• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
Nie bardzo rozumiem ocenę "jestem na nie". Pan Mario wykonał lokomotywę tak, jak sobie tego życzył zamawiający. Ocena zaś obciąża jego konto tak, jak by to on był autorem pomysłu na jej wyglądu. Powinna zostać wycofana. To co Kolega SP45-166 myśli o tym, wyraził już we wpisie. Z rfesztą sam autor tego dzieła, juz na początku pisał, że wygląd lokomotywy to pic, ale takie dostał zamówienie.
 

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
361 98 10
Dodam tylko że jest to konwersja z niemieckiej chłodni "INTERFRIGO".:)
Szkoda tylko, że dla porównania nie zamieścił Pan fotki sprzed konwersji.:niepewny:
 
Ostatnio edytowane:

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
Nie bardzo rozumiem ocenę "jestem na nie". Pan Mario wykonał lokomotywę tak, jak sobie tego życzył zamawiający. Ocena zaś obciąża jego konto tak, jak by to on był autorem pomysłu na jej wyglądu. Powinna zostać wycofana. To co Kolega SP45-166 myśli o tym, wyraził już we wpisie. Z rfesztą sam autor tego dzieła, juz na początku pisał, że wygląd lokomotywy to pic, ale takie dostał zamówienie.
To właściwie o co toczą się wszystkie bójki słowne w przypadku modeli, że jakiś szczegół jest skopany jeśli tutaj wychodzą takie buble?

Myślę, że to chyba nie jest zamówienie na prowizorkę na zasadzie co byłoby gdyby MAV odkupił od PKP SU46 a próba posiadania w miarę poprawnego modelu lokomotywy SU46-025 na niewłaściwej bazie pudła lokomotywy SU46-054.

Na allegro jest do kupienia karpielowa SU45-194 wykonana na bazie modelu z gładkiej blachy. Dla mnie oba "modele" można śmiało wrzucić do jednego worka.
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
To właściwie o co toczą się wszystkie bójki słowne w przypadku modeli, że jakiś szczegół jest skopany jeśli tutaj wychodzą takie buble?

Myślę, że to chyba nie jest zamówienie na prowizorkę na zasadzie co byłoby gdyby MAV odkupił od PKP SU46 a próba posiadania w miarę poprawnego modelu lokomotywy SU46-025 na niewłaściwej bazie pudła lokomotywy SU46-054.

Na allegro jest do kupienia karpielowa SU45-194 wykonana na bazie modelu z gładkiej blachy. Dla mnie oba "modele" można śmiało wrzucić do jednego worka.

Już Ci odpowiadam na szybko, zapewne kolejny raz to powtórzę, ja nie wnikam co kto zamówi, kompletnie mnie to nie interesuje. Kiedyś jeszcze doradzałem i wskazywałem kierunek, nie zawsze dawało to odpowiedni efekt. Dziś mnie to nie interesuje, w necie jest tyle zdjęć, że każdy może sobie dobrać loka i nr do tego co posiada w ramach konwersji, ale są i tacy użytkownicy, którzy nie zwracają na to kompletnej uwagi, a chcą by im wykonać to czy tamto. Tak już jest i należy z tym się pogodzić. W opisie "modelu" zaznaczyłem dość wyraźnie ..uwaga ... nie jest to lok rzeczywisty. Oczywiście, można dawać ikonki różne, wg własnego uznania i też z tym nie polemizuję.

Jeszcze odnośnie SU45 z allegro, tam ktoś wykonał "model" świadomie i celowo oraz na sprzedaż, i jak nie umieścił opisu, że to nie jest realny model lokomotywy tylko "pic" to wprowadzi kupującego w błąd, u mnie sytuacja była i jest taka, że to model kogoś, kto świadomie kazał sobie taki "model" wykonać.

Od siebie dodam, że lok ma wszystkie napisy realne itd ... nie zmieniłem typu lokomotywy, wciąż jest to SU46, ale widziałem "wynalazki" wagonów, w których wykonujący zmieniał ich typ np z Eaos na Eanos ..bo takie jeździły u danego przewoźnika, to jest dopiero herezja.
 
