• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Dla podtrzymania tematu, dwie 45 po nowemu, 187 i 255, w trakcie wykańczania. Sorry za jakość zdjęcia, ale to tylko pogląd dla zainteresowanego.


aqq.jpg
 
P

ps

Gość
Problem w tym, że "Bipa" - czyli w swojej i poniekąd najbardziej słusznej epoce - nie miała takich "łat" na dachu, takie "atrakcje" pojawiały się później (co wynikało z oszczędzania na kosztach przy rewizjach).
Twoja patyna to sztuka - szkoda tylko, że nie zawsze pasuje z oryginałem.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Problem w tym, że "Bipa" - czyli w swojej i poniekąd najbardziej słusznej epoce - nie miała takich "łat" na dachu, takie "atrakcje" pojawiały się później (co wynikało z oszczędzania na kosztach przy rewizjach).
Twoja patyna to sztuka - szkoda tylko, że nie zawsze pasuje z oryginałem.

ale to nie łaty, robiąc ta bipę oparłem się poniekąd na tych dwóch fotach, jako, że dach w tych modelach jest całkiem płaski to ciężko jest odwzorować pofalowanie blach, to trzeba iść na kompromis, szczególnie ta druga fota jest bliższa wagonom, w realu wygląda to trochę inaczej delikatniej


bhp.jpg
bhp_3.jpg
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Mariusz ,ale o tym pisał psob ,zdjęcia ,które pokazałeś są z późniejszego okresu jak był już Bhp i ok.V ep.

Może i tak, ja się nie znam na wagonach. Oświećcie mnie czym się różnią te wagony w konstrukcji dachu. Oglądam foty na google i jakoś nie widzę łat w poszyciu tylko farbę i nalot. Tu mamy Bhp i gdzie są te łaty?


8069813348_f0b2bab708_b.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Ja tam na tym modelu bipy żadnych łat w sensie że blach nie widzę, więc koledze psob chodziło chyba jednak o nalot, że nie tak. Mi jednak się podoba. Z tego co wiem kolega telewizor zawsze się zdjęciami oryginałów wzoruje.
 
P

ps

Gość
tu chodzi o blachy a nie o nalot
Nie. Odwzorowałeś "nalot" w postaci prostokątnych łat nad górną krawędzią ścian bocznych - i jest jak najbardziej zgodny z rzeczywistością, ale dla dużo późniejszego okresu.
Nie zmieniano nic w dachu, te właśnie widoczne różne "odcienie" na dachu niczym robione od linijki (co widać na kolejnym zdjęciu) są wynikiem malowania dachu "tylko po kawałku" a nie spawania czy wymiany blach (tego nie robiono).

Najważniejsze, że mnie, to jest właścicielowi się podoba
Nie ma się czym chwalić.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Nie. Odwzorowałeś nalot w postaci łat - i jest jak najbardziej zgodny z rzeczywistością, ale dla dużo późniejszego okresu.
Nie zmieniano nic w dachu, te właśnie widoczne różne "odcienie" na dachu niczym robione od linijki (co widać na kolejnym zdjęciu) są wynikiem malowania dachu "tylko po kawałku" a nie spawania czy wymiany blach (tego nie robiono).


Nie ma się czym chwalić.

ok, w sumie nie rozumiem tego, skoro konstrukcja dachu jest taka sama to nic się nie mogło zmienić w sposobie nalotu, zresztą to nie jest jakiś szablon czy schemat , że tak ma ma się odkładać nalot itd, różnica jest tylko w paskach na burcie pudła i jakiś tam pewnie poczynionych modernizacjach konstrukcyjnych z ogrzewania parowego na elektryczne, co wymusiło zmianę z Bipy na Bhp czy Bh, dla mnie temat jest wyczerpany i nie przemawia do mnie szablonowe myślenie.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
P

ps

Gość
nie rozumiem tego, skoro konstrukcja dachu jest taka sama to nic się nie mogło zmienić w sposobie nalotu,
Bo Ty wciąż o blachach, a ja o malowaniu. Szablonowo to niestety myślisz Ty - nie chcesz nawet pomyśleć jak na rewizjach mogły być malowane te - i nie tylko te - wagony po Pruszkowie.....

pewnie poczynionych modernizacjach konstrukcyjnych z ogrzewania parowego na elektryczne, co wymusiło zmianę z Bipy na Bhp czy Bh
Oczywiście jest to bzdura. Skoro nie jesteś - jak sam twierdzisz - "znawcą taboru" to nie wiem po co to napisałeś....

Sztuka to jedno, zgodność z oryginałem to drugie.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Bo Ty wciąż o blachach, a ja o malowaniu. Szablonowo to niestety myślisz Ty - nie chcesz nawet pomyśleć jak na rewizjach mogły być malowane te - i nie tylko te - wagony po Pruszkowie.....


Oczywiście jest to bzdura. Skoro nie jesteś - jak sam twierdzisz - "znawcą taboru" to nie wiem po co to napisałeś....

Sztuka to jedno, zgodność z oryginałem to drugie.
dzięki za uświadomienia, temat wyczerpany


pozdrawiam
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
SP45-187, lok dostał nowe malowanie, kalki, literki i cyferki z nr, nowe trąbki, ramki na wiaderka, tarcze pod zderzakowe relingiem. Całość malowana lakierami samochodowymi wg RAL. Delikatna patyna wg życzenia właściciela.


209.jpg
212.jpg
218.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
SP45-255, lok dostał nowe malowanie, kalki, literki i cyferki z nr, trąbki, trawione skrzydła kolejarskie z napisem POZNAŃ, ramki na wiaderka, tarcze pod zderzakowe relingiem. Całość malowana lakierami samochodowymi wg RAL. Delikatna patyna wg życzenia właściciela.



1.jpg
195.jpg
196.jpg
206.jpg
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki