-)

Model został umieszczony w tubie od @Zaqu w otoczeniu gwiazd ;-), które przy tym MODELU nagle przygasły ;-).

p.s. gdzieś czytałem na forum, że oryginał tej lokomotywy "ciągnął" wagony osobowe dawnych oficjeli z Wawy do Katowic. Jakieś propozycje może jakie wagony do niej podpiąć? Bo chyba nie węglarki ;-)
Potwierdzam, trąbki od Kamila 14D40, montaż reflektorów Kamil 14D40, model z DCC24 wraz z dekoderem, reszta pracy moje wykonanie.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki