• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

FENIX

Znany użytkownik
piękna patyna na Ggasie , jedynie żeś stopnie pogiął,
stopnie manewrowe to zaraza w modelarstwie kolejowym
szczególnie przy masie parowozu gdzie bywa ,że się go kładzie na boku,
wówczas stopień jest prasowany jak walcem.
Ale patyna zacna , zachowana wektorówka.

Telewizor11

Moderator Globalny
Zespół forum
piękna patyna na Ggasie , jedynie żeś stopnie pogiął,
stopnie manewrowe to zaraza w modelarstwie kolejowym
szczególnie przy masie parowozu gdzie bywa ,że się go kładzie na boku,
wówczas stopień jest prasowany jak walcem.
Ale patyna zacna , zachowana wektorówka.
Janusz, wszystko będzie jak potrzeba, to tylko początek patynowania.

Jeden z kilku LHS na warsztacie :)
To zdjęcie pokazuje Mariusz rzecz o którą zawsze chciałem zapytać.
Zdradza nie jako Twój warsztat;) a mianowicie oznaczenia fototrawione na modelu.
Widzę ,że przyklejasz je jeszcze przed malowaniem modelu. A potem malujesz z wolnej ręki te numery na ostateczny kolor pędzelkiem 00-nic ?
Jeżeli tak jest to szacunek(y)
Przy moich drżących łapach model musiałby iść do ponownego malowania:D
Pozdrawiam serdecznie

Telewizor11

Moderator Globalny
Zespół forum
To zdjęcie pokazuje Mariusz rzecz o którą zawsze chciałem zapytać.
Zdradza nie jako Twój warsztat;) a mianowicie oznaczenia fototrawione na modelu.
Widzę ,że przyklejasz je jeszcze przed malowaniem modelu. A potem malujesz z wolnej ręki te numery na ostateczny kolor pędzelkiem 00-nic ?
Jeżeli tak jest to szacunek(y)
Przy moich drżących łapach model musiałby iść do ponownego malowania:D
Pozdrawiam serdecznie

Ano :)

Telewizor11

Moderator Globalny
Zespół forum
Kolejna EU07 zeszła z warsztatu. Tym razem model został całkowicie umyty do zera, dostał nowe malowanie zgodne z RAL, nowe oznaczenia numerowe i przydziału. Zrobiłem nowe poprawne wymiarowo tabliczki na pudle z nr. Spatynowany i zabezpieczony.

52.jpg
53.jpg
50a.jpg

Telewizor11

Moderator Globalny
Zespół forum
Wagon Gags-tx od FREDa w finalnej patynie. Muszę przyznać, że jest obok manufaktury Waldka Wosia "Warwica" i Fenixa jest to kolejna bardzo dobra manufaktura. Nic ale to dosłownie nic nie odleciało, wagon spokojnie można brać w łapy, jest przemyślany konstrukcyjnie, pewny, lakier trzyma się tak jak powinien na blaszce, no i do tego jeździ, nic nie piłuje wózków. Cena może odstraszać, ale kto ma kupić ten kupi.

57.jpg
63.jpg

MISIONT

Znany użytkownik
GGM
Nic ale to dosłownie nic nie odleciało, wagon spokojnie można brać w łapy, jest przemyślany konstrukcyjnie, pewny, .... no i do tego jeździ, nic nie piłuje wózków.
Mam ten wagon zlutowany samodzielnie przeze mnie z blaszek z firmy FRED i obiema rękami podpisuję się pod słowami kolegi Telewizor11. To chyba najlepiej przemyślana konstrukcja z jaką miałem do czynienia. Składa się go niemal jak klocki Lego. No i rzeczywiście wszystko się trzyma. O lakierze "fabrycznym nic nie mogę powiedzieć, bo model malowałem sam.
Kto jeszcze nie złożył wagonu z zestawu FREDA niech porzuci strach i zasiada przy lutownicy.

Tu zdjęcia zlutowanego wagonu po pomalowaniu farbą podkładową Weinerta

Telewizor11

Moderator Globalny
Zespół forum
Mam ten wagon zlutowany samodzielnie przeze mnie z blaszek z firmy FRED i obiema rękami podpisuję się pod słowami kolegi Telewizor11. To chyba najlepiej przemyślana konstrukcja z jaką miałem do czynienia. Składa się go niemal jak klocki Lego. No i rzeczywiście wszystko się trzyma. O lakierze "fabrycznym nic nie mogę powiedzieć, bo model malowałem sam.
Kto jeszcze nie złożył wagonu z zestawu FREDA niech porzuci strach i zasiada przy lutownicy.

Tu zdjęcia zlutowanego wagonu po pomalowaniu farbą podkładową Weinerta

Tak to prawda, wagon składa się jak klocki, prosty i czytelny, wszystko pasuje. Kupować i lutować. Bardzo ale to bardzo przemyślana konstrukcja.