• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Mój ZNTK Tabor ASTRO

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#1
Witam wszystkich.
Do tej pory raczej publikowałem swe wypociny w części samochodowej naszego forum, jednakże z wielkim zainteresowaniem przydlądałem się twórczości kolegów "kolejarzy". Od jakiegoś czasu jednak chodzi za mną chętka na spróbowanie swych sił w waloryzacji mojego skromnego taborku. Wiele tego nie ma, ledwie sześć węglarek, trzy cysterny, dwie lokomotywy... Wprawdzie można doliczyć jeszcze dwa składy mojej córci - nasze intercity i db reggio, ale to jej domena i wolę jej nie tykać. :)
Tak czy siak na pierwszy strzał idą węglarki. A że jest to moje raczkowanie w tej materii, postanowiłem schować nieco lepsze weglarki roco, by ich nie zmarnować i kupić najtańszego pikolca hobby do prób. Być może kiedyś wszystko wymienię na lepsze modele, na dzień dzisiejszy jednak muszę się zadowolić tym co mam.
Dość ględzenia. Poniżej efekt mojej wytężonej pracy na wyżej wymienionym pikolu. Proszę o komentarze. Zaznaczam, że wymienię ładunek i całość okraszę wapnem.
PSX_20180428_225457.jpg
PSX_20180428_225558.jpg
PSX_20180428_225632.jpg
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#2
Witam ponownie. Postanowiłem jeszcze bardziej podręczyć moją poligonową węglarkę piko. Zardzewiłem ją bardziej przestrzennie. I podmalowałem nieco. Wiem, ze daleko mi do kolegi @Telewizor11 ale od czegoś trzeba zacząć by dogonić mistrzów. Efekt oceńcie sami.
Na marginesie dodam, że trzy kolejne weglarki roco schną po zmianie koloru i czekają na rdzę, a cztery kolejne wciaż leżakują w pudełkach. W sumie skład 8 wagonów z węglem chyba mi wystarczy...
Za chwilę wrzucę dla zainteresowanych relację, jak wykonałem ładunek.
Pozdrawiam i czekam na konstruktywną krytykę.
PSX_20180624_214254.jpg
I z drugiej strony
DSC_0988.JPG
 
Ostatnio edytowane:

hjugytf

Aktywny użytkownik
Reakcje
458 47 4
#3
Jedno co mi zawsze przeszkadza w tych starannie zabrudzonych wagonów to, że wnętrze wagonu powinno być zardzewiałe. Myślę, że fajnie by to wyglądało. Nie zmienia to faktu, że sam nie zrobię lepiej, ale taki mały lub duży detal poprawił by realizm.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#4
Jedno co mi zawsze przeszkadza w tych starannie zabrudzonych wagonów to, że wnętrze wagonu powinno być zardzewiałe. Myślę, że fajnie by to wyglądało. Nie zmienia to faktu, że sam nie zrobię lepiej, ale taki mały lub duży detal poprawił by realizm.
masz 100% racji i generalnie jak nie ma ładunku, to zardzewiam burty i dno, no i brudzę wszystko "miałem", a jak jest ładunek - to zardzewiam i brudzę tylko krawędzie. Być może tego nie widać :)
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#6
Pytanko mam a'propo makiety...
Te hałdy z tyłu to co to? Nie wyglądają jak teren, ale (kolorystycznie) jak np. składowisku buraka cukrowego w modelu :) Podejrzewam, że to jakiś stan przejściowy, ale jak możesz to napisz o co z tym kaman. Pytam, bo może to jakaś nowa technologia na modelowanie terenu?
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#7
Pytanko mam a'propo makiety...
Te hałdy z tyłu to co to? Nie wyglądają jak teren, ale (kolorystycznie) jak np. składowisku buraka cukrowego w modelu :) Podejrzewam, że to jakiś stan przejściowy, ale jak możesz to napisz o co z tym kaman. Pytam, bo może to jakaś nowa technologia na modelowanie terenu?
Jrst to teren jak najbardziej. Wykonany ze styroduru. Posypany różnymi odcieniami trocin imitującym suche liscie. Oczywiście to stan przejsciowy. Na to przyjdą kępy trawy, krzewy i drzewa. Nie poznasz miejsca. :) ale buraki też mogą być :D
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#8
Witam ponownie,
dziś wrzucam fotki z postępu prac. Jest jeszcze to i owo do poprawy, ale myślę, że koniec jest blisko. Póki co 5 węglarek, zdjęcia mogą się powtarzać. W pudle zostały jeszcze dwie nówki węglareczki, one będą dla kontrastu relatywnie mało zniszczone. Oczywiście każdy wagon będzie miał ładunek. Miłego oglądania.
IMG_0053.JPG
IMG_0052.JPG
IMG_0057.JPG
IMG_0058.JPG
IMG_0060.JPG
IMG_0059.JPG
IMG_0062.JPG
IMG_0061.JPG
IMG_0064.JPG
IMG_0063.JPG
IMG_0065.JPG
IMG_0067.JPG
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#9
Witam ponownie,
dziś wrzucam fotki z postępu prac. Jest jeszcze to i owo do poprawy, ale myślę, że koniec jest blisko. Póki co 5 węglarek, zdjęcia mogą się powtarzać. W pudle zostały jeszcze dwie nówki węglareczki, one będą dla kontrastu relatywnie mało zniszczone. Oczywiście każdy wagon będzie miał ładunek. Miłego oglądania.
Ładnie to wygląda. Realistycznie. Coś więcej napiszesz o swojej technice patynowania? Jakich środków używasz i jak trwała jest twoja patyna na dotyk palcami? Zabezpieczasz ją jakoś czy użyte środki są takie, że nie jest to wymagane? Dla mnie temat patynowania w sposób trwały to z lekka temat zagadka.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#10
Ładnie to wygląda. Realistycznie
Dzięki, tym większe, że ja już mam wątpliwości :)
Patyna jest bardzo trwała. Pudrów używam tylko jako dodatku do farb i washy by uzyskać wypukłe rdzawe wykwity. Dzieki temu mocno się to trzyma.
A sama technika jest prosta. Całość maluję aero kolorem wypłowiałego niebieskiego (mieszam niebieski z piaskowym, żółtym itp) na to miejscami rdzawym - też mieszanina własna. Na to wash rdzawy AK na progach i miejscowo na burtach. Czasem, jak chcę rdzę na całej burcie to przemalowuję całość. Nieraz kilkakrotnie podchodzę do tego. Zawsze musi porządnie wyschnąć. Na to rozwodnioną czarną podkreślam szczeliny. Osad z węgla robię zawiesiną czarnego pudru w rdzawym washu z dodatkiem thinnera. Wszystko akrylowe.
Na wierzch pójdzie jeszcze matowy lakier i dodatkowo zabezpieczy.
To wszystko :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#17
Czyli!- podsumowując - po stronie podwojnych poręczy. Dzięki koledzy. Poprawi się. Co ciekawe montowałem wg jakiegoś obrazka ze sklepu, nie z oryginału. No i powieliłem czyjś błąd :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#18
Witam ponownie. W związku ze zbliżającą się wielkomi krokami wystawą Nostalgia za Parą postanowiłem przymierzyć dwa składy, które chcę wypuścić na szlak. W zasadzie lokomotywy są nówki-gablotówki i raczej nie zdążę ich zwaloryzować, a nie chciałbym w pośpiechu czegoś spitolić, zwłaszcza, ze w obu lokach będę wymieniał oczka, a w Gagarze trochę innych części , więc bardzo liczę na oskara za rolę pierwszoplanową w filmie Pana Leszka. O ile raczy odwiedzić tak skromną i niskiej rangi imprezę... Tak czy owak gotów jestem przyjąć na klatkę każdą krytykę.
Tym bardziej, że moduły niestety nie zostaną pokazane w swej docelowej formie. Zabraknie wielu dyskwalifikujących mnie jako modelarza detali. Ale drzewa posadzę...
Nie mniej wagony, które nota bene nigdy nie stały razem na torze, w dużej mierze mam zwaloryzowane i prezentują się nienajgorzej w realu.
Gagarin i weglarki Roco, stonka i cysterny piko... wiem, że to nie własna robota, wybaczcie, być może za 15-20 lat zmontuję skład z prawdziwie własnych modeli... Póki co kupiłem to, co zmiesciło się w moim skromnym budżecie, i zwaloryzowałem na tyle na ile życie rodzinne i zawodowe mi pozwoliło...
Dodam, że numery wagonów są totalnie z kapelusza wyjęte, prawdopodobnie się powtarzają, nie wiem, bo pod rdzą i brudem nie bardzo widać... Za to z dumą oświadczam, że epoka jest jedna i kolorystycznie wszystko się skomponowało na tyle, by cieszyć moje laicko-ignoranckie oko... Pozdrawiam ;)
PSX_20181120_020636.jpg
PSX_20181120_020714.jpg
PSX_20181120_020548.jpg
PSX_20181120_020614.jpg
PSX_20181120_020457.jpg
PSX_20181120_020422.jpg
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#19
W zasadzie lokomotywy są nówki-gablotówki i raczej nie zdążę ich zwaloryzować, a nie chciałbym w pośpiechu czegoś spitolić, zwłaszcza, ze w obu lokach będę wymieniał oczka, a w Gagarze trochę innych części , więc bardzo liczę na oskara za rolę pierwszoplanową w filmie Pana Leszka.
No tak zawsze lepiej by to wyglądało z taką lokomotywą:

IMG_7532.jpg
IMG_7533.jpg
IMG_7534.jpg
IMG_7536.jpg
IMG_7537.jpg
IMG_7830.jpg
IMG_7835.jpg
IMG_7836.jpg
IMG_7845.jpg
IMG_7832.jpg


P.S.
Jak mam ją w Wawie, to chłopaki z MSMK mogą ją podstawić do Rumi;).
Przepraszam za zaśmiecanie wątku.
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#20
Nie zaśmiecasz, spokojnie, fajnie pobrudzony. Kurczę, zazdroszczę, ale i mój taki będzie - pomalutku, powolutku. Nie wszystko na raz. W Rumi będzie dziewiczy kurs i to dosłownie. Jeszcze nie słyszałem jak jeżdżą na dekoderach...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 24
Tabor 5
Tabor 107
Tabor 4

Podobne wątki