• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor PKP z kartonu

OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#41
Tak żarówki są też od Kluby ale mam pewne wątpliwości co do ich stosowania. Wymiary to 1,4 mm średnica i 3,6 mm długość bańki, napięcie 1,2V prąd około 15 mA, żywotność w granicach 40-50h. Cena około 7,50 PLN a więc sporo jak na tak stosunkowo nietrwały produkt. Świecą przyzwoicie ale niestety są wrażliwe a do tego w partii powiedzmy 20 sztuk parametry elektryczne trochę się miedzy sobą różnią i trzeba dobierać doświadczalnie. Teraz zaczynam dłubać przy ST-43 z Zetki oraz przeróbce starego Gutzolda BR-120 i bardzo poważnie się zastanawiam nad ściągnięciem żarówek Miniatronicsa. Mają zdecydowanie lepsze parametry, są mniejsze (1,2 mm lub 0,75 mm!!) a kosztują około 20 USD za 20 sztuk plus przesyłka. Po powrocie z Trako na pewno będę kombinował przesyłkę z USA. Jeśli chodzi o same reflektory to tu rzeczywiście warto kupić je od Kluby. Kosztują około 15 PLN za 2 sztuki i są bardzo dobrze wykonane. Zestaw składa się z odbłyśnika, fototrawionej ramki oraz samej szybki.
 

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#42
Acid Rain 1973 napisał(a):
....bardzo poważnie się zastanawiam nad ściągnięciem żarówek Miniatronicsa. Mają zdecydowanie lepsze parametry, są mniejsze (1,2 mm lub 0,75 mm!!) a kosztują około 20 USD za 20 sztuk plus przesyłka. Po powrocie z Trako na pewno będę kombinował przesyłkę z USA. Jeśli chodzi o same reflektory to tu rzeczywiście warto kupić je od Kluby. Kosztują około 15 PLN za 2 sztuki i są bardzo dobrze wykonane. Zestaw składa się z odbłyśnika, fototrawionej ramki oraz samej szybki.
Jak będzie można na paczką 20szt bym się dopisał!
Reflektory Kluby wykonane są super ale odbłyśniki mają oczywiście mosiężne (szkoda że nie posrebrzone)i do sm 42 trzeba im dorobić kostki u góry. Wersja z kostkami ma być za jakiś czas.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
Acid Rain 1973 napisał(a):
W zależności od typu reflektora umieszczam żarówkę z tyłu lub od dołu reflektora
Nie wiem czy dobrze kombinuje ? skoro umieszczasz żarówkę z tyłu to jak przechodzi światło przez odbłyśnik ? jest jakiś otworek ?

Jakby Ci sie chciało i miał taką możliwość to proszę o jakiejś rysunki lub fotki reflektorów Kluby przed montażem, z góry dziękuje :)
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#44
W przypadku górnych reflektorów SU-42 oraz wszystkich SU-45 użyłem jednego typu reflektorów. Oryginalnie akurat ten nie ma żadnych otworów, więc najzwyczajniej w świecie przewierciłem reflektor w jego tylnej części. Otwór odpowiada średnicy żarówki. Następnie na małą kropelkę rzadkiego wikolu wkleiłem żarówkę. Wikol zabezpiecza żarówkę przed wypadnięciem do tyłu modelu oraz jednocześnie izoluje przewody od samego reflektora a jednocześnie jest na tyle słaby, że w przypadku awarii można tą żarówkę oderwać i wymienić. W przypadku dolnych reflektorów SU-45 otwór musi być odrobinę większy gdyż wyprowadzam tamtędy również przewody zasilające diodę SMD. Dolne reflektory do "polsatu" mają już fabryczne otwory na przewody. W nich żarówka umieszczona jest pionowo i przyklejona jest do górnej części reflektora. Przed nią wklejona jest również dioda SMD.
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#45
Pierwsza paczka testowa z USA w drodze. Cena 22 USD (+ 19 USD przesyłka) za paczkę 20 szt 1,2 mm oraz 19 USD za paczkę 10 szt 0,75 mm. Ktoto37, jak dotrą dam znać na priv to ustalimy szczegóły.
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#50
SU45-220 ukończona ale podczas Trako zmieniła właściciela i zdobi teraz gablotę zaprzyjaźnionego kolekcjonera. Jako, że kocham tego loka nie mogłem sobie pozwolić na brak jej w kolekcji więc zacząłem kombinować nad następną. Z racji bogatego materiału zdjęciowego SU45-070 postanowiłem zrobić właśnie tą. Niestety nie miałem pod ręka SD40 więc na wózki poszedł Alco Century 628 oczywiście od Mechano. plus silnik pięciobiegunowy Buehlera Wózki są o tyle ciekawe, że tak samo niesymetryczne jak w SU45 a rozstaw osi różni się jedynie o 1mm, więc jak komuś nie przeszkadza taka odchyłka ma GOTOWY wózek pod sukę. Ja oczywiście przesunąłem oś skrajną do prawidłowego rozstawu, niestety kosztem pogorszenia właściwości jezdnych loka (ma tendencję do poślizgów). Maskownice wózków tym razem zrobiłem trawione. Po półtoratygodniowym grzebaniu lok wygląda tak:
 

Załączniki

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#51
No Acid, widzę,że naprawdę zachorowałeś na tego sprzęta :shock: Może w końcu i ja jeszcze raz go lepiej zrobię :idea: WYGLĄDA ŚWIETNIE :grin: Jak dojdą detale to naprawdę będzie model ,,cukierek"
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#52
Dla mnie jest najładniejszą polska lokomotywą i po prostu muszę ją mieć. Zresztą niebawem zrobię też następną, jakąś z ryflowanym pudłem. Niewykluczone że użyję inny materiał, może polistyren, może metal zobaczymy po rumunie. Więcej fotek fiacika na www.lkmk.pl
 
OP
OP
Acid Rain 1973

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#58
Ani jedno ani drugie, to model Patrycjusza Adamczyka (I miejsce na Mistrzostwach Polski) a lok jest oczywiście z napędem. A jeśli chcesz zobaczyć jak wygląda Olka z kartonu to proszę bardzo, model Henryka Karpińskiego:
 

Załączniki

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 86
Tabor 14
Tabor 4
Tabor 19
Tabor 4

Podobne wątki