• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Wagony Gkks-tx od Rivarossi po patynowaniu.
Szkoda, że ten 23K z numerem 144 4829 nie odpowiada swoim wyglądem oryginałowi. Zgodnie z zachowanym zdjęciem z 1988r. oryginał miał sklejkowe drzwi, ryflowany dach i 3 a nie 2 poręcze manewrowych. ;)
Patyna intensywna. Dla mnie chyba lekko za mocna, ale to kwestia gustu, Troszkę brakuje mi jasnego kurzu od wapna, nawozów i innych przewożonych w tych wagonach ładunków, szczególnie w okolicy otworów wentylacyjnych. Odnośnie tych jaśniejszych desek, to na drzwiach na 100% deski miały długość odpowidającą całej szerokości drzwi. Więc na modelu zasadniczo deski na całej szerokości drzwi powinny być w tym samym odcieniu.

m_zntk

Aktywny użytkownik
Szkoda, że ten 23K z numerem 144 4829 nie odpowiada swoim wyglądem oryginałowi. Zgodnie z zachowanym zdjęciem z 1988r. oryginał miał sklejkowe drzwi, ryflowany dach i 3 a nie 2 poręcze manewrowych. ;)
Patyna intensywna. Dla mnie chyba lekko za mocna, ale to kwestia gustu, Troszkę brakuje mi jasnego kurzu od wapna, nawozów i innych przewożonych w tych wagonach ładunków, szczególnie w okolicy otworów wentylacyjnych. Odnośnie tych jaśniejszych desek, to na drzwiach na 100% deski miały długość odpowidającą całej szerokości drzwi. Więc na modelu zasadniczo deski na całej szerokości drzwi powinny być w tym samym odcieniu.
Tak masz rację, ale ja tylko wykonuję coś wg kogoś wskazówek, reszta mnie nie interesuje.

Zbyszek

Zajebistość roku
Model SP42-228 piękny, tylko co z tego, skoro numery wysokie miały inny układ żaluzji, inną osłonę komina pieca i jeszcze kilka szczegółów.
Tak, wiem, tak sobie życzył klient.
Tu Piko też spieprzyło temat, bo SP/SM mogły się ukazywać do dziś w ilości 1-2 modeli rocznie i wariantach jeszcze zapowiadanych przez SK-Model. Numery powyżej 200 też były opracowane, no ale nic. Nie ma, takiej ''choinki'' jak np.SP42-216 z Węglińca.

mikl

Znany użytkownik
Tak masz rację, ale ja tylko wykonuję coś wg kogoś wskazówek, reszta mnie nie interesuje.
Modele moje więc pozwolę się ustosunkować. Co to różnic w wyglądzie modelu w stosunku do oryginału., to nie wiedziałem o różnicach o których kolega @ t_domagalski. Następnym razem zasięgnąć języka bo miło mieć zgodność z oryginałem jeśli jest taka możliwość. Więc rzeczywiście kwestia zgodności nie była dyskutowana z twórcą wątku. Co do patyny to wolna ręka twórcy wątku. A deski najwyżej się poprawi. A mąka/wapno się przypruszy następnym razem:)