• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
Piękna robota, jak zwykle. Ale te srebrne zderzaki wyglądają trochę dziwnie. A przy okazji mam wątpliwość, czy w latach 1960. montowano jeszcze zderzaki z płaskimi tarczami. Wydaje mi się, że już wtedy stosowano wszystkie zderzaki z tarczami wypukłymi, tak, jak jest do dziś.
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.477 56 5
Tarcze są czarne ,a tuleje srebrne co wygląda faktycznie niecodziennie ,ale do wypukłości to jedna tarcza jest płaska ,a druga wypukła.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
tuleje srebrne co wygląda faktycznie niecodziennie ,ale do wypukłości to jedna tarcza jest płaska ,a druga wypukła
Właśnie o tym pisałem. A co do zderzaków, to już od bardzo dawna nie stosuje się różnych tarcz zderzaków (płaskich i wypukłych). Na zdjęciach ST44-003 jeszcze z małymi reflektorami lokomotywa ma oba zderzaki (lewy i prawy) takie same, lekko wypukłe. Ta wypukłość jest mniejsza, niż dawne wypukłe, zakładane z prawej strony (patrząc w kierunku jazdy, nie od czoła lokomotywy).
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
Piękna robota, jak zwykle. Ale te srebrne zderzaki wyglądają trochę dziwnie. A przy okazji mam wątpliwość, czy w latach 1960. montowano jeszcze zderzaki z płaskimi tarczami. Wydaje mi się, że już wtedy stosowano wszystkie zderzaki z tarczami wypukłymi, tak, jak jest do dziś.
Tarcze są czarne ,a tuleje srebrne co wygląda faktycznie niecodziennie ,ale do wypukłości to jedna tarcza jest płaska ,a druga wypukła.
Właśnie o tym pisałem. A co do zderzaków, to już od bardzo dawna nie stosuje się różnych tarcz zderzaków (płaskich i wypukłych). Na zdjęciach ST44-003 jeszcze z małymi reflektorami lokomotywa ma oba zderzaki (lewy i prawy) takie same, lekko wypukłe. Ta wypukłość jest mniejsza, niż dawne wypukłe, zakładane z prawej strony (patrząc w kierunku jazdy, nie od czoła lokomotywy).

Model jest fabryczny, to ROCO. Zderzaki nie były wymieniane. Chciałbym przypomnieć w tym miejscu, że sam model to produkt lekko sprzed około 10 lat więc dziwię się, że dopiero teraz zauważyliście pewne mankamenty tego modelu :) ( zawsze to lepsze niż plastikowe masakrycznie brzydkie zderzaki w nowiutkich gaarinach od Piko ).
Co do tulei, zostały tak specjalnie pomalowane, a następnie poczernione. Zdjęcie tego nie obrazuje, gdyż w tym momencie było za wcześnie na dalsze prace nad tuleją, jeszcze dobrze farba nie zaschła.

Jednakże widać, że takie tuleje w kolorze naturalnego metalu wzbudziły jakieś tam zainteresowanie, ale czy metal jest czarny ?
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki