• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabliczki z wagonów itd

Pt47-106

Znany użytkownik
Reakcje
564 11 5
#1
Kolega Jarząbek założył temat o cechach na szynach a kolega Paweł R założył temat o deklach z maźnic .I pomyślałem że można pokazać jeszcze wiele rzeczy związanych z koleją, jak choćby tabliczki fabryczne z wagonów i nie tylko , które też mogą być w pewnym sensie zajmujące.
IMG_1017.jpg
IMG_1015.jpg
IMG_1018.jpg
IMG_1019.jpg
 
Reakcje
2.460 78 2
#4
Panowie znalazłem taką tabliczkę. Pradziadek pracował na kolei warszawsko-wiedeńskiej i przypuszczenia są że ta tabliczka jest z wagonu. Czy ktoś mógł by odczytać co tam jest napisane? Będę wdzięczny.
P1060082.JPG
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#5
Tabliczka firmowa - C.L.P - Fleck & Söhne - Berlin - Reinickendorf. Firma wytwarzająca maszyny do obróbki drewna. Może Pradziadek pracował w stolarni?
[DOUBLEPOST=1509959763][/DOUBLEPOST]
oraz tabliczka z parowozu wąskotorowego Tw1
Potomkowie Pana Schwartzkopff'a mogą czuć się oburzeni na sposób w jaki odwzorowano oblicze ich przodka, natomiast on sam się przewraca w grobie. :(
 
Reakcje
2.460 78 2
#6
Nie, był kolejarzem :) Mam po nim mapy kolejarskie, i inne gadżety. Myślałem że i ta tabliczka jest powiązana z koleją. Niemniej dzięki za jej odszyfrowanie
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.268 58 3
#9
... odtworzona na podstawie portretu pamięciowego sporządzonego przez początkującego rysownika. ;)
...który wzorowali się na posagach z wysp Wielkanocnych;)

A tak na poważnie to zastanawiam się czy ta tabliczka to oryginał czy późniejsza podróba którą wykonanao w uproszczeniu:(. Albo ktoś "fachowiec" podczas czyszczenia zbyt mocno popiersie zeszlifował
 
Ostatnio edytowane:

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
439 18 0
#18
Kolejny wagon z silnikiem.
IMG_0161xx.JPG
To kopia, co widać po odmiennej prawej stronie. Oryginał (poniżej), choć uszkodzony, ma wartość nie tylko historyczną, ale i sentymentalną bo 115 letni wagon nadal jeździ. Sama tabliczka przeleżała pod podłogą warsztatu kilkadziesiąt lat.
grac_0004xx.JPG
 

Generał

Znany użytkownik
Reakcje
746 5 0
#19
A gdzie zdjęcia tablic z SN52 i SN60 ?
[DOUBLEPOST=1510257086,1510256244][/DOUBLEPOST]
Nie, nie Krzysiu - Data ta jest datą zapisania zdjęcia na moim komputerze.
Sprawdz zatem datę utworzenia , a nie zmodyfikowania.

a na moim kompie zapisany 15042017
Przechwytywanie1.JPG

[DOUBLEPOST=1510257936][/DOUBLEPOST]
bo 115 letni wagon nadal jeździ.
O jakim wagonie wspominasz ?
 

krzysieksn61

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 6 3
#20
Tak to tablica z dymnicy z Olsztyńskiego parowozu.
[DOUBLEPOST=1510254726][/DOUBLEPOST]
Panie Krzysztofie ja mam z pół tony tablic także spokojnie jak odkopię to wrzucę, tyle że SN60 to nie mam i raczej będzie ciężko o kogoś kto mógłby mieć. Chociaż nie powiedziane bo SN60 cięły na złom SPR z Zajączkowa Tczewskiego i Iławy w pierwszej połowie lat 80-tych to może u kogoś leżą....:sleep:
Wiem np kto posiada tabliczki z SN52-45 i 48.
 

Podobne wątki