• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

TABLICZKI Z TABORU

OP
OP
krzy.lok

krzy.lok

Znany użytkownik
Reakcje
459 15 0
#21
Mnie jednak cieszy gdy taką tabliczkę lub napis mogę ściągnąć ze ściany czy wyjąć z szuflady i po latach pracy przy kolejnym pojeździe móc ją ostatecznie przykręcić. Nawet takimi współczesnymi, wytykanymi tu, śrubami.
Pewno są osoby, które szukają takich tabliczek na odnawiany lub odbudowywany tabor. Może ułatwmy im to tutaj pokazując co mamy ......... co możemy udostępnić do wykonania kopi lub co z chęcią odstąpimy by wróciło na swoje miejsce.:)
 

Szwed1978

Znany użytkownik
Reakcje
5.286 58 3
#24
Przyspawali i nikt nie odkręci

a tak na marginesie to kilka wkretów z łbem półokrągłym i na śrubokret płaski to sie znajdzie nawet jakieś dwie to są mosiężne
 

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#26
W Rybniku cięli ST43-132 i wiem kto mnie uprzedził i zabrał mu tablice firmowe..... I za to podobno jeszcze żądał kolosalną sumę... Nie określę go, bo bym musiał użyć niecenzuralnych słów...
A przy okazji taka mała dygresja. Zdarza się, że mam do narysowania różne ciekawe kompozycje, trafiają się motywy z kolei. Zatem: pamiętacie zasłony na okna w przedziałach wagonu jeszcze z dawnym wzorem napisów PKP? Potrzebuję wzór do wykonania kompozycji rysunkowej. Do tego może ktoś ma zdjęcia dziurkacza do kasowania biletów jakie kiedyś były na PKP? Pozdrawiam
 
S

Sebastian

Gość
#28
Miałem dawno temu znajomości w jednym z ZNTK-ów i udało mi się pozyskać kilka takich "gadżetów" usuwanych z taboru podczas napraw.
Niektóre tabliczki mają dziś historyczno-sentymentalną wartość :)

fabryka lokomotyw.JPG
 

Podobne wątki