• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor PKP z kartonu

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
24 4 0
Meggido napisał(a):
Możesz jakieś lepsze zdjęcie dachu zamieścić?
Prosze bardzo, lecz na dachu będą napewno zmiany, środkowe podesty z tego wydania są trochę "nie halo" - pospieszyłem się z ich klejeniem, a nie miałem zdjęcia dachu oryginału.

pepej napisał(a):
o średnicy ?
Kwestia kompromisu - fi zew. 5mm, uważam że te 0,5mm średnicy za dużo nie rzuca się tak mocno w oczy :LOL:

Sello napisał(a):
A te trawionki to skąd, jeśli można zapytać ??? :)
Pochadzą właśnie z Łodzi i otrzymałem je dzięki uprzejmości Jarosława.
 

Załączniki

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
Rotor72 a kartonową karoserię przysposabiasz jakoś czy jest tylko malowana ??? Poza tym widzę że pudło jest idealnie proste, usztywniasz je czymś ?
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
24 4 0
Karton impregnuje cyanglutem z obu stron, z zewnątrz oczywiście szlifuję drobnym papierkiem ściernym (800-1000), normalnie taką powierzchnię możnaby było już malować, ale w przypadku tej SU46 ze względu na metalowe druty ryfli, których farba słabo się trzyma, trzeba pomalować najpierw dobrym podkładem.

We wnętrzu wzdłuż boków, wklejone są po każdej stronie cienkie listewki sosnowe 2,5x2,5mm, to usztywnia, prostuje i stabilizuje model. Zresztą na tych listewkach pudło potem opiera się na podwoziu, na zdjęciu z silnikiem na rogach podwozia widać, jak doklejałem pojedyncze warstwy kartonu aby ustawić odpowiednią wysokość zawieszenia pudła względem podwozia.

Na dolnym rancie pudła od środka wklejam kilka cienkich paseczków kartonu grubości ok 1mm, które pełnia rolę "zatrzasków" po nałozeniu na podwozie, tak aby całość trzymała się razem.

W widocznej na zdjęciu obudowie zbiornika i akumulatorów wpakowałem 1 paczkę ołowiu wędkarskiego, druga poszła na płytę podwozia we wszelkie możliwe miejsca - to po to aby uniknąć ślizgania się modelu - pisał o tym na poczatku wątku Acid.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
Rotor72 napisał(a):
Kwestia kompromisu - fi zew. 5mm, uważam że te 0,5mm średnicy za dużo nie rzuca się tak mocno w oczy :LOL:
wygląda dobrze dlatego pytam :) u siebie miałem dwie możliwości albo rurka o fi zewnętrznym 4mm albo wyginanie rurki z blachy wybrałem to drugie bo 4mm kiepsko wyglądało

te maskownice wózków to ręczna robota czy jakaś trawionka ?
 

Darek

Użytkownik
Reakcje
20 19 3
Witam
Mam zamiar osadzic kartonową obudowę ls1000 na ...
Mam właśnie w tej sprawie pytanie: która lokomotywa nadaje się do tego celu najlepiej jako dawca podwozia: br290 cz 295. Zależy mi, aby w stopniu minimalnym ją trzeba było przerabiać. Znalazłem informacje tylko o br290, ale czy lepiej pasuje obudowa br 295?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 86
Tabor 14
Tabor 4
Tabor 19
Tabor 4

Podobne wątki