• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Telewizorku, zrobiłbyś tutorial o waloryzacji Twoich modeli. Tak krok po kroku... Dla potomnych. Byłbyś drugi w historii, bo oprócz LL na ,,tubce" to nie widzę tu chętnych do podzielenia się wiadomościami. Jeżeli należałoby uiścić wdzięczność narodu w biletach NBP, to piszę się na taki wariant. Bo jak na razie moje ,,kartoniaki" stoją czyste. Czytam i głupieję, nie wiedząc czy dobrze zacznę. A tak byłoby konkretnie punkt po punkcie do finału.
Zupełnie jakbyś prosił Małysza, by zrobił tutorial, krok po kroku, jak skakać... "Wiesz... wdrapujesz się na skocznię, zjeżdżasz, jak dojeżdżasz do końca, odbijasz się mocno i lecisz, lecisz, lecisz, leeeecisz.... i ląąąąduuujesz z telemarkiem.... rozumiesz, nie? To proste"
Szczerze mówiąc wydaje mi się, że w tej materii samo zdradzenie metody i techniki na niewiele się zda, bez samodzielnego "dojścia" do metod i technik własnych, poprzez obserwację i liczne próby osiągnięcia tego czy innego efektu. Swego czasu naoglądałem się tutoriali jak zrobić drzewo - konkretnie modrzew. Dopiero szósty mi wyszedł nieco podobny... kompletnie inną droga niż moi prekursorzy...

Robota świetna, nie mniej w EU jakoś brakuje mi... zasłonek :D
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
podstaw najlepiej uczyc sie od mistrzow
I tak, i nie. Gdy uczysz się od mistrza, uczysz się szybciej, owszem, ale siłą rzeczy przejmujesz jego maniery. Gdy uczysz się sam, stworzysz własne niepowtarzalne dzieło. Kto wie, może lepsze niż mistrz Telewizor ;)
Wiesz, że Picasso był fantastycznym impresjonistą i realistą? Ale gdyby pozostał przy tym, czego wyuczono go, zginąłby wśród setek innych ówczesnych malarzy. Gdy porzucił kanony i dotarł w swych poszukiwaniach do kubizmu, osiągnął coś dzięki czemu sam stał się mistrzem, ale nie po plecach innych... pokazał istotę, nie powierzchowność :) Trochę za daleko odbiegam i zaśmiecam wątek, za co przepraszam. No i proszę nie stosować picassowskieo kubizmu na lokomotywach... może nie dać dobrego efektu.
 

avecez

Aktywny użytkownik
Reakcje
423 22 4
Na Youtube można znaleźć porady pana LL jak waloryzować nie tylko tabor. Oprócz tego jak, trzeba mieć też jak i do wszystkiego "wrodzone" zdolności. Przypuszczam, że kolega TV11 wzorował się na poradach LL, jak wielu innych z nas. Zapytajcie lepiej ile miniaturowego taboru spartaczył zanim efekt był jako taki. Owszem teraz jego prace są super ale to wynik iluś tam lat praktyki. Jeszcze raz napiszę, chylę czoła i pełen szacun dla Twoich prac Mariuszu, tym bardziej że robisz to po pracy, pomimo że akurat tabor za bardzo "przybrudzony" nie podoba mi się ;-). To co robi TV11 po prostu to jest COŚ !
 

Sklejacz

Aktywny użytkownik
Reakcje
421 24 0
Chłopaki, a może byście tak poczytali zamiast wymyślać? :p
Nie pierwszy raz ktoś Mariusza prosi o tutorial albo SBSa ;) i pewnie odpowiedź będzie podoba. Natomiast na YT jest trochę tutków, tylko nie koniecznie po polsku. Te same techniki i chemię stosuje się przy brudzeniu czy postarzaniu modeli czołgów i samolotów, a tutoriali o tej tematyce jest zatrzęsienie.
Pierwsze lepsze wyszukanie w YT, gdzieś 1/3 to koleje...
https://www.youtube.com/results?search_query=scale+weathering+techniques
Więc nie marudzić, że nie ma ;)

P.S. a tutki LL'a są... no powiedziałbym oldschoolowe :D
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Odpowiadam ...

Nigdy nie wzorowałem się na poradach Leszka Lewińskiego z całym szacunkiem dla Jego osoby, wszystko co robię i jak robię to dochodzenie samemu na zasadzie obserwacji, testowania różnej chemii , aż po prywatne lekcje plenerowe ... po prostu trzeba mieć do czegoś jakies predyspozycje i nic tego nie zmieni ..... powiem tak .. znam mechanikę samochodową od strony fizyki, teorii ale sam rozrządu nie wymieniam ... nie przeskoczy się pewnych rzeczy ... to jest nie zmienne .. constans ... można próbować coś robić albo to po prostu robić. Nie jest to jakiś wywód .. każdy ma zdolności mniejsze większe .... ale nie każdy umie z nich korzystać. Mam dużo zapytań o techniki itd, ale odpowiem pytaniem, jak pytam swoich młodych adeptów na modelarni u mnie w mieście .. takie dzieci po 7-11 lat ... czy znasz paletę kolorów, czy wiesz co powstanie z połączenia niebieskiego koloru z zielonego .. jak wiesz to ucz się dalej , jak nie to Ci pokażę .... ale nie dam za darmo.

Ktoś pytał jakich używam środków ... powiem tylko, że nie używam żadnych farb, AK, Mig itd... chemia modelarska poszła w odstawkę
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.812 40 1
Mariusz ten zestawik Lotosu wyszedł Ci pięknie(y)
Tak mi się te beczki spodobały, że chyba sobie też takie do mojej stonki Lotosu u Ciebie zamówię. Baza to pikolce?
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki