• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Szanowny Panie Mariuszu.;)
Zamiast utożsamiać się z wymarłymi dinozaurami to może czas na "złożenie jajka/jajek"?:cool:
Jak Pan wie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem aby umiejętności przetrwały w narodzie jest wyszkolenie równie utalentowanych następców.
Nie wierzę aby na terenie całego zachodniego pomorza nikogo takiego nie można by było znaleźć?Może czas zacząć szukać od podstawówek do uczelni wyższych?Napewno Pan wielu znajdzie.:)
Szkoda że dzieli nas odległość kilkuset kilometrów,bo sam zaproponowałbym Panu poprowadzenie takich zajęć z dziećmi/młodzieżą.:DMamy tutaj u siebie utalentowaną młodzież wystarczy tylko lekko "popchnąć"ich w właściwym kierunku.;)

Astro

Znany użytkownik
mamy tutaj u siebie utalentowaną młodzież wystarczy tylko lekko "popchnąć"ich w właściwym kierunku.;)
A co to za dziwna młodzież? Nie przyssani do srajfonów? Szajsbuków?
Bonanzy obłędne... Zresztą jak wszystko co wychodzi spod Twojej ręki, Mariuszu. Gdybym jeszcze miał czapkę na głowie, to zdjąłbym ją niezwłocznie!

m_zntk

Aktywny użytkownik
Szanowny Panie Mariuszu.;)
Zamiast utożsamiać się z wymarłymi dinozaurami to może czas na "złożenie jajka/jajek"?:cool:
Jak Pan wie najlepszym i najskuteczniejszym sposobem aby umiejętności przetrwały w narodzie jest wyszkolenie równie utalentowanych następców.
Nie wierzę aby na terenie całego zachodniego pomorza nikogo takiego nie można by było znaleźć?Może czas zacząć szukać od podstawówek do uczelni wyższych?Napewno Pan wielu znajdzie.:)
Szkoda że dzieli nas odległość kilkuset kilometrów,bo sam zaproponowałbym Panu poprowadzenie takich zajęć z dziećmi/młodzieżą.:DMamy tutaj u siebie utalentowaną młodzież wystarczy tylko lekko "popchnąć"ich w właściwym kierunku.;)

Ależ ja mam następców, np moich synów. Udzielam się także w gminnej modelarni. Dzieciaki kleją auta, czołgi, samoloty , ale kolejek nie chcą ruszać. Kolejki są dla nich za proste. Czołg np wymaga użycia wielu technik, odwzorowania błota, kurzu i innych elementów.

Astro

Znany użytkownik
Myślisz kolego mocno sterotypowo
Wybacz, pewnie dlatego, że znam tylko dwa przykłady chcących się zaangażować na dłużej, niż do napotkania pierwszej przeszkody, na kilkaset dzieciaków... Że o młodzieży studenckiej nie wspomnę, bo szkoda słów...
Kolejki są dla nich za proste.
Hmmm... To ja odpadam.. Dla mnie kolejki są jednak dość trudne :D
No ale fakt, dla dzieciarni czołgi są na ogół ciekawsze niż lokomotywy, czy nie daj Boże wagony... ;)

m_zntk

Aktywny użytkownik
Wybacz, pewnie dlatego, że znam tylko dwa przykłady chcących się zaangażować na dłużej, niż do napotkania pierwszej przeszkody, na kilkaset dzieciaków... Że o młodzieży studenckiej nie wspomnę, bo szkoda słów...

Hmmm... To ja odpadam.. Dla mnie kolejki są jednak dość trudne :D
No ale fakt, dla dzieciarni czołgi są na ogół ciekawsze niż lokomotywy, czy nie daj Boże wagony... ;)
Przy modelach np samolotach czy czołgach wszystko zazwyczaj maluje się oddzielnie, maskowanie można robić na kilka sposobów np za pomocą plasteliny. Dużą część stanowi docinanie i szlifowanie elementów zanim się je spasuje. Natomiast kolejki to tylko pudło, 3 min malowania i gotowe.

Przecież o tabunie (setkach tysięcy)chcących i utalentowanych,nie pisałem.:p
Ależ ja mam następców, np moich synów. Udzielam się także w gminnej modelarni. Dzieciaki kleją auta, czołgi, samoloty , ale kolejek nie chcą ruszać. Kolejki są dla nich za proste. Czołg np wymaga użycia wielu technik, odwzorowania błota, kurzu i innych elementów.
Więc dlaczego ten "dinozaurowy" ton? Przecież nie muszą być to kolejki. Modelarstwo to nie tylko kolej. Na kolei przecież "świat się nie kończy". Na kolei modelarstwo się dopiero zaczyna! :cool:

m_zntk

Aktywny użytkownik
Więc dlaczego ten "dinozaurowy" ton? Przecież nie muszą być to kolejki. Modelarstwo to nie tylko kolej. Na kolei przecież "świat się nie kończy". Na kolei modelarstwo się dopiero zaczyna! :cool:
Ton dinozaura odnosi sie do tego forum. Kiedyś to forum żyło tworzeniem modeli. Teraz zostało kilka wątków, reszta to zakupy, sklepy, sensacje i opowieści z Narnii.