• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabor ogólnodostępny, a tory fine-scale

Reakcje
0 0 0
#1
Witam. Czy orientuje się ktoś, jak sprawuje się podczas jazdy tabor ogólnodostępny w H0 (który jeździ na torach Code 83) na torach Code 75 fine-scale?

Jako miłośnika IV epoki modelarskiej (kiedy to stosowało się tory niższe niż 18cm wysokości jak teraz). Do tego okresu (IV epoka) pasowało by zastosowanie na makiecie torów z szyną Code 75 - czyli ok. 1,9 [mm] - w przeliczeniu na skalę dającym wysokość szyny 16,5 [cm], a więc realia IV epoki na PKP.

Załącznik pokazuje fragment katalogu PECO z ofertą takich torów. Jednak nie chodzi mi o stosowanie tych akurat torów, bo z tego co wiem, odzwierciedlają angielski wygląd... np. inne zamknięcia nastawcze, poza tym niezbyt realne promienie skrętu jak na skalę H0. Jednak interesuje mnie tylko kwestia szyn czy lokomotywy/wagony nie będą uderzały obręczami kół o podkłady... ma ktoś taką wiedzę?
 

Załączniki

A

Adam-H0

Gość
#2
Czesc!
wydaje mi sie ze ten system jest troche przereklamowany - ogladalem zwrotnice i nie sprawiaja wielkiego wrazenia :???:
osobiscie uwazam ze tillig-HO-Elite jest na razie w sortymencie ogolno dostepnym najlepszy.
Sa owszem lepsze rzeczy ale do tego trzeba miec niezla kieszen :smile:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Ale on się pyta o koła na szynach Code 75.
Ja testowałem Shinoharę i koła z obręczami NEM turkotały lekko,
ale to zależy też od sposobu wykonania imitacji śrub/gwoździ,
jak są spłaszczone to NEM powinno przejechać, jak bardziej realistyczne to raczej RP25 się poleca.
 

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
#5
Szyny code 75 nie nadają się do taboru z NEMowskimi kołami, raczej przeznaczone są do kółek RP-25.
ATPO, szyny Peco to sobie można spokojnie odpuścić, drogie i... szajsowate. Kiedyś miałem, szybko poszły dalej ;)
 

Podobne wątki