• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
jakiś czas temu dostałem zapytanie odnośnie przywrócenia do życia takiej oto jak poniżej SU45 po super patynie wykonanej przez "kogoś tam" .. tak lok wyglądał jak do mnie dotarł .. totalnie zmasakrowany specyfikami modelarskimi AK, MiG, pigmenty i inne razem wzięte, a na koniec pryśnięty fixerem... lok nadawał się tylko to całkowitej rozbiórki i umycia, niestety szyby też dostały w tyłek i ich nie udało się umyć, specyfiki weszły w reakcję z poliwęglanem, a nowych nie wstawiałem , bo właściciel nie chciał ... także lok został całkowicie umyty i pomalowany od zera z nowym nr 175 ...


PRZED

IMG_9909.JPG
IMG_9912.JPG
IMG_9910.JPG





PO PRZYWRÓCENIU DO "ŻYCIA"


DSC_0105.JPG
DSC_0107.JPG

 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
Mariusz jak zwykle robota klasa, ciekawi mnie tylko kto tak "profesjonalnie" ją spatynował zanim przyjechała do Ciebie... :confused: jakiś niezły artysta malarz chyba.
 

tomey

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
Lok jest mój. Dotarł do mnie wraz z elementami niedoszłej makiety wykonywanej przez jakiegoś "modelarza". Było trochę budynków, torów, zasilacz, a lok miał dekoder jazdy i oświetlenia. Gdyby Mariusz się nie podjął zadania to nie pozostałoby nic innego jak tylko zamówić nową budę.
 

szprync3

Aktywny użytkownik
Reakcje
95 21 5
Lok jest mój. Dotarł do mnie wraz z elementami niedoszłej makiety wykonywanej przez jakiegoś "modelarza". Było trochę budynków, torów, zasilacz, a lok miał dekoder jazdy i oświetlenia. Gdyby Mariusz się nie podjął zadania to nie pozostałoby nic innego jak tylko zamówić nową budę.
A kolega tak w ciemno dał komuś to do roboty :) ? Czy oglądał jakieś inne prace tego twórcy? Mogę o kontakt do niego, bo mi się podobało wcześniej zrobione.
 

Preki

Aktywny użytkownik
PGM
Reakcje
97 2 0
Fajny brud, ale osobiście ubrudziłbym kominek od pieca ogrzewczego. Ten element po długim czasie używania jest nawet nie tyle okopcony, co wręcz pordzewiały od braku farby, która zeszła wskutek ciepła. W dodatku owa rdza robi charakterystyczne zacieki na dachu. To samo można by zrobić w wagonie socjalnym, ale nie aż w takim stopniu, gdyż te nie są używane w codziennej eksploatacji handlowej.

Czy montując uchwyty wejściowe po prostu wcisnąłeś je czy dałeś tam odrobinę kleju?
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Fajny brud, ale osobiście ubrudziłbym kominek od pieca ogrzewczego. Ten element po długim czasie używania jest nawet nie tyle okopcony, co wręcz pordzewiały od braku farby, która zeszła wskutek ciepła. W dodatku owa rdza robi charakterystyczne zacieki na dachu. To samo można by zrobić w wagonie socjalnym, ale nie aż w takim stopniu, gdyż te nie są używane w codziennej eksploatacji handlowej.

Czy montując uchwyty wejściowe po prostu wcisnąłeś je czy dałeś tam odrobinę kleju?

Też może bym tak zrobił z kominkiem, ale nie mój wagon. Wskazówki były jasne i wyraźne jak ma wyglądać, nie musiałem używać kleju do mocowania uchwytów, gdyż nie było luzu.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.408 47 0
To na moim sypialnym jak doczeka swojej kolejności patynowania zrobisz z rdzą i lekkim okopceniem.;) Patyna świetna, ale te zasłonki też bardzo dużo dają.(y)
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Wars - kolejna świetna realizacja - w szczególności zacieki na dachu w odpowiednich miejscach (choć widać, że wagon więcej stoi niż szybko jeździ ;))
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki