• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Tabliczki na wagony

  • Inicjator wątku hugwa1
  • Data rozpoczęcia
H

hugwa1

Gość
#1
Dumałem troszku nad tymi tabliczkami.
Możnaby przy okazji robienia ich załatwić sprawę katalogowania modeli.
Po prostu zamiast ksywki umieszczonej obok logo N-ormy można zrobić czterocyfrowy numer poprzedzony literami PL.
Każdy dostawałby przydział setkami, po wyczerpaniu - następny.
Czyli np. wiygN miałby tabliczki [PL 0600] - [PL 0699] :D
Dzięki temu tabliczki, będąc czytelnymi, miałyby wymiar ok. 2x5mm co da się umieścić na każdym wagonie.
Dodatkowym bonusem byłoby to, że ten sam numerek wagonu byłby na karcie wagonu i w prywatnych zestawieniach.
Rozwiałoby to też wszelkie wątpliwości co do przynależności każdego z wagonów do właściwego pudełka, nawet gdyby miały te same numery :cool:
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#2
hugwa napisał(a):
wiygN miałby tabliczki [PL 0600] - [PL 0699]
:-D
Prawie tablica rejestracyjna jak na aucie ;-)
na plus: zwiększona czytelność tabliczki
na minus: brak efektu marketingowego
Podsumowując: jestem za.
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#3
3 pakiety po 100szt mi wystarczą. zamawiam.
zakres numeracji mi obojętny
na kartę wagonu to wg mnie wystarczy karteczki-naklejki zrobić - na ten przykład z moich ok.200 wagonów to góra kilkanaście bedzie miało swoje karty
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#4
Po namyśle jestem przeciw umieszczaniu logo.
Ono jest mało czytelne w ogóle, a po zmniejszeniu do 2-3mm bedzie wyglądało jak litera N na tle jakiegoś parcha.
[PL] kojarzy każdy innostraniec.
poza tym tabliczka ma tylko służyć temu, żeby przy zwijaniu taboru na spotkaniu oddelegować wagon do polskiej części makiety ( a i to tylko w przypadku wątpliwości - na przykład ten sam numer Es'a DR) i nikt nie będzie się wczytywał czy tam jest logo czy go nie ma. Modele są brane w paluchy incydentalnie i tabliczka powinna byc maksymalnie przejrzysta przy minimalnych wymiarach.
A logo N-ormy w celach marketingowych można umieścić gdzieś w karcie wagonu.
 

a_tox1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
hugwa napisał(a):
Dumałem troszku nad tymi tabliczkami.
Miód na moje uszy....
A co do pojemności.
Podejrzewam, że większym problemem będzie wyczerpanie się ilości pul po sto numerów ze względu na ilość chętnych, ale...
Po wyczerpaniu wszystkich pul można na pierwszej i drugiej pozycji zamiast cyfry zacząć stosować litery, czyli 1156 setek sztuk taboru.
Gdyby zrobić kodowanie PL_PPNN gdzie:
PL_ - "PL_" lub logo N-ormy
PP - numer puli
NN - numer pojazdu,
to daje 1156 pul po 1156 pojazdów.
Ufff... Powinno wystarczyć na jakiś czas...
Przy takim kodowaniu dla każdego wychodzi 1156 pojazdów czego sobie i Wam serdecznie życzę!
P.S.
Przy zastosowaniu logo N-ormy tabliczka może wyjść krótsza. Logo będzie węższe niż znaki "PL_".
 
OP
OP
A

Anonymous

Gość
#6
za dużo kombinacji, już lepiej dodać albo piątą cyfrę kontrolną, albo literę
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#7
hugwa napisał(a):
[PL] kojarzy każdy innostraniec.
Z wyjątkiem pastuchów z USA. Jeden spytał kolegę zamawiającego części do auta co to jest Poland, czy to jakaś baza wojskowa...
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#8
a_tox napisał(a):
Podejrzewam, że większym problemem będzie wyczerpanie się ilości pul po sto numerów
To chyba tylko wtedy, gdybyśmy byli haziobrowcami....
Tyle, że wówczas dyskusja nad wyglądem tabliczki ciągnęłaby się dwa lata.
a_tox napisał(a):
można na pierwszej i drugiej pozycji zamiast cyfry zacząć stosować litery
GDYBY nam się zdażyło wyczerpać 10 000 numerów, to jest słuszne rozwiązanie.
a_tox napisał(a):
dla każdego wychodzi 1156 pojazdów
jeśli o mnie idzie, to zupełnie wystarczyłaby mi ilość bez pierwszej jedynki...
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#10
no to mamy tak:
0100 - 0399 - Misiek
0400 - 0599 - Artur
0600 - 0699 (?) - wiygN

ja poczekam aż dojdziemy do 09 ;-)
 
OP
OP
H

hugwa1

Gość
#19
Przydziały wyglądają teraz tak:
0100 - 0399 - Misiek
0400 - 0599 - Twardy
0600 - 0699 - wiygN
0700 - 0799 - kiersNo
3600 - 3699 - DTF

Zrobiłem rysunki, na blachę 0.15mm, dołożę do pierwszej blachy jaką będziemy trawić.
 
OP
OP
W

wiygN1

Gość
#20
Tak się wszyscy rzucili, na te numerki... deliberowali, że będzie mało...
Jeśli mamy równać do wyższego pułapu to wagony trzeba dociążyć, przemalować, pobrudzingować, zestawić stosownie do epoki... i się okaże, że każdy ma po kilka sztuk taboru nadającego się na pokaz ale setkę numerków :)
 

Podobne wątki