• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
Szanowny Panie Mariuszu.;)
Zamiast utożsamiać się z wymarłymi dinozaurami to może czas na "złożenie jajka/jajek"?:cool:
Jak Pan wie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem aby umiejętności przetrwały w narodzie jest wyszkolenie równie utalentowanych następców.
Nie wierzę aby na terenie całego zachodniego pomorza nikogo takiego nie można by było znaleźć?Może czas zacząć szukać od podstawówek do uczelni wyższych?Napewno Pan wielu znajdzie.:)
Szkoda że dzieli nas odległość kilkuset kilometrów,bo sam zaproponowałbym Panu poprowadzenie takich zajęć z dziećmi/młodzieżą.:DMamy tutaj u siebie utalentowaną młodzież wystarczy tylko lekko "popchnąć"ich w właściwym kierunku.;)
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
mamy tutaj u siebie utalentowaną młodzież wystarczy tylko lekko "popchnąć"ich w właściwym kierunku.;)
A co to za dziwna młodzież? Nie przyssani do srajfonów? Szajsbuków?
Bonanzy obłędne... Zresztą jak wszystko co wychodzi spod Twojej ręki, Mariuszu. Gdybym jeszcze miał czapkę na głowie, to zdjąłbym ją niezwłocznie!
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Szanowny Panie Mariuszu.;)
Zamiast utożsamiać się z wymarłymi dinozaurami to może czas na "złożenie jajka/jajek"?:cool:
Jak Pan wie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem aby umiejętności przetrwały w narodzie jest wyszkolenie równie utalentowanych następców.
Nie wierzę aby na terenie całego zachodniego pomorza nikogo takiego nie można by było znaleźć?Może czas zacząć szukać od podstawówek do uczelni wyższych?Napewno Pan wielu znajdzie.:)
Szkoda że dzieli nas odległość kilkuset kilometrów,bo sam zaproponowałbym Panu poprowadzenie takich zajęć z dziećmi/młodzieżą.:DMamy tutaj u siebie utalentowaną młodzież wystarczy tylko lekko "popchnąć"ich w właściwym kierunku.;)

Ależ ja mam następców, np moich synów. Udzielam się także w gminnej modelarni. Dzieciaki kleją auta, czołgi, samoloty , ale kolejek nie chcą ruszać. Kolejki są dla nich za proste. Czołg np wymaga użycia wielu technik, odwzorowania błota, kurzu i innych elementów.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
Myślisz kolego mocno sterotypowo
Wybacz, pewnie dlatego, że znam tylko dwa przykłady chcących się zaangażować na dłużej, niż do napotkania pierwszej przeszkody, na kilkaset dzieciaków... Że o młodzieży studenckiej nie wspomnę, bo szkoda słów...
Kolejki są dla nich za proste.
Hmmm... To ja odpadam.. Dla mnie kolejki są jednak dość trudne :D
No ale fakt, dla dzieciarni czołgi są na ogół ciekawsze niż lokomotywy, czy nie daj Boże wagony... ;)
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Wybacz, pewnie dlatego, że znam tylko dwa przykłady chcących się zaangażować na dłużej, niż do napotkania pierwszej przeszkody, na kilkaset dzieciaków... Że o młodzieży studenckiej nie wspomnę, bo szkoda słów...

Hmmm... To ja odpadam.. Dla mnie kolejki są jednak dość trudne :D
No ale fakt, dla dzieciarni czołgi są na ogół ciekawsze niż lokomotywy, czy nie daj Boże wagony... ;)
Przy modelach np samolotach czy czołgach wszystko zazwyczaj maluje się oddzielnie, maskowanie można robić na kilka sposobów np za pomocą plasteliny. Dużą część stanowi docinanie i szlifowanie elementów zanim się je spasuje. Natomiast kolejki to tylko pudło, 3 min malowania i gotowe.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
Przecież o tabunie (setkach tysięcy)chcących i utalentowanych,nie pisałem.:p
Ależ ja mam następców, np moich synów. Udzielam się także w gminnej modelarni. Dzieciaki kleją auta, czołgi, samoloty , ale kolejek nie chcą ruszać. Kolejki są dla nich za proste. Czołg np wymaga użycia wielu technik, odwzorowania błota, kurzu i innych elementów.
Więc dlaczego ten "dinozaurowy" ton? Przecież nie muszą być to kolejki. Modelarstwo to nie tylko kolej. Na kolei przecież "świat się nie kończy". Na kolei modelarstwo się dopiero zaczyna! :cool:
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Więc dlaczego ten "dinozaurowy" ton? Przecież nie muszą być to kolejki. Modelarstwo to nie tylko kolej. Na kolei przecież "świat się nie kończy". Na kolei modelarstwo się dopiero zaczyna! :cool:
Ton dinozaura odnosi sie do tego forum. Kiedyś to forum żyło tworzeniem modeli. Teraz zostało kilka wątków, reszta to zakupy, sklepy, sensacje i opowieści z Narnii.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.763 301 15
Yyyy... Skoro kolej to tylko pudło w 3 minuty, to dlaczego niektorzy robią parowozy latami? Faktycznie może i waloryzacja wagonu to chwila, ale zbudowanie lokomtywy z blaszek to jednak coś więcej. I tutaj jest esencja. Czołg, czy samolot łatwiej, szybciej. Nie trzeba wiele, by je zrobić.
Moja córa czeka na zestaw sm48 z Rybnika.
Ciekawe, co z tego wyjdzie. Oby nie przegrał z "musically"... ;)
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Yyyy... Skoro kolej to tylko pudło w 3 minuty, to dlaczego niektorzy robią parowozy latami? Faktycznie może i waloryzacja wagonu to chwila, ale zbudowanie lokomtywy z blaszek to jednak coś więcej. I tutaj jest esencja. Czołg, czy samolot łatwiej, szybciej. Nie trzeba wiele, by je zrobić.
Moja córa czeka na zestaw sm48 z Rybnika.
Ciekawe, co z tego wyjdzie. Oby nie przegrał z "musically"... ;)
Ja swoje rozpoczęte modele kolejkowe robię już z 8 lat i skończyć nie mogę, czasem mi się nie chce, czasami nie mam elementów takich jakbym chciał a innym razem zmienia mi się wizja modelu. Teraz na poważnie, można robić przez całe życie jeden model i nazwać go modelem bytu, takie też tu się pojawiały w lepszych czasach istnienia tego forum i były to działa sztuki. Co do modeli z blachy to proces odmienny od klejenia modeli z plastyku, podobny ale odmienny. Nie dam dzieciom 8-12 letnim do rąk lutownicy bo nie wezmę na siebie odpowiedzialności jakby się poparzyły. Czy czołg czy samolot co łatwiej? Nie zgadzam się, modele czołgów oraz samolotów są o wiele bardziej wymagające niż kolejki, kolejki są proste i banalne. Pojazdy to cała gama różnych warunków atmosferycznych, gama kolorów i ich odcieni. Oczywiście można skleić czołg i samolot w jeden dzień, pomalować w jakieś tam kolorki, nałożyć sidilux, podmuchać suszarką , położyć kalki, znowu sidolux i mamy ...model?



51658198_236182843956724_2171889752414879744_o.jpg
 
Ostatnio edytowane:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki