• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor WKD

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Generale... widoczne drzewa na tym zdjęciu ( prawy róg górny - na przedłużeniu szlaku) są mniej więcej w rejonie dawnego wiaduktu nad linią nr 8... Jeszcze w czasach "koledżu" na Szczęśliwickiej (w Warszawie) coś mnie napadło i raz na trzy miesiące jeździłem na ul. Instalatorów by uwiecznić ex. wiadukty WKD. Swego czasu pamiętam, że zanim wyremontowali Bitwy Warszawskiej 1920r. na skrzyżowaniu z ww wystawały spod asfaltu szyny będące pozostałością z dawnej linii do krańca przy Nowogrodzkiej...
Że o warsztatach szkolnych na WKD nie wspomne i szlifowaniu papierem ściernym styków na wale kułakowym nie wspomnę... ( chyba ten sam typ co w EN 57):D:D:D

Pozdrawiam z MMz:)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.852 116 22
Również w ramach praktyk szkolnych na WKD papierem szlifowałem te styki. Pamiętam, że była to bardzo nieprzyjemna robota, bo dostęp do styków był trudny, a ich powierzchnia bardzo nierówna od dużych prądów. I pewnie dlatego właśnie nam praktykantom dawali to robić. :)
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
A ja też miałem praktyki na WKD.
Osobiście używam jednak nazwy EKD i uważam, że do takiej, historycznej nazwy, powinna ta spółka powrócić.
Moje praktyki odbywały się jeszcze na starym taborze serii EN80.
Na pożegnanie w ostatnim dniu praktyk uszczęśliwiono nas wspólnym przejazdem w nowej jednostce EN94-01, która trzy dni wcześniej przybyła prosto z Pafawagu. Była to jej pierwsza próbna jazda. Chyba to było do Podkowy Leśnej i z powrotem.

EN94-01.jpg

EN94-01 tuż przed pierwszą próbną jazdą, Grodzisk Mazowiecki Radońska 31.03.1970, fot. T.Suchorolski
[DOUBLEPOST=1461171220,1461170496][/DOUBLEPOST]A ten pan w kitlu, to był nasz prowadzący praktyki i właśnie podziwia oznaczenie na dole pudła.
Na te oznaczenie sam zwróciłem mu uwagę, bo jakoś mi nie pasowało do WKD ...
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Żona pewnie stwierdzi, że " nie masz nic innego do roboty??":ROFL::ROFL::ROFL:
W sumie to trzeba się ruszyć - w końcu sporo z Nas ma stosunkowo blisko...
 

Podobne wątki