• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Tabor ASTRO

OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#22
Oczywiscie. Wiadukt będzie miał podesty z desek, barierki na murkach oporowych przyczółków, szyny odbojnicowe, blachy ryflowane z łezką... Wszystko z czasem zrobię. Na razie sieję, sadzę, przesadzam... Wiecej bedzie w wątku o dioramach i modułach.
PSX_20181121_174100.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#24
@Jan Bednarczyk - jeszcze wiaduktu nie skonczyłem a już mu balustradę połamałem :( no ale jak się z modułem człowiek szlaja, to takie rzeczy się zdarzają. Ale jest i dobra wiadomość. Wiadukt jednak bedzie mostem. Droga z nawrotką się nie sprawdziła, poszukam innego rozwiązania. Popłynie tam rzeka. Podjąłem też decyzję o zerwaniu torów i wykonaniu ich od nowa wraz z nowym tłuczniem. A jak mi nie wyjdzie to będzie piękne ognisko :)
Ale to temat na inny wątek.
Tutaj mamy tabor. I nowe cysterny. Nowe a już brudne... Nie chciałem przesadzać z patyną. Co sądzicie?

PSX_20181201_173813.jpg
PSX_20181201_174844.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#27
Witam, chwilę mnie tu nie było... prawie rok :)
Ale postanowiłem dokończyć brudzenie węglarek. Kolejne dwie. W zamyśle miały być mocno zużyte i bardziej wyblakłe, by cały skład był trochę pstrokaty. Pozoztsły mi jeszcze 4 nie ruszone sztuki.
Na chwilę obecną prezentują się tak...
PSX_20191103_021525.jpg
PSX_20191103_021415.jpg
PSX_20191103_022442.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#28
Kolejne trzy węglarki na warsztacie. Na zdjęciach z wczorajszymi. Wkrótce pokażę cały skład, choć z pewnością nie zmieści mi się na dwóch modułach...
PSX_20191104_015027.jpg
PSX_20191104_014812.jpg
PSX_20191104_014754.jpg
PSX_20191104_014726.jpg
PSX_20191104_015005.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#32
Druga z lewej to jak dla mnie wzorzec z Sevres
Heh, przyjmę to za komplement. Z tego co wiem jednak, wzorzec ów był diabelnie problematyczny z uwagi na przechowywanie. Zastąpiono go regułą matematyczną, która pozornie jest niezmienna...
Kapitalnie Ci to Grzegorzu wychodzi. Patrząc na maszyny budowlane już mi się bardzo podobało, ale wagony postarzasz tak samo rewelacyjnie. (y)
Bardzo dziękuję. Technika zupełnie inna, bo i inny rodzaj uszkodzeń. Ale cieszę, że się podoba.
Dla mnie arcydzieło.
Najładniej spatynowane węglarki jakie widziałem!
Ej, bez czarowania proszę. Gdzie moim do twoich, czy telewizorowych! No ale taka pochwała z twoich... palców bardzo nobilituje. Od jutra zaczynam zadzierać nosa. ;)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#34
Z uwagi na rozpoczynającą się jutro imprezę
Nostalgia za Parą, oświetliłem koniec składu w jednym z wagonów. Wybór padł na dość tandetny wagon, nawet nie pamiętam producenta, kupiony jako używka, oświetlony analogowo dość chałupniczą metodą, która zemściła się na mnie strasznie.
Oświetlenie to zwykła listwa led cięta z metra (przyjdzie czas, to wymienię na coś porządnego) podpięta do blaszek grubaśnymi kablami, które widać przez okna, cokolwiek by z nimi nie robić. Taśma led klejona do sufitu odłazi...
A dlaczego wagon tandetny? Otóż nie miał świateł, tylko zaznaczone kółeczka, nawet nie podmalowane. Musiałem wiercić otwory i zakupić diody z wypukłym czołem, by je wkleić, a że nie wiedziałem jakie bedą pasować i że musiałem kupić min. Po 25 szt, mam teraz pełno diod (coś ok 75 szt). Chyba oświetlę nimi dom. Będzie nastrojowo. Poza tym wagon siermiężnie wykonany, po otwarciu nie domyka się itp itd...
No ale diody świecą, jest nawet wyłącznik. Chwilowo oświetlenie działa z jednej strony, gdzieś pewnie jakiś lut puścił... trudno. Poprawi się z czasem...
PSX_20191122_005147.jpg
PSX_20191122_005159.jpg

Wygląda chyba nieźle
Pozdrawiam
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#35
Lutownicę mam, topniki i inne rzeczy też... ale jak mam coś zlutować, zimny pot mnie oblewa. Te Volty, Omy, Ampery... Ni cholery nie umiem sobie zaprojektować najprostszej instalacji. W technikum samochodowym na elektrotechnice grałem w brydża i teraz zwyczajnie brakuje mi wiedzy. Latarnię morską oświetlaną jedną diodą planuję zrobić od trzech lat... :(
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#36
Adam, powiem ci, że zanim trafiłem na to forum, potrafiłem zlutować pudełko z blachy... na zpt mnie nauczyli. Po pół roku tutaj miałem swój samochód rc... nie jestem specjalnie zdolnym w te klocki, ale determinacja dużo daje. A że pot zalewa? Mnie też. Dzś pod sufit leciały takie wiązanki, że szewca bym zawstydził... jak nie wychodzi to trzeba odłożyć, ale na chwilę tylko, bo potem się zapomina.
 

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#37
W moim przypadku i (z tego co rozmawiam z innymi kolegami) nie tylko moim, tworzenie instalacji to nie problem natury manualnej tylko braku merytorycznej wiedzy. Nie chodzi o to jak lutować, ale co lutować i w jakiej kolejności żeby działało.
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.161 68 6
#39
Adam, w przypadku oświetlenia (jedną diodą) to jest naprawdę proste, dioda ma dwie nóżki, z jedną szeregowo łączysz rezystor. Do nóżki rezystora i do nóżki diody dajesz zasilanie z ewentualnym szeregowo podłączonym wyłącznikiem. jak nie zaświeci to zamieniasz plus z minusem. Jak potrzeba Ci malutkie diody SMD to ze srAllegro zamawiasz sobie gotowe z przewodami i jedziesz z tematem :) Wartość rezystora obliczasz sobie takim kalkulatorem, białe diody mają z reguły napięcie 3V i 20mA, dokładne dane możesz wyciągnąć od sprzedawcy :)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki