• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
LKO (2).jpg

Wszystko fajnie z elektrowozami,dieslami i wagonami ,ale parowozy to coś innego.W większości były one bardziej zintegrowane ze swoimi drużynami, co między innymi objawiało się w tym ,że dla zachowania i podkreślenia piękna ropowano , czyli wybłyszczano z reguły kotły , ściany budki i wiatrownice.Kilka fotek także i innych serii. Czyli prószenie matt'em po całości modelu nie bardzo ,,ryksztosuje,, z parowozami generalnie ,choć zauważyć trzeba ,ze całe matowe także występowały .
 

Załączniki

OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Zobacz załącznik 354448
Wszystko fajnie z elektrowozami,dieslami i wagonami ,ale parowozy to coś innego.W większości były one bardziej zintegrowane ze swoimi drużynami, co między innymi objawiało się w tym ,że dla zachowania i podkreślenia piękna ropowano , czyli wybłyszczano z reguły kotły , ściany budki i wiatrownice.Kilka fotek także i innych serii. Czyli prószenie matt'em po całości modelu nie bardzo ,,ryksztosuje,, z parowozami generalnie ,choć zauważyć trzeba ,ze całe matowe także występowały .

tak też i będzie jak napisałeś .. jw
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
tym razem patynie poddany został niemiecki parowóz serii 52 ...


1.jpg
2.jpg
3.jpg
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
SM42-2208 LOTOS, stonka powstała na bazie SM42 CTL, przeróbce podległo zmycie poprzedniej powłoki lakierniczej, malowanie w nowe barwy, nałożenie nowych oznaczeń i piktogramów.


1.jpg
2.jpg
3.jpg
 

BoGneR

Znany użytkownik
Reakcje
2.400 28 2
tym razem patynie poddany został niemiecki parowóz serii 52 ...
Taki modelarski słabeusz, jak ja nie powinien pisać takich rzeczy. Jednak modelarz z takim warsztatem, jak Ty zrobi z tego tylko pożytek dlatego pozwolę sobie na krytykę. Elektrowozy i wagony powalają mnie na kolana, aż myślę o zaczepce, czy i mi byś czegoś nie pobrudził ;) Parowozy rządzą się jednak swoimi prawami i myślę, że można zrobić tutaj wiele więcej. Szczególnie z takimi umiejętnościami, jak Twoje. Parowóz brudzi się w specyficzny sposób i tego mi tutaj brakuje. Koła, czy ostoja odstają zakresem zabrudzeń od kotła, to samo tender, czy budka. Nie tworzy, to zgrabnej całości świadczącej o drużynie brudasów, okresie przydziałów z upiększeniami, czy schyłku pary. Kształt zabrudzeń, też wydaje się mało rzeczywisty.
Taka moja skromna opinia i proszę mnie źle nie zrozumieć. Proponuję poświęcić z dwa wieczory i pokopać w sieci, oprzeć się na rzeczywistości i będzie bosko, a ja zaślinię klawiaturę (y)
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Taki modelarski słabeusz, jak ja nie powinien pisać takich rzeczy. Jednak modelarz z takim warsztatem, jak Ty zrobi z tego tylko pożytek dlatego pozwolę sobie na krytykę. Elektrowozy i wagony powalają mnie na kolana, aż myślę zaczepce, czy i mi byś czegoś nie pobrudził ;) Parowozy rządzą się jednak swoimi prawami i myślę, że można zrobić tutaj wiele więcej. Szczególnie z takimi umiejętnościami, jak Twoje. Parowóz brudzi się w specyficzny sposób i tego mi tutaj brakuje. Koła, czy ostoja odstają zakresem zabrudzeń od kotła, to samo tender, czy budka. Nie tworzy, to zgrabnej całości świadczącej o drużynie brudasów, okresie przydziałów z upiększeniami, czy schyłku pary. Kształt zabrudzeń, też wydaje się mało rzeczywisty.
Taka moja skromna opinia i proszę mnie źle nie zrozumieć. Proponuję poświęcić z dwa wieczory i pokopać w sieci, oprzeć się na rzeczywistości i będzie bosko, a ja zaślinię klawiaturę (y)


dzięki za opinię, tylko jest jedno ale ... to nie dla mnie lok, zrozumcie to w końcu, to loki dla kogoś, kto chce aby tak wyglądał i wielokrotnie, gdy cos sugeruję to ludzie maja swoje upodobania, przestałem już z tym walczyć i dyskutować, klient nasz pan i finito to raz, dwa.... jak widzę większość naszych kolegów bazuje tylko i wyłącznie na taborze PKP... poza tym przejrzałem masę fot jak mi doradził Fenix notabene dziękuję a motywację :) .... i nie ma dwóch takich samych loków, parowozów, wagonów, każdy jest inny ..nawet jak sa np loki o tym samym numerze to i tak jest masa różnych zabrudzeń itd z różnego okresu eksploatacji.. więc ..co musi byc kompromis. Poza tym są też inne koleje, nie tak specyficzne jak nasze, gdzie ropowano budki , tendry , czy inne elementy tylko po to aby się "psu jajca świeciły" bo ładnie ... szczególnie widać to po taborze niemieckim wszelakiego rodzaju, jak jest brudny czy zapylony, a to jest parowóz niemiecki .. pewnie z lat wojennych ..więc raczej by urwano łeb frycowi jakby wyropował kopciucha gdy na froncie brakowało ropy dla czołgów a w nocy idealnie by się świecił .... taka mala ..sugestia .. no ale kazdy może mieć swoje zdanie...

poza tym .. poniżej wstawiam zdjęcie Ty2 z Kostrzyna nad Odrą mojej rodzinnej miejscowości, cały pokryty sadzą, matowy, widac zacieki sodafosu.. ale nie ropowania, przepracowałem na PKP 3 lata jako technik pociągu sieciowego EE Chojna i powiem tak, nie pamiętam aby ktokolwiek z maszynistów ropował "czajniki" bo by mu św pamięci kierownik Brenk urwał za to łeb, kostrzynskie loki i czajniki były brudne, zasadzone ale nie wyropowane, za to czym bliżej Poznania to było widać inna kulturę kolejową, pamiętam jak pod koniec lat 80 tych dopiero pojawił się herb Kostrzyna na gagarinach, a tak nie było niczego .. widać co lokomotywownia to było inaczej ..


_IMG149.jpg



a jeszcze tak nawiążę do upodobań kolegów ... robię teraz SU42 i "gość" mi opisuje , proszę zrobic tak aby dól lokomotywy zderzaki wózki były na maxa brudne a góra.. tylko troszkę, tylko tam gdzie komin .. a reszta jak z Pesy .. i co zrobic? upierać się ? Ja powiem tak .. nie ma sensu, bo to kogoś wizja a ja tylko ją realizuję ..
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.288 248 30
prawda ,zupełnie inny
entourage
niemieckich i polskich parowozów,Telewizor vel plazma ma całkowitą rację.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki