• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie

Reakcje
292 0 0
#1
Odwiedziłem Muzeum Kolejnictwa i stwierdziłem, że należałoby zrobić zdjęcia całego taboru, który tam stoi. Będę ładował kolejno po 12 zdjęć, na tyle pozwalają ograniczenia forum. A więc stan na dzień 06/04/2014. Każda sztuka w dwóch lub trzech ujęciach, zależnie od wielkości i dostępnego miejsca na ustawienie się.
KPL-3254.jpg KPL-3255.jpg KPL-3256.jpg KPL-3257.jpg KPL-3259.jpg KPL-3260.jpg KPL-3265.jpg KPL-3266.jpg KPL-3267.jpg KPL-3268.jpg KPL-3269.jpg KPL-3270.jpg
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
701 8 0
#13
Przepraszam Konrad za lekki off-top, ale krew mnie zalała jak dzięki Twoim zdjęciom przypomniałem sobie, że ST44-001 i ET21-66 stoją w "muzeum" od lat z tymi wytrzaskanymi szybami w kabinach! Ile trzeb mieć samozaparcia, żeby nic z tym nie zrobić. A wiatr, deszcz, śnieg, wróble i inne takie hula tam sobie swobodnie. Oto MuzKol właśnie....
 
OP
OP
Konrad Lewandowski
Reakcje
292 0 0
#14
Masz raję , oznaczenia na zdjęciach są czytelne.
Tak starałem się zrobić zdjęcia aby dały się odczytać bez problemów.

Przepraszam Konrad za lekki off-top, ale krew mnie zalała jak dzięki Twoim zdjęciom przypomniałem sobie, że ST44-001 i ET21-66 stoją w "muzeum" od lat z tymi wytrzaskanymi szybami w kabinach! Ile trzeb mieć samozaparcia, żeby nic z tym nie zrobić. A wiatr, deszcz, śnieg, wróble i inne takie hula tam sobie swobodnie. Oto MuzKol właśnie....
No właśnie o tym dzisiaj myślałem, jak robiłem zdjęcia i widziałem w celowniku te wybite okna. No jak pleksa jest za droga to nawet jakąś nędzną sklejkę można byłoby wstawić. To prawda. No cóż, szkoda.
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#15
cz.10
Zobacz załącznik 187862 Zobacz załącznik 187863 Zobacz załącznik 187864 Zobacz załącznik 187865 Zobacz załącznik 187866 Zobacz załącznik 187867 Zobacz załącznik 187868 Zobacz załącznik 187869 [DOUBLEPOST=1396805565][/DOUBLEPOST]
Z lokomotywami nie ma raczej problemu poza tymi dwoma "maluchami", mają oznaczenia, gorzej z niektórymi wagonami. Pług chyba też nie ma.
Kościerzynie SN52 38 stał sobie pod dachem a teraz stoi pod chmurką i jeszcze graficiarze go k:cenzura:a pomalowali
 

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
#16
To ja jeszcze dodam swoje 3 grosze... jak chcesz się przysłużyć ludzkości i w ogóle, to zrób (o ile to możliwe) zdjęcia prostopadle do danego pojazdu. Z takich ujęć jak teraz ciężko jakieś wymiary sobie wyliczyć.
 
OP
OP
Konrad Lewandowski
Reakcje
292 0 0
#17
To ja jeszcze dodam swoje 3 grosze... jak chcesz się przysłużyć ludzkości i w ogóle, to zrób (o ile to możliwe) zdjęcia prostopadle do danego pojazdu. Z takich ujęć jak teraz ciężko jakieś wymiary sobie wyliczyć.
Ha, ba, też bym chciał ale tam nie ma miejsca aby prostopadle się ustawić. Owszem, mogłem założyć szerszy obiektyw, mam ogniskową 17mm ale przy takiej ogniskowej zniekształcenia obrazu byłyby tak duże, że do celów pomiarów to by się absolutnie nie nadawały, niestety. Może jak już przeniosą muzeum to będzie więcej miejsca. Zobaczymy. Tzn. przyjąłem pozytywną perspektywę dla przyszłości tego muzeum, a przynajmniej mam taką nadzieję.[DOUBLEPOST=1396813148,1396812715][/DOUBLEPOST]A to jeszcze takie dorzucę.
KPL-3253.jpg KPL-3258.jpg KPL-3358.jpg
 

zuk

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
159 8 1
#18

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#19
Ha, ba, też bym chciał ale tam nie ma miejsca aby prostopadle się ustawić. Owszem, mogłem założyć szerszy obiektyw, mam ogniskową 17mm ale przy takiej ogniskowej zniekształcenia obrazu byłyby tak duże, że do celów pomiarów to by się absolutnie nie nadawały, niestety
Zniekształcenia i tak już są trudne do zaakceptowania, więc szerszy kąt jest raczej nie do przyjęcia. Ale wiem, że tam jest bardzo ciasno i lepiej się nie da. A te 17 mm to przy jakiej wielkości klatki?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Koleje w Polsce 20
Koleje w Polsce 1
Koleje w Polsce 5
Koleje w Polsce 0
Koleje w Polsce 1

Podobne wątki