• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Odnoszę wrażenie że zaprezentowane tu ładunki drewna są delikatnie rzecz ujmują nie poprawne. Wiem że ich autorem nie jest Mariusz ale uwagę chyba można zwrócić. Rozwinę tę myśl w odpowiednim temacie.
A cesarzowi, co cesarskie czyli wagony śliczne. :)

Piotr mi też tak się wydawało, że coś z tym ładunkiem nie tak, miałem chęć go trochę podciąć, ale ostał się taki. Natomiast ostatnio widuję jak trwa wycinka drzewostanu przy torach .. notabene zgodnie z prawem wycina sie wszystko w odległości 15 m od torowiska i co następuje ... firmy ładują na wagony pniaki właśnie tak jak tu zaprezentowałem, na zasadzie ile wlezie tyle załadujemy, oczywiście wszystko jest spięte pasami. Jak spotkam taki skład to zrobię fotki i wstawię w moim wątku.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
Szukałem zdjęć takowych składów, mierzyłem patyczki i analizowałem kłody jakie leżą pościnane po lasach. I konkluzja z tego taka że ładunek drewna na wagonach to nie jest łatwa sprawa. Mi wyszło coś takiego:
Zdjęcie-0609.jpg

Jako papierówka mogłoby być cieńsze, ale wtedy już pojawiają się problemy z patyczkami sosnowymi.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
Odnoszę wrażenie że zaprezentowane tu ładunki drewna są delikatnie rzecz ujmują nie poprawne. Wiem że ich autorem nie jest Mariusz ale uwagę chyba można zwrócić. Rozwinę tę myśl w odpowiednim temacie.
A cesarzowi, co cesarskie czyli wagony śliczne. :)
Piotr mi też tak się wydawało, że coś z tym ładunkiem nie tak, miałem chęć go trochę podciąć, ale ostał się taki. Natomiast ostatnio widuję jak trwa wycinka drzewostanu przy torach .. notabene zgodnie z prawem wycina sie wszystko w odległości 15 m od torowiska i co następuje ... firmy ładują na wagony pniaki właśnie tak jak tu zaprezentowałem, na zasadzie ile wlezie tyle załadujemy, oczywiście wszystko jest spięte pasami. Jak spotkam taki skład to zrobię fotki i wstawię w moim wątku.
Nie wiem, co jest niby nie tak z tym ładunkiem.
Poniżej takie dwie fotki ode mnie.

ALA_2019_05a.jpg


ALA_2019_05b.jpg
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
Tak dla przypomnienia drzewa rosną i mają różne średnice, w związku z tym pocięte drewno musi mieć również przeróżne średnice.
Dla podglądu wstawiam dwa zdjęcia.

maxresd.jpg

wagon-loaded-with-wood.jpg
 

dgajus

Moderator Grupy SKMK
SKMK
Reakcje
3.153 42 1
Generalnie wszystko zależy jakiego rodzaju drewno, z jakiego lasu i z jakim przeznaczeniem zostanie załadowane do skrzyni ładunkowej wagonu - wtedy możemy dyskutować o poprawnym odzwierciedleniu tegoż ładunku w naszej skali.
Średnica pnia sosny zwyczajnej - bo zapewne taki rodzaj drewna załadowanego w wagonach widzimy na zdjęciach powyżej - wynosi od 50 cm do 120 cm, co w przeliczeniu na skalę 1:87 daje nam odpowiednio: 0,57 cm - 1,3 cm, przy czym górny wymiar odnosi się do lasu "dojrzałego". Zazwyczaj jednak dominuje przewóz tzw. papierówki o zdecydowanie mniejszej średnicy i w tym przypadku wykonanie ładunku jest bardzo czasochłonne i pracowite, co nie oznacza, że niemożliwe. Gdyby założyć, że przewożone drewno pochodzi z lasu "dojrzałego" to ładunek ze zdjęcia waloryzowanego wagonu jest zgodny wymiarowo. Mam nadzieję, że ortodoksi nie zaczną przeliczać wieku tego drewna w modelu na podstawie ilości słojów.
Dla zobrazowania, że można załadować drewno o małej średnicy i jednocześnie o dużej zdjęcie poniżej. Strzałki czerwone dla porównania są tej samej długości, aczkolwiek nie znalazłem średnicy pokrętła hamulca ręcznego.
Drewno.jpg


p.s. proponuję o wydzielenie przez moderatora tematu z tego wątku, aby nie zaśmiecać.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki