• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.765 301 15
No tak, ale spaprane proporcje zostały. Nieco się zacierają bo człowiek skupia uwagę na patynie która daje ochy i achy..
No tak, bo dochodzi kolejny element poprzez pryzmat którego oceniasz realizm modelu. Czysty broni się tylko proporcjami i detalem, poza tym nic w nim nie przypomina nawet nowej czystej lokomotywy. Dopiero brudasy nabierają realizmu. Oczywiście mówię tu o plastikowych modelach. Blaszaki z manufaktur to oczywiście inna bajka, potrafią się obronić bez patyny.
Mariusz, jjak zwykle och, ach... ;)
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.612 177 14
No tak, ale spaprane proporcje zostały. Nieco się zacierają bo człowiek skupia uwagę na patynie która daje ochy i achy..

To, że proporcje zostały delikatnie mówiąc "zjebane" to już nie moja wina, są jakie są. Delikatnie dalej pisząc nie tylko proporcje, ale i jakość odwzorowania detali ogólnie nie jest fantastyczna. Natomiast tyle SU46 od Warwica, od EFC jakie przeszły przez moje ręce oraz teraz te MTB to muszę stwierdzić, że te metalowce z manufaktur za tyś zł też pozostawiają sporo do życzenia. Ich jakość nie zawsze idzie w parze z ceną. Te kluskowate MTB przynajmniej świetnie jeżdżą, są co prawda toporojebne, ale na imprezy takie normalne nie ortodoksyjne oraz na domowe śmiganie z dziećmi są wręcz idealne. Każdy model z MTB wymaga podobnego nakładu pracy jak kiedyś przy budach z żywicy, tyle tylko, że tu mamy inny komfort pracy bo to jest plastik i się nie łamie, nie tłuści itd. Jak widzicie jakoś zmieniam te wynalazki, czasem sam jestem pod wrażeniem jak się to coś zmienia, że z odległości metra tak w sumie nie za bardzo widać czy rumun tilliga czy rumun mtb. Oczywiście taka zmiana musi być poparta odpowiednia ilością detali, zakresem ingerencji w bude ( nożyk, wiertło i jazda z dziurami na reflektory ), musi mieć subtelną patyne, aby model nie był zjedzony przez nadmiar patyny, ma być realna patyna, realne specyficzne ślady ekslpoatacji, a nie lecenie aerografem po budzie gdzie się da i już spatynowany ...wtedy są ohy ahy i inne pierdy ( to własnie wtedy zaciera się własciwy obraz jakości wykonania i proporcji modelu przy takim szaleństwie z wykorzystaniem aerografu i innych specyfików chemicznych). Może to potwierdzić wiele osób, które widziały u mnie na grajdołku i trzymały w ręku lokomotywkę z MTB, to samo mogą napisać właściciele tych modeli. Patyna jak zawsze zmienia model, to jakby normalne, ale przecież wszyscy wiedzą jaki jest "koń" i tak na prawdę nie da się oszukać sprawnego oka, że coś jest nie "hallo" z modelem w "". Za moment PIKO wyda kolejny produkt ze swojej stajni jakim będzie SU46 w malowaniu PKP Cargo SU46-009, który jak zawsze będzie porównywany do WARWICA, EFC, MTB. Zaczną się kolejne wywody i pisanie przewodów doktoranckich, przy okazji może jakiś młody człowiek nauczy się korzystać z suwmiarki :). Należy tylko się cieszyć, że mamy jak na nasz kraj tak obfity wysyp producentów "kolejek" i dla zwykłych dywanojeźdźców i dla ortodoksów (którym zawsze coś nie będzie pasowało), dla zbieraczy kolejek (nie mylić z modelarzami), dla modelarzy, dla fotografów, dla konwerterów i waloryzatórów ( takich jak ja) oraz dla całej innej masy zainteresowanych ....łącznie z tymi z FAKEBUCKA.
 
Ostatnio edytowane:

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Trudno w tym wątku nie pochwalić się kolejną moją wymarzoną lokomotywą,

IMG_20190307_214443.jpg


zakupioną w shop.dcc24.eu i tamże wyposażoną w dekoder jazdy ze światłami E1 przez @karol_mar , cudnie przemalowaną przez autora tego wątku Mariusza. Trąbki i "oczka" wykonane przez @14D40 czyli Kamila.
Dzięki wielkie Mariuszu ;-)

Model został umieszczony w tubie od @Zaqu w otoczeniu gwiazd ;-), które przy tym MODELU nagle przygasły ;-).

p.s. gdzieś czytałem na forum, że oryginał tej lokomotywy "ciągnął" wagony osobowe dawnych oficjeli z Wawy do Katowic. Jakieś propozycje może jakie wagony do niej podpiąć? Bo chyba nie węglarki ;-)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki