• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabliczki parowozowe

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Reakcje
4.021 28 1
#43
Zrobiłem kiedyś zdjęcie tabliczki również z fabryki Cegielskiego. Ta posiada numer 984.

tabliczka Ty45.jpg


Przykręcona jest na Ty45-149 stojącego jako pomnik w Kluczborku
I jeszcze jedna tabliczka z tego parowozu - z ZNTK Piła

tabliczka Ty45 b.jpg


Pozdrawiam
 

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
#45
Może kogoś zainteresuje. Nie wiedziałem gdzie wkleić ...
- bardzo ciekawe, bo oryginalne i z epoki, ale ...
- ale spróbuj sam odpowiedzieć nam na pytanie - co ta mapa ma wspólnego z tabliczkami ?
Zamieszczaj proszę, dalej tak ciekawe artefakty, ale w wątkach odpowiednich, tak by można było potem łatwo odnaleźć zamieszczone przez Ciebie ciekawostki.
Pozdrawiam.
 
Reakcje
2.473 79 2
#46
Ja rozumiem że to nie ten wątek jednakże nie potrafiłem znaleźć odpowiedniego, a że tu się wpisałem z tabliczką i napomniałem to wkleiłem. Ewentualnie już tylko tematycznie.
Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane:

Prezes TS

Expert
Ekspert
Reakcje
1.054 25 2
#47
A od tej oryginalnej wszystko się zaczęło ...

HCP 200-31.jpg

Oryginalna tabliczka firmowa HCP 200/31 z Pu29-3 PKP-A

Ta tabliczka zdjęta została z kołpaka złomowanego parowozu Pt31-41.
Z niej wykonano kopię, potem kopię z kopii, itd.
 

Luck

Użytkownik
Reakcje
17 0 0
#49
Czy na pewno od tej oryg.wszystko się zaczęło?

strona nr.10 Bogdan Pokropiński Parowozy normalnotorowe produkcji polskiej dla PKP i przemysłu...wydanie 87r.

Ceg.200 wygląda na oryg.ale trochę inny niż na zdjęciu Prezesa TS
może z drugiej strona kołpaka?

Tabliczki z Pt31-41 również się zachowały ... są w jednej z polskich kolekcji
 

Luck

Użytkownik
Reakcje
17 0 0
#53
Nie znam imienia...
Nie byłem wtedy na majówce
Znajomy do mnie zadzwonił kiedy podczas pikniku spotkał Niemców sprzedających
polskie tabliczki...
kupców na nie wśród miejscowych szybko znaleźli co widać na późniejszych aukcjach... kopiach kopi...
 

krzysieksn61

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 6 3
#54
A od tej oryginalnej wszystko się zaczęło ...

Zobacz załącznik 519982
Oryginalna tabliczka firmowa HCP 200/31 z Pu29-3 PKP-A

Ta tabliczka zdjęta została z kołpaka złomowanego parowozu Pt31-41.
Z niej wykonano kopię, potem kopię z kopii, itd.
Szanowny Panie Tadeuszu jestem za młody żeby to wiedzieć ale ciekawy żeby zrozumieć.
Pytanie brzmi tak: co robiła tabliczka firmowa oryginalna na Pt31-41 z Pu29-3 A !!!
 

Jarząbek

Znany użytkownik
Reakcje
1.582 73 0
#55
Wisiała. A nic nie robili sobie z tego pracownicy ZNTK, którzy po prostu zakładali pierwszy-lepszy kołpak, który w miarę pasował a był najbliżej.
[DOUBLEPOST=1510785886,1510784980][/DOUBLEPOST]Najprawdopodobniej zamiana nastąpiła w roku 1953 w ZNTK Bydgoszcz gdy oba parowozy przechodziły naprawę średnią - Pu29-1 w październiku a Pt31-41 w listopadzie.
 

krzysieksn61

Aktywny użytkownik
Reakcje
100 6 3
#56
Wisiała. A nic nie robili sobie z tego pracownicy ZNTK, którzy po prostu zakładali pierwszy-lepszy kołpak, który w miarę pasował a był najbliżej.
[DOUBLEPOST=1510785886,1510784980][/DOUBLEPOST]Najprawdopodobniej zamiana nastąpiła w roku 1953 w ZNTK Bydgoszcz gdy oba parowozy przechodziły naprawę średnią - Pu29-1 w październiku a Pt31-41 w listopadzie.
Mogę to sprawdzić bo akurat posiadam wszystkie dane naprawionych parowozów przez ZNTK Bydgoszcz od 1945 do 1985, tyle że to potrwa bo mam ograniczony czas przez pracę i muszę poszukać tych danych, oryginalnie skserowanych.
Ogólnie to straszna paranoja, ale cóż w latach gdy z napraw w ZNTK Bydgoszcz potrafiło wyjść prawie 100 parowozów miesięcznie licząc z przemysłem i zatrudnieniem prawie 9000 pracowników to raczej nikt nie dbał o tego typu szczegóły...
 

Podobne wątki