• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
piękna patyna na Ggasie , jedynie żeś stopnie pogiął,
stopnie manewrowe to zaraza w modelarstwie kolejowym
szczególnie przy masie parowozu gdzie bywa ,że się go kładzie na boku,
wówczas stopień jest prasowany jak walcem.
Ale patyna zacna , zachowana wektorówka.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
piękna patyna na Ggasie , jedynie żeś stopnie pogiął,
stopnie manewrowe to zaraza w modelarstwie kolejowym
szczególnie przy masie parowozu gdzie bywa ,że się go kładzie na boku,
wówczas stopień jest prasowany jak walcem.
Ale patyna zacna , zachowana wektorówka.
Janusz, wszystko będzie jak potrzeba, to tylko początek patynowania.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
3.982 28 1
Jeden z kilku LHS na warsztacie :)
To zdjęcie pokazuje Mariusz rzecz o którą zawsze chciałem zapytać.
Zdradza nie jako Twój warsztat;) a mianowicie oznaczenia fototrawione na modelu.
Widzę ,że przyklejasz je jeszcze przed malowaniem modelu. A potem malujesz z wolnej ręki te numery na ostateczny kolor pędzelkiem 00-nic ?
Jeżeli tak jest to szacunek(y)
Przy moich drżących łapach model musiałby iść do ponownego malowania:D
Pozdrawiam serdecznie
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
To zdjęcie pokazuje Mariusz rzecz o którą zawsze chciałem zapytać.
Zdradza nie jako Twój warsztat;) a mianowicie oznaczenia fototrawione na modelu.
Widzę ,że przyklejasz je jeszcze przed malowaniem modelu. A potem malujesz z wolnej ręki te numery na ostateczny kolor pędzelkiem 00-nic ?
Jeżeli tak jest to szacunek(y)
Przy moich drżących łapach model musiałby iść do ponownego malowania:D
Pozdrawiam serdecznie

Ano :)
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Kolejna EU07 zeszła z warsztatu. Tym razem model został całkowicie umyty do zera, dostał nowe malowanie zgodne z RAL, nowe oznaczenia numerowe i przydziału. Zrobiłem nowe poprawne wymiarowo tabliczki na pudle z nr. Spatynowany i zabezpieczony.


52.jpg
53.jpg
50a.jpg
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Wagon Gags-tx od FREDa w finalnej patynie. Muszę przyznać, że jest obok manufaktury Waldka Wosia "Warwica" i Fenixa jest to kolejna bardzo dobra manufaktura. Nic ale to dosłownie nic nie odleciało, wagon spokojnie można brać w łapy, jest przemyślany konstrukcyjnie, pewny, lakier trzyma się tak jak powinien na blaszce, no i do tego jeździ, nic nie piłuje wózków. Cena może odstraszać, ale kto ma kupić ten kupi.


57.jpg
63.jpg
 

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
Nic ale to dosłownie nic nie odleciało, wagon spokojnie można brać w łapy, jest przemyślany konstrukcyjnie, pewny, .... no i do tego jeździ, nic nie piłuje wózków.
Mam ten wagon zlutowany samodzielnie przeze mnie z blaszek z firmy FRED i obiema rękami podpisuję się pod słowami kolegi Telewizor11. To chyba najlepiej przemyślana konstrukcja z jaką miałem do czynienia. Składa się go niemal jak klocki Lego. No i rzeczywiście wszystko się trzyma. O lakierze "fabrycznym nic nie mogę powiedzieć, bo model malowałem sam.
Kto jeszcze nie złożył wagonu z zestawu FREDA niech porzuci strach i zasiada przy lutownicy.


Tu zdjęcia zlutowanego wagonu po pomalowaniu farbą podkładową Weinerta
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Mam ten wagon zlutowany samodzielnie przeze mnie z blaszek z firmy FRED i obiema rękami podpisuję się pod słowami kolegi Telewizor11. To chyba najlepiej przemyślana konstrukcja z jaką miałem do czynienia. Składa się go niemal jak klocki Lego. No i rzeczywiście wszystko się trzyma. O lakierze "fabrycznym nic nie mogę powiedzieć, bo model malowałem sam.
Kto jeszcze nie złożył wagonu z zestawu FREDA niech porzuci strach i zasiada przy lutownicy.


Tu zdjęcia zlutowanego wagonu po pomalowaniu farbą podkładową Weinerta


Tak to prawda, wagon składa się jak klocki, prosty i czytelny, wszystko pasuje. Kupować i lutować. Bardzo ale to bardzo przemyślana konstrukcja.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki