• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor z warsztatu Telewizor11

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Impreza imprezą, można by pomyśleć na poważnie o takim spotkaniu, na serio nie tylko w kwestiach rozważań :) , a tymczasem małe zajawki kolejnych wagonów oraz autobusów.
1.jpg
DSC_0022.JPG
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
Taki paradoks...z punktu widzenia anty-fana VI niebieskiej epoki... :devil:
Ale najefektowniej w modelu wychodzą drobne wyżerki rdzy ... właśnie na tym cholernym współczesnym malowaniu :confused:
Poprzez kontrast niebieskiego tła do rudych , brązowych wyżerek ... co znakomicie ukazują prace kol.Mariusza.
To chyba jedyne co może się podobać "tradycjonaliście" w VI epoce
- to mocno zżarte i spłowiałe węglarki gdzie tego niebieskiego prawie nie ma... :p

Po za tym po za słusznymi och ! ach ! nikt się nie pokusił o tezę znaczenia tych prac kol.Mariusza.
A są one o znaczeniu fundamentalnym.
Tytuł wątku : " tabor z warsztatu" jest jak najbardziej adekwatny do zjawiska z jakim mamy do czynienia.
Bo to jest już "prawdziwy mini-tabor" a nie plastikowy precyzyjny model. Granica została przekroczona !
Mógłbym tu dużo napisać o konsekwencjach takich prac a właściwie już chyba art-twórczości jak kol.Mariusza.
O swoich teoretycznych rozważaniach już w połowie lat 90-siątych odnośnie tzw. waloryzacji taboru jak i praktycznych ( wykonanych) studiach postarzenia w ostatnich latach. - ( foto z
lekką nadżerką ogólną, nadżerką obwodziny i wyżerką krawędzi pudła )
Tak czy owak w przypadku art-minatur wagonów ( taki ukułem roboczy termin) mamy do czynienia z ze zjawiskiem które ociera się o obszar malarstwa miniaturowego ...
Warsztat Telewizor11 , ma środki m a l a r s k i e , ma wypracowaną t e c h n i k ę . Ma wyróżniające środki wyrazu !

Czyli wszystko co kwalfikuje go do art-dzieła...


A modelarstwo kolejowe w tym momencie zgłasza pretensje do małej sztuki ! :obcy:
Z taką
nową jakością mamy do czynienia ! Miejmy tego świadomość...
Zwykły , nawet najprecyzyjniejszy model jest już aktem przeszłości modelarskiej . :)


Pytanie do Telewizor11 :
Czy te
wyżerki-nadżerki zostały wykonane metodą "na sól" czy inną "kabalistyczną" metodą ... ? ;)

O właśnie brakuje mi takiej oprawy fotograficznej ..
 

garcia ramirez

Znany użytkownik
Reakcje
1.117 50 6
Chłopacy lub ich protoplaści pewnie dość już sie nażarli kaszanki, salcesonu i opili octu za prawdziwej okupacji, tej sowieckiej. Teraz, na szczęście, mogą jeść co chcą. Zabawne, że bolszewicka agentura śledzi również wątki gastronomiczne.:obcy:
 
Ostatnio edytowane:

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
...no fenomenalne. Po prostu tak sobie siedzisz i patynujesz wagony... niesamowicie ci to wychodzi. Rozumiem, że jest to usługa, skoro idą do paczki?
 
OP
OP
m_zntk

m_zntk

Znany użytkownik
Reakcje
11.618 177 14
...no fenomenalne. Po prostu tak sobie siedzisz i patynujesz wagony... niesamowicie ci to wychodzi. Rozumiem, że jest to usługa, skoro idą do paczki?
Absolutnie nie, nie siedzę w domu i tylko to robię. Mam normalną pracę, a modele to tylko odskocznia od pracy w miarę możliwości czasowych.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Absolutnie nie, nie siedzę w domu i tylko to robię. Mam normalną pracę, a modele to tylko odskocznia od pracy w miarę możliwości czasowych.
No... nie zakładałem że siedzisz i tylko to robisz od rana do nocy :) Niemniej jestem pełen podziwu, bo o ile mam się za dobrego obserwatora, o tyle nie zawsze udaje mi się przenieść to co widzę na model / kartkę / tekst. Chylę czoła, bez zbędnej wazeliny, ale muszę przyznać, że Twoja praca naprawdę robi wrażenie. Pokazuję w firmie pracownicom i nie wierzą, że to jest "malutki wagonik", panuje opinia, że raczej wycinasz ze zdjęć fotoszopem :D
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.614 107 12
Panie TV..naprawdę dla mnie bomba. Patrząc na to co robisz naprawdę aż trudno się godzić z taka opinia ludzi którzy uważają ze "upaćkany" tabor zmniejsza wartość modelu.
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
To jest jak ze znaczkami pocztowymi, jedni mają czyste inni stemplowane, mój ojciec miał takie i takie, też bym tak chciał w przypadku taboru, ale mnie na razie nie stać. Dlatego z utęsknieniem czekam na paczkę stemplowanych od Telewizora.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki