• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.352 37 2
Ktoś kiedyś napisał, że denaturat to najbardziej nieudane malowanie EU07. Moim zdaniem właśnie takie malowanie, zarówno z czekoladowym (choć bez napisów "Przewozy Regionalne") najbardziej pasują tym lokomotywom.
Wiem, wiem... to rzecz gustu :)
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Na dziś koniec, tylko EP07-1059 tzw "budyń". Tzn kolejna lokomotywa, którą pomalowałem w photoshopie. Lokomotywa jak widać jakoś tam pomalowana, udało mi się do niej zamontować nowe toczone reflektory wraz z oprawkami ( nie są to wkłady z loków piko ) , do tego wymieniłem płytki oświetlenia ( nie są to pocięte płytki piko ), zmodernizowałem osłony wózków poprzez dodanie węży ciśnieniowych oraz kilku innych bajerów aby chociaż trochę były takie jak w lokach Roberta czyli od SM , dach zyskał dodatkowe uchwyty oraz uzupełniłem okablowanie WN na dachu, wstawiony pełny zgarniacz taki jaki jest w EU od SM, kolorowe kabiny. Tym razem kalki nie są od kolegi Igora, to inna produkcja, oczywiście są też i nowe toczone trąbki .... żadne tam piko dziury . Jedyne co mi nie udało się zrobić, to ryfle, ale to też nie problem, bo już mam na to patent
:) ... teraz chwila luzu, bo jutro czeka mnie zarąbisty ET22 dla kolegi Jacentego.

20200822_211034.jpg
20200822_211107.jpg
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Mam pytanie do kolegi:
A mianowicie w jaki sposób (przy pomocy jakiego kleju) przyklejasz odpadniętą kalkomanię do taboru oraz czym (jakim lakierem) malujesz?:niepewny:
Z jakiej manufaktury masz owe kalki?
Jeżeli kalka jest już bez kleju, proponuję dać podkład z sidoluxu lakmy, wtedy kładziemy taką kalkę na mokro, po czym pokrywamy ją ponownie sidoluxem za pomocą szerokiego płaskiego pędzla. Wytworzy się po wyschnięciu "lakier" akryl. Jak już wszystko odeschnie, utwardzi się po jakiś 5-7 godzinach wtedy pryskamy kalkę lakierem połyskiem, po czym lakierem półmatem.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki