• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Tillig wagon Bdn. Z racji tego, że wagon miał już pewne mankamenty natury lakierniczej, został spatynowany, dostał przy okazji nowe łatki na beżowym pasie.


98.jpg
101.jpg
102.jpg
106.jpg
 
P

ps

Gość
dostał przy okazji nowe łatki
.. które - niestety - wyszły jak "przyklejona" blacha.
Tak wykonane "wstawki" można było spotkać w wagonach towarowych (już coraz rzadziej) czy gospodarczych, ale w wagonach osobowych handlowych (nie służbowych) takie "cerowanie" uszkodzeń poszycia było niedopuszczalne.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
.. które - niestety - wyszły jak "przyklejona" blacha.
Tak wykonane "wstawki" można było spotkać w wagonach towarowych (już coraz rzadziej) czy gospodarczych, ale w wagonach osobowych handlowych (nie służbowych) takie "cerowanie" uszkodzeń poszycia było niedopuszczalne.

wiem, zrobiłem to specjalnie, ale uwierz mi z odległości 4 m tego aż tak nie widać, a że ja jestem krótkowidz więc dla mnie spoko, ale popieram Twój wywód, święta racja :)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
.. które - niestety - wyszły jak "przyklejona" blacha.
Tak wykonane "wstawki" można było spotkać w wagonach towarowych (już coraz rzadziej) czy gospodarczych, ale w wagonach osobowych handlowych (nie służbowych) takie "cerowanie" uszkodzeń poszycia było niedopuszczalne.
No problem... Wagon fikcyjny to i łaty fikcyjne :)
Te modele z grubsza przypominają kremowo-zielone Bautzeny z PKP ale w szczegółach niestety to nie za bardzo :)
 
Ostatnio edytowane:

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Goerlitz czy Bautzen - jeden but... Miałem na myśli - i o tym napisałem - że fikcyjny w sensie że w taki malowaniu z epoki V nie było takiego - wywietrzniki na dachu (takie to chyba tylko w epoce IV na Goerlitzach78 były), dwa stopnie wejściowe, uchwyty drzwi w zagłębieniach, brak rantu na dole pudła, inne wózki, itd... :)
Oczywiście pisząc tamto miałem na myśli rozładowanie napięcia z łatami :) a nie tam, aby się czepiać wagonu.
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.395 463 29
Wózki też są dobre, tylko niemieckiej prądnicy brak
Wózki nie są dobre, co właśnie dobrze widać na drugim, podlinkowanym zdjęciu. Wózki w wagonach dla PKP były polskie; poza drobnymi różnicami w wyglądzie (np. podpory łożyska), podstawową różnicą jest drążek stabilizatora wzdłuż ramy wózka, czego niemieckie wózki (także w modelu) nie mają. No i w modelu w ogóle brak prądnicy.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Tym razem czajnik na czysto, bez patyny. Model dotarł do mnie prawie w formie złomowej. Nie był robiony jakoś konkretnie na podstawie zdjęć. Po prostu zgodnie z życzeniem właściciela miał zostać postawiony na "koła". Więc dostał nowe malowanie, oznaczenia, reflektory, maszynistów, bandaże,. itd.

19A.jpg
26a.jpg
39A.jpg
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki