• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Tabor prywatnych przewoźników

bankier9a

Aktywny użytkownik
Reakcje
246 9 4
Coś ze scenerii wojennego filmu - wybrałem się "za granicę" aby odwiedzić dzielnicę Katowic: Szopienice. Tam w pobliżu dawnej cynkowni chciałem zrobić kilka zdjęć. Niestety posługiwanie się aparatem cyfrowym nie było moją mocną stroną ale jakiś ślad pozostał:

PICT0014.JPG


PICT0015.JPG


PICT0016.JPG


PICT0017.JPG


Ostatnie dodałem bowiem klimatem pasuje do reszty - piękne czasy marzec 2008. Rzut beretem od tego miejsca nakręcona została jedna ze scen "Skazanego na Bluesa" ale to temat na kolejną fotoopowieść.
 

route

Aktywny użytkownik
Reakcje
407 2 0
8.04.2020r Warszawa Praga. BR 193 379. Na czole lokomotywy zwraca uwagę napis: "100 MS Vectron". Czy chodzi o setny wyprodukowany egzemplarz? Może ktoś z forumowiczów, zna odpowiedź?
Według tej strony https://www.somda.nl/nieuws/143/ i translatora google wychodzi, że chodzi o setny egzemplarz Vectrona MS dla DB Cargo:
https://www.somda.nl/nieuws/143/ napisał(a):
De 193.379 heeft het cijfer "100 MS Vectron" op de neus om te vieren dat Siemens de honderdste DB Cargo Vectron MS heeft afgeleverd.
google napisał(a):
193 379 ma na nosie numer „100 MS Vectron”, aby uczcić, że Siemens dostarczył setną DB Cargo Vectron MS.
 
Reakcje
56 0 0
Niestety nie pamiętam już indeksów tych ST44 i SM42, a ze zdjęcia nie odczytam...
Porządki na dysku odsłoniły zdjęcie, które wykonałem 28 czerwca 2012.
Bielsko-Biała Główna. W kierunku na Zwardoń, za moment Gagarin zniknie w tunelu pod hotelem Prezydent..
Rail Polska.JPG
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
Oj ciekawym...
Zapraszam do Wejherowa :) W zeszłym miesiącu można było znaleźć takie stonki z gruchami tego samego przewoźnika. Do tego EU07-121 :) Czasami się S200 trafi, a rzadkością jest tamara. Widziałem tylko raz...
 

Speedway

Znany użytkownik
Reakcje
8.626 15 0
30.05.2020r. Warszawa Główna Towarowa. X4EC-042 oraz BR 193 560. Przez przypadek dwie niemiecki lokomotywy utworzyły polskie barwy.
Dopełnieniem "patriotycznej kompozycji" są czerwone maki, które też przywodzą na myśl historyczne konotacje... Ot, tak na marginesie fotografowania kolei, która od czasu do czasu wywołuje różnego rodzaju skojarzenia...
2.jpg
 

Podobne wątki