Ostatnio edytowane:

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.618 107 12
Fajnie Mariusz. Ogólna uwaga bardziej dla mnie niż do Ciebie (jako ze pare takowych będę, mam zamiar miec) ze jak często się mówi ze patyna zamaskuje niedoskonałości modeli, tak w tym przypadku wagonów z ryflowanym dachem, jest niestety odwrotnie. Patyna wyłuszcza ta "kratownice" dachu
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Fajnie Mariusz. Ogólna uwaga bardziej dla mnie niż do Ciebie (jako ze pare takowych będę, mam zamiar miec) ze jak często się mówi ze patyna zamaskuje niedoskonałości modeli, tak w tym przypadku wagonów z ryflowanym dachem, jest niestety odwrotnie. Patyna wyłuszcza ta "kratownice" dachu

Ogólnie powiem tak, ryfle są za grube, w rzeczywistości to taki ryfel miałby chyba z 20 cm wysokości na dachu. Jak na moje oko powinny być bardziej delikatne.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
Myślę, że to chyba nie jest zamówienie na prowizorkę na zasadzie co byłoby gdyby MAV odkupił od PKP SU46 a próba posiadania w miarę poprawnego modelu lokomotywy SU46-025 na niewłaściwej bazie pudła lokomotywy SU46-054.

Na allegro jest do kupienia karpielowa SU45-194 wykonana na bazie modelu z gładkiej blachy. Dla mnie oba "modele" można śmiało wrzucić do jednego worka.
Nie wiem, co by było, gdyby MAV odkupił od PKP SU46. Pewnie zmienił by najpierw tabliczki. Mnie idzie o to, że pan Mario robiąc konwersję,- czy jak to nazwać,- według życzenia zamawiającego ( ,a jego warunki zna najlepiej właśnie on), nie słusznie otrzymał negatywna ocenę, i tyle. A cała reszta nie ma w tym wypadku znaczenia. I to by było wszystko z mojej strony w tej sprawie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
co byłoby gdyby MAV odkupił od PKP SU46
A co w ogóle do tego ma MÁV?
ja nie wnikam co kto zamówi, kompletnie mnie to nie interesuje
Prace kolegi @m_zntk są jak zawsze rewelacyjne. Ale gdy pokazuje się takie fantazje, to warto na to zwrócić uwagę, nie dlatego, żeby krytykować kolegę Mariusza, a po to, żeby wśród oglądających forum była świadomość, że to jednak jest fantazja. Nasze forum powinno propagować jednak prawdę o kolei. Jeżeli ktoś chce mieć fikcję, to nic nam do tego, a już z pewnością nie można mieć o to pretensji do kolegi Mariusza, dlatego ja też uważam, że nie powinien za pokazanie tego otrzymywać ocen typu "jestem na nie", czy "nie zgadzam" się, bo tu się nie ma z czym zgadzać lub nie. Natomiast jak najbardziej powinniśmy zwracać uwagę na niezgodności modeli z rzeczywistością, a najlepiej, gdyby robił to sam autor tych prac, o czym sam tu pisze:
W opisie "modelu" zaznaczyłem dość wyraźnie ..uwaga ... nie jest to lok rzeczywisty.
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
774 78 3
Spodziewałem się tutaj merytoryki, ale ostatecznie okazało się, że kasowane są negatywne oceny. Przyznam szczerze, jestem w szoku!

