• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Maverick

Znany użytkownik
Reakcje
395 37 5
Mi się zestaw podoba i robi wielkie wrażenie (y) Nie jestem ortodoksem i lubie takie rzeczy jak ten model. Dla mnie zajefajny model.
Zrób wreszcie ST43 albo BR232 w malowaniu/barwach PKP Cargo ;) Jestem pewny, ze nie jeden będzie chciał takowe modele z serii "s-f" w swojej kolekcji posiadać.

Pozdrawiam
Maverick
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Osobiście kilka razy chodził mi po głowie pomysł zamówienia ST43 w malowaniu PKP CARGO, z racji zbierania modeli lokomotyw w tym malowaniu. Model naturalnie byłby fikcją, na zasadzie "co by było gdyby ta lokomotywa dostała te barwy", jednakże i na tę serię w PKP CARGO opracowano schemat malowania, a zatem zakładano że lokomotywy te również otrzymają te barwy. Więc model byłby swoistą ciekawostką.
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.254 18 1
A więc tak ( wiem wiem od "a więc" nie zaczyna się zdania), ale fikcja stanęła na torach. Wyszło jak wyszło. Poza tym, że to total sci-fi, to zestaw jest bardzo fajny, majestatyczny i robi wrażenie. Oczywiście wszystko zostało umyte ze starych powłok, nowe malowanie wg polskiego RAL, oznaczenia na pudłach, pługi odśnieżne z listwami trawionymi, trzeba było dorobić czopy zderzaków, na to poszły nakładki ryflowane, wstawione zderzaki KLUBY, całość spatynowana i zabezpieczona lakierem. Ogólnie bardzo fajny zestaw. Masa dodatków i co ciekawe kolejny raz widzę jak jesteśmy traktowani jako kraj. Inny plastyk nie taki jak do naszych ST44. To tyle ... w tym temacie. ...
To sprzęt dla @garcia ramirez ? :)
 

Heaven1973

Aktywny użytkownik
Reakcje
8 1 1
Mogę poddać moja budę pod eksperyment ST43 Cargo, znam możliwości twórcy cudów świata i o to nie ma czego się obawiać ;)
ale gorzej, bo nic po za budą nie mam,
nawet szybek i wewnętrznych kabin, nie wspominajać o kompletnym podwoziu z elektroniką... :niepewny::cry:
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
Obejrzałem i jestem na tak :) ja też czasami dla odmiany i na życzenie zrobiłem modele s-f. Nie ma w tym nic złego koledzy z modeli pancernych i lotniczych też tak się bawią i nikt im głowy nie urywa. Modelarstwo to powinna być zabawa a jeśli ktoś jest tak sztywny, że nie rozumie tego to chyba......współczuć :)
Widywałem taką maszynę na filmach na YT no i jest spora, 3 członowa to już grzmot ale i ta robi duże wrażenie.
Tak tylko dopytam co miałeś na myśli pisząc, że one są z innego plastiku? Ja obecnie robię ST44 i z Roco i z Gutzolda i nie wiem czy mi się tak tylko wydaje ale ten plastik dla BR120 jest taki twardy, dobrze się obrabia a kiedyś niestety miałem ST44 z Roco i był to gumo-plastik coś jak w BR52 z Piko sprzed lat 40.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Obejrzałem i jestem na tak :) ja też czasami dla odmiany i na życzenie zrobiłem modele s-f. Nie ma w tym nic złego koledzy z modeli pancernych i lotniczych też tak się bawią i nikt im głowy nie urywa. Modelarstwo to powinna być zabawa a jeśli ktoś jest tak sztywny, że nie rozumie tego to chyba......współczuć :)
Widywałem taką maszynę na filmach na YT no i jest spora, 3 członowa to już grzmot ale i ta robi duże wrażenie.
Tak tylko dopytam co miałeś na myśli pisząc, że one są z innego plastiku? Ja obecnie robię ST44 i z Roco i z Gutzolda i nie wiem czy mi się tak tylko wydaje ale ten plastik dla BR120 jest taki twardy, dobrze się obrabia a kiedyś niestety miałem ST44 z Roco i był to gumo-plastik coś jak w BR52 z Piko sprzed lat 40.

No właśnie ten plastyk dla "nas" jest jakiś taki gów..niany, gumowaty, pije wszelkie zmywacze, łamliwy, a ten z BR120 czy właśnie M62 jest ok. Widać jesteśmy inny sort rynkowy.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Niestety zawsze tak było i jest nadal. Sytuacja ta tyczy się wszystkiego, począwszy od chemii gospodarczej, perfum (taki sam z naszej Sephory nie czujesz w połowie dnia, identyczny z Luksemburga czy Niemiec czuć jeszcze następnego dnia na ubraniu), jedzenia, samochodów, a kończąc na modelach co potwierdza Telewizor.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Wagon Gbs-x ( ROCO), wagon został na nowo pomalowany zgodnie z RAL, nałożone nowe napisy, uzbrojony w elementy fototrawione, nowe drzwi polskie, relingi na czołach wagonu, poręcze, tarcze podzderzakowe, , zderzaki mosiężne toczone, koła hamulcowe, zawory , schodki. Całość nówka przed patynowaniem.



IMG_20171127_184819.jpg
IMG_20171127_184946.jpg
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
Pewnie przyczyną tego zjawiska jest, jak to w prawdziwych samochodach z salonu ,
gdzie zawsze zderzak ma inny odcień niż karoseria ,
a wynika to z materiału tu plastyk a tu blacha .
I nie zależnie ile podkładu damy i jakiego.
A skąd to się bierze ?
ano wyjaśnienie znajdziemy w budownictwie,
zawsze farba na ścianie będzie inaczej wyglądała niż w miejscu gdzie pod tynkiem idą przewody.
Wynika to z dyfuzji gazów rozpuszczalnika farby , które są zatrzymywane przez spoiste powłoki tj. blacha w motoryzacji ,a w budownictwie przewody izolowane ,a w modelu również blacha.
Stąd inny połysk i natężenie koloru.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki