• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabliczki z wagonów itd

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#21
No to może coś dla odmiany ...
Miniaturka wagonowej tablicy kierunkowej dla pasażerów, którzy uczestniczyli w przejeździe pociągu specjalnego na trasie München - Hamburg w dniu 22 lipca 1984 r., zorganizowanego z okazji XIX Kongresu Światowego Związku Pocztowego.

Sonderzug.JPG
 
Reakcje
3 0 0
#24
Teraz mała zagadka odnośnie tabliczki H. Cegielski, która kiedyś ukazała się na allegro. Raczej nie pochodzi z parowozu. Numer fabryczny odpowiada numerowi bułgara, ale te parowozy budowano w 1931 roku. Być może tabliczka pochodzi z jakiejś maszyny, które Cegielski produkował.
eaf92437455683b5044f18263e63[1].jpg
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#29
Kolejne tabliczki z naszego martwego klubu.

P1250898-crop.JPG


P1250899-crop.JPG


Podarunek od Krzyśka Młodzikowskiego.

P1250900-crop.JPG


P1250902-crop.JPG


P1250903-crop.JPG


P1250906-crop.JPG


Dolna tabliczka przyjechała do klubu w worku z piaskiem, po odsianiu którego można było ją zrekonstruować prawie w stu procentach.

P1250905-crop.JPG


P1250907-crop.JPG


P1250908-crop.JPG


Droga Żelazna Warszawsko Wiedeńska tabliczka z budynku gospodarczego w Wągrach.
W okolicach Koluszek jest jeszcze jedna, ale na prywatnej posesji, właściciel nie chce jej sprzedać bo odkręcenie zniszczy mu elewację.

P1250909-crop.JPG
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.243 496 29
#31
jakoś nie pasują mi do nich te krzyżakowe łebki wkrętów
I całe uczucie dumy i szczęścia które mnie przepełniało, gdy wreszcie przemogłem wrodzoną nieśmiałość i odważyłem się pokazać nasze zbiory, legło w jednej chwili w gruzach, i co ja mam teraz zrobić , jak się z tego podźwignę:(.

No nie pasują, a niech to......
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#32
jak się z tego podźwignę...
Nie załamuj się. Szukaj starego sprzętu, mebli itd i ...wykręcaj co się tylko da. Przejrzyj rozmaite puszki, pudełka, pudełeczka i słoiki stojące zakurzone w piwnicach, garażach i strychach. Gdy już to nie da efektu, to czasem można kupić mosiężne wkręty w marketach, a jeżeli nie dostaniesz ... to pozostaje odwiedzić sklep z met. kolorowymi, kupić kawałek mosiężnego pręta i ... poszukać zdolnego i chętnego tokarza. :)
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
#33
I całe uczucie ... , legło w jednej chwili w gruzach
Pawle, nie bierz sobie tego tak bardzo do serca, w razie czego mogę podesłać na ratunek woreczek dobrego cementu portlandzkiego 450, a nawet 550 - a niech tam koszty !
Albo i co jeszcze mocniejszego !
Zobacz jak wyglądają te łebki śrub inbusowych przy warszawskiej tabliczce na Px29-1704 !!!
Nie żebym się czepiał, ale to przypomina mi fragmenty z ... "Gwiezdnych wojen", gdzie rycerz Jedi z laserowym mieczem na dinozaurze zaiwaniał !
Takie zderzenie epok.
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#34
Albo i co jeszcze mocniejszego !
... polecam spirytus. ;)

Zobacz jak wyglądają te łebki śrub inbusowych przy warszawskiej tabliczce na Px29-1704 !!!
Pasują, a jakże ... jak świni ... siodło. :(;)
W Gryficach do przymocowania tabliczek kotłowych użyto tzw śrub zamkowych. To też nie to co być powinno, ale chyba lepiej wygląda. Szkoda tylko, że łby tych śrub te nie zostały poczernione.

Gryfice, 6.07.08 r..JPG
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
#36
Wagony były importowane ale składano/montowano je w ZNTK Ostrów (500 szt.)
Podobno te wagony przyszły do Polski w ramach jakichś rozliczeń barterowych, a sami Hindusi czuli się zażenowani naciągnięciem nas przy onegdaj zakupionych u nas parowozach szerokotorowych WP.
Mając tak zadawnionego kaca moralnego, chcieli więc jakby naprawić po latach wyrządzoną nam krzywdę i przysłali na korzystnych warunkach sporą partię tych wagonów.
Jak mawiał Mr. Somersby - tak przynajmniej słyszałem.

A sama tabliczka firmowa producenta jest jak rzadko która - przyspawana naokoło, coby zbieracze mieli trudniej.
Że też im się tak chciało ?

Widząc powstający ten wątek - od razu pomyślałem sobie, że znajdą się w nim nie tylko tabliczki wagonowe, ale zapewne i parowozowe.
Jak widać się nie myliłem i na ich pojawienie się długo nie potrzeba było czekać.
Może więc, jeśli jeszcze jest tego niewiele, ktoś założy nowy wątek pod tytułem " Tabliczki z parowozów" , a administrator przeniesie zawczasu stosowne posty i fotki ?
Wątek o tabliczkach lokomotywowych (innych trakcji) proponowałbym zawczasu zakładać oddzielnie.
 
Ostatnio edytowane:

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.581 73 0
#37
Popieram propozycję Kolegi Prezesa i jednocześnie proponuję aby w tych wszystkich wątkach kolekcjonerskich (tabliczki, szyny, lampy) umieszczać tylko swoje zdjęcia a nie cały chłam dostępny w internecie.
 

Podobne wątki