Jestem zdecydowanie na NIE pokazywaniu "do podziwiania" i docenianiu czegoś co zdecydowanie mija się z pojęciem modelarstwa i tego za czym chyba wszyscy mniej lub bardziej gonimy, czyli dążeniem do realizmu. Na ten przykład zażyczę sobie przemalowanie EU07-408 w nowe barwy z napisem CIRCUS, bo przecież zapłaciłem za usługę takiej przemalowanki. Czy o to tu chodzi? Przecież to będzie opłacone i wykonane zgodnie ze sztuką kolejowego modelarstwa, czyż nie?
Nie wiem, czy właściciel lokomotywy wiedział o tym, że będzie miał model fikcję, to nie moja sprawa. Jednak wiem że każda praca (model, obraz, rzeźba czy zwykłe pomalowanie pokoju) jeśli jest pokazywana szerszej publiczności - podlega ocenie odbiorców.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Oceny wykasowałem ja, bo całkowicie się zgadzam z między innym takimi opiniam jak:
Nie bardzo rozumiem ocenę "jestem na nie". Pan Mario wykonał lokomotywę tak, jak sobie tego życzył zamawiający. Ocena zaś obciąża jego konto tak, jak by to on był autorem pomysłu na jej wyglądu. Powinna zostać wycofana. To co Kolega SP45-166 myśli o tym, wyraził już we wpisie. Z rfesztą sam autor tego dzieła, juz na początku pisał, że wygląd lokomotywy to pic, ale takie dostał zamówienie.
Prace kolegi @m_zntk są jak zawsze rewelacyjne. Ale gdy pokazuje się takie fantazje, to warto na to zwrócić uwagę, nie dlatego, żeby krytykować kolegę Mariusza, a po to, żeby wśród oglądających forum była świadomość, że to jednak jest fantazja. Nasze forum powinno propagować jednak prawdę o kolei. Jeżeli ktoś chce mieć fikcję, to nic nam do tego, a już z pewnością nie można mieć o to pretensji do kolegi Mariusza, dlatego ja też uważam, że nie powinien za pokazanie tego otrzymywać ocen typu "jestem na nie", czy "nie zgadzam" się, bo tu się nie ma z czym zgadzać lub nie.
Zawsze można docenić kunszt Mariusza oraz wyrazić swoją opinie na temat prawidłowości w komentarzu, co zresztą kolega @SP45-166 zrobił:
Nie te żaluzje nie ta lokomotywa, słowem jestem na nie, kogoś poniosło z tą wizją, szkoda słów.
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.618 107 12
Spodziewałem się tutaj merytoryki, ale ostatecznie okazało się, że kasowane są negatywne oceny. Przyznam szczerze, jestem w szoku!

Jestem zdecydowanie na NIE pokazywaniu "do podziwiania" i docenianiu czegoś co zdecydowanie mija się z pojęciem modelarstwa i tego za czym chyba wszyscy mniej lub bardziej gonimy, czyli dążeniem do realizmu. Na ten przykład zażyczę sobie przemalowanie EU07-408 w nowe barwy z napisem CIRCUS, bo przecież zapłaciłem za usługę takiej przemalowanki. Czy o to tu chodzi? Przecież to będzie opłacone i wykonane zgodnie ze sztuką kolejowego modelarstwa, czyż nie?
Nie wiem, czy właściciel lokomotywy wiedział o tym, że będzie miał model fikcję, to nie moja sprawa. Jednak wiem że każda praca (model, obraz, rzeźba czy zwykłe pomalowanie pokoju) jeśli jest pokazywana szerszej publiczności - podlega ocenie odbiorców.
Ale o czym my tutaj mamy dyskutować? Kolega Mariusz napisal że fikcja, ty zaś napisałeś bardzo słusznie że ta lokomotywa niewiele ma z rzeczywistością. A że to jest kolegi Mariusza wątek, to pokazuje swoje prace, choćby zrobił ufo na kołach. A że nie każdy chce mieć lokomotywę zgodną z oryginałem, jakkolwiek frustrujące jest to dla Ciebie (i również dla mnie), to może temat do dyskusji lecz na pewno nie merytorycznej.

PS: Z tego co kojarzę to TV zrobił również "jamnika" PKP IC i pare innych "kwiatków"
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Ale o czym my tutaj mamy dyskutować? Kolega Mariusz napisal że fikcja, ty zaś napisałeś bardzo słusznie że ta lokomotywa niewiele ma z rzeczywistością. A że to jest kolegi Mariusza wątek, to pokazuje swoje prace, choćby zrobił ufo na kołach. A że nie każdy chce mieć lokomotywę zgodną z oryginałem, jakkolwiek frustrujące jest to dla Ciebie (i również dla mnie), to może temat do dyskusji lecz na pewno nie merytorycznej.

PS: Z tego co kojarzę to TV zrobił również "jamnika" PKP IC i pare innych "kwiatków"
Ten jamnik w ICC to nawet fajnie wyglądał, a co najważniejsze cieszył właściciela, zresztą zrobiłem kilkanaście innych wynalazków, których tu nie pokazałem tak jak i nie pokazuję wszystkich wykonanych modeli.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki