• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabliczki z wagonów itd

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#42
Tabliczka z odnowionego wagonu wąskotorowego z Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach. Zobacz załącznik 518755
Szkoda - tabliczka z odnowionego wagonu ma niewiele wspólnego z oryginałem (w dodatku jest z błędem). Zamieszczam tabliczkę tego samego producenta - w razie potrzeby można wykonać formę i nową tabliczkę (oczywiście bez wkrętów :podstepny: ).
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#43
Nie mnie jest to oceniać czy ta tabliczka jest oryginałem, czy kopią. Ja taką informację. że jest to tabliczka zdjęta z odnawianego wagonu otrzymałem od pracownika Muzeum Kolei Wąskotorowych w Gryficach. i taką informację umieściłem na forum.
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
#50
Tabliczka z Żurawia kolejowego 1 z Kościerzyny
P9180054.JPG


... oraz z wagonów podstacji energetycznych (tabliczka była na drzwiach szafy we wnętrzu wagonu)
P4120278.JPG

[DOUBLEPOST=1510691598,1510691171][/DOUBLEPOST]Tabliczka ze zbiornika zamontowanego pod ostoją modraka stojącego w Kościerzynie
P9180098.JPG
P9180099.JPG

[DOUBLEPOST=1510692842][/DOUBLEPOST]... jeszcze tabliczka z amerykańskiej cysterny stojącej w Kościerzynie
P4120074.JPG
 

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#51
Myślałem że w tym temacie będziemy wrzucać własne zbiory.
Moje są ubogie lecz wartościowe, dość. Posiadam tabliczki z Sanockiej wytwórni wagonów. Z jednego wagonu - z opowiadań wynika że był to wagon platforma dwuosiowa. Niestety nie wiem jaki to mógł być typ. Tabliczki udało mi się wydębić od jednego z moich klientów :)

!cid_F290117F-0E26-4401-8940-F56B97C28A27.jpg


Trzecia najmłodsza w moich zbiorach - z ubiegłej środy :)
Wracam sobie spokojnie z Ostrowa Wlkp, bocznymi drogami. A tam gdzieś na wsi wagon w charakterze płotu.

!cid_136EA802-010B-4694-99D5-45DE8A7ED144.jpg


Zauważyłem i pojechałem dalej. Ale w mig rzuciła mi się historia naszego kolei z forum @Paweł R , co to opisywał wypad na jakąś stację, na której stał spalony wrak wagonu a tam : tabliczki ! W tej samej chwili dałem po hamulcach i cofka do płotu. Szybki rekonesans czy są w pobliżu jacyś potencjalni przeganiacze intruzów. Brak ich był więc podszedłem do oględzin płotu. Właściciel upchnął jakieś ceramiczne kształtki pod wagonem więc penetracja była lekko utrudniona. Szybkie sprawdzenie potencjalnych przestrzeni w której mogły by być tabliczki. No i nic nie znalazłem. Została tylko jedna przestrzeń najbardziej zarzucona ceramiką. Zrezygnowany wracam do samochodu. I tu znowu refleksja... będę żałować jak nie sprawdzę. Wracam, przerzucam i co mi się ukazuje moim oczętom?! Jest ! I to jaka ! Szybka akcja animacja - wkrętarka, dwa wiertla, płaski śrubokręt, młotek - słownie 5 minut i wracam do domu. :)

!cid_943E189E-A5C0-4D4C-88BE-0123D4B36FBD.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Maslo

Znany użytkownik
FREMO Polska
H0e
PKMK
Producent
Reakcje
406 1 0
#53
Zapomniałeś dodać, że wkrętarka była akumulatorowa ;)
A sama tabliczka, to okaz naprawdę wielce dzisiaj rzadki.
Jednak warto było się wracać, chociaż droga jak widać - nie najlepsza ;)
Zgadza się to prawda.
To co widać to kawałek pola które to graniczy z tym płotem. Droga asfaltowa całkiem nie najgorsza tuż obok - nie widac jej :)
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.210 8 0
#54
Wracam sobie spokojnie z Ostrowa Wlkp, bocznymi drogami. A tam gdzieś na wsi wagon w charakterze płotu.
I takich "wagonów gospodarczych" w okolicy Ostrowa jest sporo. To wynik sprzedaży zbędnych/nie nadających się do naprawy pudeł wagonowych przez ostrowskie ZNTK-i. Jeszcze nie tak dawno, nawet w samym mieście można było spotkać takie "magazynki".
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#55
Czy taka była stosowana na ostoi wagonu CIX?

I jeszcze prośba do tych którzy wklejają zdjęcia własnych eksponatów - jeśli chciałoby się Wam podawać wymiary byłoby cudnie. Właściwie to dotyczy wszystkich tematów "tabliczkowych". Zapalniczka jako odnośnik to już coś, miarka na zdjęciu
@Jarząbek świetny pomysł, takie coś też wystarczy. Niby drobiazg, ale może być pomocny przy budowie modelu, o czym świadczy choćby ilość wersji tabliczek Ty2...
 

jacekk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
445 18 0
#57
Z dużą satysfakcją przywracam tabliczki na swoje miejsce korzystając często ze zbiorów osób życzliwych, które nie boją się pożyczyć fragmentów swoich zbiorów na czas niezbędny na skopiowanie.
Dziś kolejna, którą udało się odnaleźć i zamontować. Rok 1909-1910, może trochę dalej też.

IMAG5716xx.jpg
 

wolfik

Znany użytkownik
Reakcje
989 1 0
#58
Czy ktoś może wie jakiego wzoru tabliczki stosowała Gdańska Fabryka Wagonów w latach 1921-22. Czy jeszcze były to tabliczki okrągłe jak za czasów pruskich czy owalne jak za czasów Wolnego Miasta? Poniżej wstawione wcześniej przez kolegów tabliczki tej fabryki. Czy brak numerów na tabliczce owalne to wynik celowy zabieg rekonstruktorów wagonu czy nie na każdym rodzaju taboru były numery? I jeszcze jedno pytanie: gdzie przez tego producenta były umieszczane tabliczki np. w wagonach pocztowych trójosiowych.
Ze swojej strony jeszcze trzy tabliczki do kompletu - ta biała pochodzi z gdańskiego tramwaju odrestaurowanego w Krakowie.

Ode mnie tabliczka z wagonu. Motorowego wagonu, pozostałe gdzieś z internetu.
Zobacz załącznik 517048
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#60
jakiego wzoru tabliczki stosowała Gdańska Fabryka Wagonów w latach 1921-22. .
Nie umiem odpowiedzieć jakiego wzoru były tabliczki w roku 1921. W roku 1920 były okrągłe, natomiast w roku 1922 elipsowate.
A tabliczki były umieszczane na ostojnicy wagonu.
no to kilka z moich wykopków internetowych (wszytkie: źródło internet)... w sumie ponad 70 jak będzie zainteresowanie dodam kolejne
Wykopałeś tabliczki ogólnie mówiąc ... lokomotywowe i zamieściłeś w temacie dotyczącym tabliczek wagonowych. A ponadto, jeżeli już kopiesz to kop .... dokładnie. Zazwyczaj na stronach internetowych są pełne informacje dotyczące pochodzenia tabliczek, czyli jest podane, z której lokomotywy dana tabliczka została zdjęta. A tu są tylko same obrazki ...
 

Podobne wątki