• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Co ma być "dobre" ? Bo nie za bardzo rozumiem Twój komentarz, rozwiń proszę. Jesli chcesz się popastwić nad fabryczną węglarką Tilliga, to proszę.
Wyluzuj chłopie :sleep:, nie widziałem z bliska tych węglarek. Założyłem, że podnosisz poprzeczkę w wykonywaniu tych wagoników i oceniłem jako 'dobre". Już nawet kombinowałem jak to zrobiłeś ;)
 

Tigrek

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 37 15
Pięknie pobrudzone węglarki :) szkoda tylko, że nie mają zrobionego efektu powgniatanych blach... wtedy to już by wyglądały praktycznie jak prawdziwe 1:1...
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
@Telewizor11 wiesz może jaki jest numer katalogowy tych węglarek? To jest Tillig? Pięknie wyszły.;)
To jest tillig 501660, trochę ich kupiłem. Wszystkie, bez wyjątku, niezależnie z któego okresu produkcji i dostawcy mają wadę fabrycznę. Fatalnie jeżdżą, bardzo ciężko obracają się wózki. Każdą musiałem w określonych miejscach przerabiać
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
96 2 0
2M62 w barwach PKP? Ciekawa wizja, osobiście widziałbym takie bez zderzaków i sprzęgiem SA-3 jako lokomotywy obsługujące LHS, zwłaszcza że zazwyczaj jeżdżą na dwie lokomotywy, takie rozwiązanie miałoby sens.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Wszystko fajnie, pięknie wychodzi postarzanie modeli poprzez nałożenie śladów eksploatacji.
Jest to duża umiejętność, nie przeczę , a i efekt końcowy generalnie mocno zadowalający.
Jedynie nie rozumiem określenia ,,po lifcie''.
A to dla tego ,że jak moja baba idzie na lifting maski ,to przychodzi podobnie jak od Telewizora ,,lżejsza'' o monetę i to tyle wspólnego, natomiast jej maska jakaś nowsza ,czystsza a i młodsza. Podobnie jak wypuszczono za czasów , kiedy używałem jeszcze grzebienia Fiata 126 FL, co znaczyło ,, face lifting'' , w wyniku czego maluch był odmłodzony i lekko unowocześniony wizualnie .
To też do tego co robi i bardzo ładnie robi Telewizor !, nie pasuje mi ni ch..a słowo lifting .
Wymyślcie coś adekwatnego.
Amerykanie mają na to słowo ,,weathering'' co oznacza działanie czynnikiem czasu , pogody, wiatru i użytkowania.
A co pasuje ,,po polsku'' ?
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
Jest niby waloryzacja..., ale co, szukamy czegoś lepszego, innego, będziemy je tworzyć od nowa, z innych słów z Naszego języka? Ciekawe, czy uda się taki nowy twór wprowadzić później do języka.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki