• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Jestem na tak, nawet 6 godzin.
Z małą dajemy radę Władcę pierścienia wer. reżyserska na raz, Hobbit i Star War też, więc nie widzę problemu. Po za tym zawsze można zrobić serial. ;)
A może zrób samouczek w częściach, 1 - narzędzia i stanowisko pracy, 2 - rozbiórka i "mycie" modelu, 3 - kolory podstawowe, 4 - kalki, 5 - brudzenie.
Każda część to kilka zdjęć i opis.
Błagamy.
Nie pisałem o tym, ale też bym chciał zobaczyć jak wykonać patynę, która nie schodzi pod palcami. Kiedyś zajarałem się patyną wykonywaną przez pana Leszka Lewińskiego, ale po jakimś czasie dotarło do mnie, że to wszystko jest strasznie nietrwałe - sam tego doświadczyłem wzorując się na tamtych pokazach. Szczerze pisząc, to i tak jestem zaskoczony, że kolega (z tego co czytałem) używa farb samochodowych. Myślałem kiedyś, że to wszystko robione jest farbkami modelarskimi z tubek wielkości jakie oferuje revell, czy humbrol. Patrząc jednak na prace kolegi telewizor11 i uświadamiając sobie, że to wszystko jest trwałe - szacunek, że można coś takiego zrobić używając takich farb, a nie plakatówek czy proszków.... Po chwili przychodzi też chęć poznania warsztatu (ale zrozumiem, jeśli to będzie tajemnica zawodowa).
 
Ostatnio edytowane:

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
Takie rzeczy po prostu bardzo trudno jest wyjaśnić,wprawy się nie przeskoczy.Jeżeli chodzi o patynę na ślinę to po jakimś czasie staje się trochę trwalsza.Ja lubię patynować a że mam mało lokomotyw mogę to robić kilka razy na jednym modelu a w razie czego do macania modelu rękawiczki i da się przeżyć

Jeżeli koledze wychodzi samochodowymi, to nie znaczy że nam wszystkim też będzie wychodzić.Myślę że farbami akrylowymi zmywalnymi pod wpływem spirytusu też można coś zrobić, ale to tyko puste słowa z mojej strony bo nie próbowałem jeszcze.Czasami żeby do czegoś dojść to trzeba próbować 100,200,500 razy żeby wyszło
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Takie rzeczy po prostu bardzo trudno jest wyjaśnić,wprawy się nie przeskoczy.Jeżeli chodzi o patynę na ślinę to po jakimś czasie staje się trochę trwalsza.Ja lubię patynować a że mam mało lokomotyw mogę to robić kilka razy na jednym modelu a w razie czego do macania modelu rękawiczki i da się przeżyć

:) wyobraź sobie, że zamawiasz u mnie model patynowany na ślinie.. ;) ( zastanawia mnie opcja jakiej śliny użyć, czy przed czy po myciu zębów? jakbym np patynował tender to akurat mógłbym użyć śliny z pastą do zębów aby nadać ślady po sadofosie ) , no tak już idąc dalej tym tokiem myślenia, to można by powielić np zapachy z WC.. co Wy na to ?

mamy model 5D :) .. jeździ, świeci, gra, spatynowany i pachnie koleją ..full realizm
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

raf_oct

Znany użytkownik
Reakcje
247 3 0
jakbym np patynował tender to akurat mógłbym użyć śliny z pastą do zębów aby nadać ślady po sadofosie
Pełen serwis widzę :ROFL::ROFL::ROFL: i to jest właśnie myślenie marketingowe, tylko pasta musi być biała.To tylko jedna z technik jaką proponuje pan Leszek, resztę i tak każdy dostosuje do siebie coś doda coś odejmie według własnego uznania,a inni według zupełnie innych będą postępować, pozdrawiam
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Pełen serwis widzę :ROFL::ROFL::ROFL: i to jest właśnie myślenie marketingowe, tylko pasta musi być biała.To tylko jedna z technik jaką proponuje pan Leszek, resztę i tak każdy dostosuje do siebie coś doda coś odejmie według własnego uznania,a inni według zupełnie innych będą postępować, pozdrawiam

szukając inspiracji i ja też oglądałem ten filmik, nie tylko Ty :)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
Biorąc pod uwagę umiejętność obserwacji, a tym samym realizm przeniesienia jej na wykonanie patyny w stosunku do rzeczywistości na model, użytą technikę i jej niezaprzeczalną trwałość (bez 'tfu' a'la LL - bez urazy).... Telewizor11 to jak dla mnie najlepszy ujawniony "patyniarz" w kraju, bez wątpienia :)
 
Ostatnio edytowane:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki