• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabliczki z wagonów itd

Reakcje
5 0 0
#61
no niestety pudło, na tabliczkach się nie znam a miejsca z których je pobrałem nie mialy opisu bo to była czyjaś kolekcja... nie było "dokładnie"podane skąd i do czego, po prostu ktoś zbierał tabliczki...
Breslauer-AG_Eisenbahn-Wagenbau_6671-1877_GFe.jpg
Busch_Bautzen_1936.jpg
Fuchs_Waggonfabrik_1916.jpg
LHW_1012_1913_Ms.jpg
LHW_1579_1917_55-5006.jpg
LHW_2399_1921_RENFE-140-2152_ex_Norte-485_Ms.jpg
LHW-Breslau_1921.jpg
muzey (26).JPG
Smoschewer_1925_GMsmR.jpg
Union_2547_1920_93-597.jpg
Waggonfabrik_Danzig_12809_1919.jpg
Wismar_VB140_251190_816-9.jpg
Wolf_1227_1927_Ms_von_80-013.jpg

jak coś to Admin niech usunie zbędne ;)
 

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
490 20 1
#64
Spacerując wzdłuż LHS-owego torowiska znalazłem coś takiego. Być może na zdjęciu niewyraźnie widać, ale jest tam napisane:
"ПОЛТАВА - КИЕВ
УКРПРОДЭКСПО"
("POŁTAWA - KIEW
UKRPRODEXPO"), po prawej znajduje się małe współczesne logo kolei ukraińskich.
Czy ktoś się może orientuje skąd pochodzi ta tabliczka?
1522434857396..jpg
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#68
Wagonowa tabliczka zastępcza -Tabor Dębica.
208 VB-200 281-1976.jpg


Zdjęcie wagonu, z którego pochodzi ta tabliczka zamieszczę w odpowiednim wątku.

Po chwileczce ... Właśnie chciałem zamieścić zdjęcie wagonika i skończyło się ... na zachciance. :(
 
Ostatnio edytowane:

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.851 115 22
#69
Ja mam zaś pytanie.

Posiadam tabliczki fabryczne z lokomotyw ST44 - zarówno tę owalną, jak i rombową. Posiadam także małą tabliczkę fabryczną rombową z SM48. Obie chciałbym wreszcie odnowić, poprzez usunięcie wielu warstw obecnej farby, oraz nałożenie nowej. Chodzi mi po głowie przywrócenie pierwotnego ich wyglądu.

Wszystkie wyżej wymienione tabliczki obecnie są pomalowane na żółto. I tak po zeskrobaniu farby w kilku miejscach:
- Tablica owalna z ST44 zdradza analizując poszczególne warstwy farby, że posiada ich wiele. Pod obecną żółtą widać po kolei warstwy jasno pomarańczowe i ciemno pomarańczowe, oraz głęboko zieloną. Jednak zeskrobanie całej farby ukazuje że najniższa warstwa miała kolor ładny, intensywny żółty. Tak jest z warstwami tła. Na wszystkich znakach i ramce zdaje się że najniższa warstwa jest zielona. Czy mogło zatem być tak, że oryginalnie tło było żółte, a wszystko co wypukłe było nie pomalowane i wyszlifowane? Tło jest chropowate, a znaki widać że były szlifowane bo są gładkie. I tak jakby następnie po całości ją pomalowano na zielono, później ileś razy na różne odcienie pomarańczowego i ostatecznie na żółto.
- Tablica rombowa z ST44 zdradza w zasadzie to samo co ta owalna, tylko posiada mniej warstw farby, ze względu na fakt iż jest młodsza.
- Tabliczka rombowa z SM48 ukazuje jakby miała trzy tylko kolory w swej historii - obecny żółty po całości, pod tym chyba srebrny po całości, oraz najniższa warstwa super się trzymająca czarna, ale tylko jako tło. Wygląda na to, że tabliczka była oryginalnie malowana na czarno, a wszystko co wystające zostało zeszlifowane i to może na obrabiarce, a nie ręcznie.

Jak zatem faktycznie pierwotnie malowano takie tablice? Popatrzyłem na parę starszych fotek tych lokomotyw, oraz na modele z oznaczeniami opracowanymi przez K. Koja. I materiały te mają się nie za bardzo do najniższych warstw farby jakie są na moich tablicach.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#70
Dawno, dawno temu ukazywał się dziennik p.t. "Kurier Polski". Do tej gazety, raz w tygodniu był dołączany dodatek p.t. "Kolekcjoner Polski".
W jednym z tych dodatków ukazał się następujący artykuł:

Tabliczki-KP.jpg
 

xxx

Znany użytkownik
Reakcje
3.498 35 0
#71
Ja mam takie pytanie do kolegów bo nie specjalnie wiem gdzie mógł bym te moje zasoby wstawić.
Posiadam mały skoroszyt nie tabliczek ale naklejek na wagony oraz listów przewozowych (czyli kartki wkładane w kratki). Być może to nie ma żadnej wartości ale mógł bym zrobić ich zdjęcia może komuś się przyda do modelowania, bardziej w skali 0 bo jednak w H0 były by być może zbyt małe.
Pytam bo nie chcę zakładać kolejnego tematu a to tylko epizod.............nie wiem czy to jeszcze ktoś zbierał :)
Czy to jest odpowiedni temat na takie materiały?
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#72
Wątek zdechł, pokażę tabliczkę zwykłą, ale zawsze, na prośbę mojego kompana Piotra Ch, trochę ją podpicowałem.
Na początku się moczyła dwa dni w rozpuszczalniku, i nie zrobiłem jej fotki, potem ja wypiaskowałem.

P1270138.JPG


Uzupełniłem ubytki.

P1270139.JPG


I pomalowałem na odpustowy srebrny kolorek.

P1270140.JPG


Jak widać jest to tabliczka z wagonu typu 102A 4ANB numer 4960 lub 3 z roku 1968
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#75
W takim stanie dostałem tabliczki od Piotra, kupione za grosze, na razie takie sobie, potem się zobaczy.
Ta wycackana z Opola wyglądała tak.

P1270133-crop.JPG


Druga stosunkowo łatwa do renowacji, choć trzeba odtworzyć napis "Berlin".

P1270132-crop.JPG


Trzecia to wyzwanie, znalazłem zdjęcie oryginału, ale ta jest bardzo skorodowana, się okaże.

P1270135-crop.JPG
 

newermind

Łowca cech
Zespół forum
ŁKMK
Reakcje
3.488 45 1
#77
Trzecia tabliczka po "odnowieniu" ja nie jestem zadowolony ze swojej pracy, Piotrkowi się podoba.

Zobacz załącznik 712815

Relief na lewym rogu poprawiłem.
Prosząc Pawła o rekonstrukcję tej tabliczki, nie miałem zbyt wygórowanych oczekiwań. Zwyczajnie, pomyślałem sobie, że i tak jest bardzo skorodowana, więc jeśli się coś uda pokazać, to będzie sukces.
Resztę pozostawiam bez komentarza! Sami oceńcie efekt! :eek:
Gdyby ktoś chciał uratować rodzinne srebra... ;)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
#78
Przedostatnia odsłona renowacji tabliczek Piotrka, uzupełniony brak korpusu tabliczki.

IMG_2816-crop.jpg


I napis "Berlin" .

IMG_2818-crop.jpg


Teraz tylko cyzelowanie, szpachlowanie, różowy metalik a potem ściana westchnień.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.184 8 0
#79
Kurcze, na mojej "ścianie westchnień" wisi 8 "wyszczerbionych" tabliczek.
Pawle - tak wiszą i się do Ciebie uśmiechają, takie "szczerbate" … ;)
 

Podobne wątki